TworzymyGłos Regionu

reklama

Panicz-Szajnkenig: Trudna sytuacja dla nas wszystkich. Instytucje kultury zaopiekują się dziećmi w czasie strajku

Piątek, 05 kwietnia 2019 o 14:49, aktualizacja Wtorek, 09 kwietnia 2019 o 13:45, autor: 83
Panicz-Szajnkenig: Trudna sytuacja dla nas wszystkich. Instytucje kultury zaopiekują się dziećmi w czasie strajku

W poniedziałek zapowiadany jest strajk nauczycieli. Gmina Wschowa postanowiła złagodzić ewentualne skutki tego strajku, organizując dzieciom pobyt w instytucjach gminy – w CKiR, bibliotece i muzeum. 

Wiceburmistrz Wschowy Marta Panicz-Szajnkenig poinformowała, że gmina jest przygotowana na strajk nauczycieli. 

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ewentualny strajk nauczycieli, który miałby rozpocząć się 8 kwietnia, będzie trudną sytuacją dla nas wszystkich - mówiła wiceburmistrz - zarówno dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla dzieci, jak również ich rodziców. Dlatego rozumiejąc tę sytuację i chcąc wyjść na przeciw, a jednocześnie łagodząc skutki strajku, porozumieliśmy się z dyrektorami instytucji kultury.

W wyniku tego porozumienia instytucje kultury, to jest Centrum Kultury i Rekreacji, Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Ziemi Wschowskiej są gotowe zaopiekować się łącznie 260 dziećmi. Poniżej zamieszczamy numery telefonów do wymienionych instytucji. Zainteresowani rodzice proszeni są o kontakt pod wskazanym numerem telefonu. Aby zapisać swoje dziecko do danej placówki wystarczy przedzwonić w sobotę w godz. od 10.00 do 14.00.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wschowa

ul. Plac Farny 3 – 25-30 osób.

Telefon do zapisów:  531 306 030

 

Muzeum Ziemi Wschowskiej

- Plac Farny 3 (nowa siedziba) – 30 osób

- Plac Zamkowy 2 (kamieniczki) – 20 osób

Telefon: 607 849 700

 

Centrum Kultury i Rekreacji

- ul. Moniuszki 11 (hala sportowa) – 150 osób

- ul. Niepodległości 1 – 30 osób.

Telefon:  668 618 794

(rak/foto: pm)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (83)

avatar

avatar
~I po co ten CYRK?
05.04.2019 15:45

Czy nie lepiej zapewnić nauczycielom uczciwe zarobki i należny im szacunek!!! np. na poziomie strażników miejskich, funkcjonariuszy policji, straży miejskie, ew. sekretarek szefów Spółek Skarby Państwa w tym Kraju !!!!. Czy tak trudno spełnić ich prośby dotyczące godnego życia na poziomie innych grup budżetowych w tym kraju!!!!. W myśl słynnego już powiedzenia obecnej vice premier, która potrafiła rozegrać w podobny sposób żądania osób niepełno sprawnych, parafrazując :...." bo im to się po prostu należy......!!!!!!!!". Tak im to się NALEŻY !!!!. I nie będzie potrzeby organizować podobnych CYRKÓW dla naszych dzieci i młodzieży !!!!!!.

avatar
~Maciek
05.04.2019 16:00

Ten cyrk to dzieło ZNP . Inne grupy budżetowe nie mają karty nauczyciela i korzyści z tego wynikających . Przyszłość to sprywatyzowanie szkół i zrównanie praw z innym podatnikami . 3 miesiące płatnego urlopu , 13 pensja, roczny urlop zdrowotny . Nauczycielu weź kredyt i zmień zawód jak to mawiał klasyk .

avatar
~Podatnik zwykły bez szacunku
05.04.2019 16:18

W moim 500 osobowym zakładzie nie działa ZNP. Mam tylko 26 dni płatnego urlopu , nie mam 13 pensji i urlopu zdrowotnego . Pracuję na trzy zmiany w tym nocną , w sobotę i często w niedzielę . Czy szacunek do mnie jest taki sam jak do nauczycieli , jakoś tego co powyżej opisałem nie zauważam .

avatar
~Gekon
05.04.2019 22:46

Pani Burmistrz gratuluję! Świetna decyzja, tak działa profesjonalny samorząd!

avatar
~Onet WP interia
06.04.2019 11:48

Nauczyciele mają wielkie wsparcie w klewackich mediach . Co robić Rodzicu ? Brać wolne, urlop na żądanie opiekę l4 . Jakie to etyczne nieprawdaż ? Namawianie , podjudzanie .

avatar
~Do powyżej!
05.04.2019 16:08

Jestem za i moja rodzina!. W naszym powiecie wystarczy rozwiązać Powiatowy Urząd Pracy, a w naszym UMiG wystarczy rozwiązać wyimaginowaną Straż Miejską, ograniczyć wypasione struktury naszego burmistrza i zlikwidować wyimaginowane etaty tzw. Dyrektorów UMiG - a na pewno wystarczy na podwyżki dla naszych Kochanych Nauczycieli - Przyszłości narodu i Państwa !!!!!!!!. Tak mało poświęcenia dla tak Wielu ,...!!!!!. Proste jak "świński ogon".

avatar
~Liczyrzepa
05.04.2019 16:30

Trzeba iść dalej . Likwidacja radnych . W Nowym Yorku jest ich 51 ! Urzędników w Polsce jest o 500 tysięcy za dużo . Konsekwentnie likwidować biurokrację !

avatar
~mieszkaniec
08.04.2019 13:10

z tego coś się orientuję to akurat urząd pracy finansowany jest z pieniędzy powiatu, a co do nauczycieli to jestem za podwyżką ale zmiana etatu na 40 h, to będzie sprawiedliwe i rozliczać nauczycieli z tego jak uczą nasze dzieci

avatar
~Do - podatnik zwykły bez szacunku...
05.04.2019 17:42

Do ciebie i do tego tak zwanego "Maciek" - wasze wpisy można skomentować tylko jednym słowem " Analfabetyzm nie boli, ale wstydu przynosi takim jak wy co nie miara """ !!!. Najwyraźniej wysiłek twoich - waszych nauczycieli aby was wykształcić na porządnych ludzi w waszym przypadku poszedł na marne...!!!!. To takie żałosne w waszym wydaniu, że walicie tekstem hejterów pisowskich i "Przekazu Dnia" z Nowogrodzkiej !!!!. Najwyraźniej twój wpis pasuje do waszego poziomu intelektualnego ..." Zwykli bez szacunku", bowiem na szacunek sobie trzeba zapracować - To nie członkowie ZNP podjęli w tym proteście GŁODÓWKĘ???, To nie członkowie ZNP w tym proteście totalnie skrytykowali swojego Szefa związku za wazelinę wobec obecnie rządzących ???? P TYLKO WASI Z tzw. "SOLIDARNOŚCI NAUCZYCIELSKIEJ" !!!!!. I !, jeszcze raz "analfabetyzm nie boli, ale wstydu co nie miara dla takich jak wy przynosi"""""!!!. Nara !.

avatar
~Maciek
05.04.2019 19:09

Tak nauczyciele mają przywileje . ZNP i Broniarz robią POlitykę . Nie jesteśmy na ty ... . Nie wiem co oznacza nara Wieszczu !

avatar
~mhm
05.04.2019 18:04

Ja tam nie rozumiem, skoro nauczyciele nic nie robią, a uczenie dzieci jest proste jak drut, to zwołajcie się i zróbcie ludziska nauczanie domowe. Pieniądze są z MEN, wybierzcie koleżankę lub kolegę , który lubi dzieci, umie czytać i ładnie pisze i już. Bo jeśli chcecie nauczyciela z umiejętnościami i wykształconego to niestety nie da rady człowiek pracować za przysłowiową miskę ryżu(chociaż kiedyś to było marzenie premiera Morawieckiego, wystarczy przesłuchać rozmowy wtedy jeszcze nie premiera) Jeśli nauczyciel ma tak dobrze to ja nie rozumiem dlaczego wszyscy nie chcą nimi być? to strasznie proste w obecnej Polsce za kasę każdy zrobi studia. To mi przypomina moje ostatnie usg, zwykle chodzę na to badanie do super fajnego i profesjonalnego lekarza, który robi tę usługę za 80 zł, prywatnie. Ostatnio nie było miejsc i robiłam badanie ze skierowaniem, za "darmo" badanie trwało 6 minut, Nie wiem wydaje mi się, ze wolę zapłacić i mieć 40 minutowe badanie i pewność, że lekarz wie co robi i zbada mnie właściwie. Reasumując możemy zrobić tak, że w szkole będzie mógł uczyć każdy, bez wykształcenia, kursów itd., Najlepiej niech w szkole pracują 40 godzin i najlepiej do 18, dzieciaki wytrzymają, będą mieli rodziców na weekend. Niech będzie 26 dni urlopu, wydaje mi się, ze jak dobrze policzyć az tak duzo więcej nauczyciele nie maja ale ok niech będzie porządek. Zróbmy to zobaczymy co się stanie co tam Możemy, pytanie czy chcemy ?

avatar
~Adaś
05.04.2019 18:05

Ad. "Liczyrzepa" - forumowiczu.... świetnie "obudziłeś" temat , skoro w ratuszu warszawskim pracuje 20tys urzędników i 469 radnych na 1,8mln mieszkańców to jak to się ma do Los Angeles przy ok. 4mln i 15 radnych ? Jak Oni żyją, kto im wywozi śmieci, kto im ulice naprawia i zamiata, kto im zęby wyrywa i jak to jest możliwe, że w sklepach jest towar a na każdej ulicy działają trzy restauracje i dwa biura adwokackie ? Nie...… to jest pic na wodę LA nie ma takiego miasta, "szczury" ich zjadły a burmistrz miasta wyrwał sobie włosy. Cała prawda o rozdawnictwie i lenistwie naszym …….. strajk …. żądania ….. petycje..... frikodieta…. aż się zamknie czterolecie ( teraz 5-lecie) i wioo .. karuzela od nowa. Adaś

avatar
~Wroclove
05.04.2019 18:51

we Wrocławiu nauczyciele nie stracą na strajku, ale nasz Burmistrz chyba nie ma zamiaru pomóc nauczycielom.... no cóż...

avatar
~Dla ścisłości...
05.04.2019 18:56

Nie wystarczy "przedzwonić". Trzeba podpisać oświadczenie, że zostawia się dziecko na własną odpowiedzialność.

avatar
~Sprawiedliwie dla wszystkich
05.04.2019 19:29

Brak słów na to!!! W d... Się im poprxewracalo? Tak im ciężko, tak im źle, a co tylko im?!? Bo co mają powiedzieć inni? Którzy np 13 godz zapierdzielaja na budowie? W sklepie? Którzy ciągną po dwa etaty by rodzinę wyżywic?! Dlaczego nie dać wszystkim podwyzszki?! Powinno być sprawiedliwie! Wszyscy albo nikt! Co mają powiedzieć rolnicy, którzy np za mleko dostają 0,90 gr a w sklepie po 2 zł, za mięsko 8-9 zł w sklepie po 20?!

avatar
~Ona
05.04.2019 22:29

Było się uczyć, zostać lekarzem, inżynierem itd. Kto Panu broni strajkować na budowie.dalej

avatar
~...
05.04.2019 22:33

W szkołach nadal są wakaty. Zapraszamy:)

avatar
~moja propozycja
05.04.2019 20:26

Proszę zapoznać się z oświadczeniem majątkowym radnego - nauczyciela obojętnie w jakim mieście. To są naprawdę przyzwoite pieniądze i przestańcie ich wreszcie bronić. Albo oświadczenia majątkowe dyrektorów naszych szkół. Z faktami się po prostu nie dyskutuje!

avatar
~Mama
05.04.2019 21:03

Strajk kosztem dzieci.. Nauczyciel to powołanie tylko niestety dla niektórych kasa się liczy. A zajęcia lekcyjne, które nie odbędą się w poniedziałek a może i inne dni.,niby kto odrobi..

avatar
~nauczycielka
05.04.2019 21:38

Chciałabym, żeby mi tę kasę uczciwie policzono. Gdyby chodziło tylko o powołanie, wybrałabym zakon. Jestem też mamą, nie tylko nauczycielką.

avatar
~Do mama
06.04.2019 10:08

Mam dość przepraszania za to,że jestem nauczycielem z zawodu. Mam dość słuchania,że jestem darmozjadem i mój zawód to powołanie !!!!! Mam prawo,jak każdy człowiek na tej ziemi, do szacunku i godnego życia. Zapraszam do mojego życia,życia jako nauczyciel. Proszę Panią,aby towarzyszyła Pani w życiu chociaż przez jeden miesiąc w życiu nauczyciela. Nie macie pojęcia na czym ta praca polega. Wydaje Wam się,że to tylko 18 godzin siedzenia za biurkiem i kazania dzieciakom robienia zadań!!!! Nie. To nie jest tak,więc zapraszam. Niech Pani zaproponuje nauczycielce swojego dziecka,że będzie Pani z nią 24h na dobę przez jeden miesiąc. Może po tym miesiącu przestaniecie wreszcie pisać te wszystkie bzdury. Polak,znawca wszystkiego i niczego !!!

avatar
~Kazik
06.04.2019 20:40

Kasa liczy się proszę mamy dla wszystkich. Za coś trzeba żyć. Powołaniem nikt się nie wyżywi. Pani miała powołanie mieć dzieci i powołaniem ich pani nie utrzyma, trzeba na to zapracować. A co do zajęć, przepraszam jakie odrabianie, przecież nauczyciele nie mają płacone w czasie strajku. Tracą każdą dniówkę ale chyba nie wszyscy o tym wiedzą. Za pracę jest płaca. To działa w obie strony. Nie płacy nie ma odrabiania.

avatar
~MB
06.04.2019 21:33

A potem taka mama wymaga żeby jej dzieciątka były super przygotowane i maturę zdały na 5. To jakaś paranoja wszyscy jadą po nauczycielach ale każdy wymaga super opieki i zaangażowania. Rodzice czy zależy wam na swoich dzieciach? Bo na nich przecież nie powinno się oszczędzać.

avatar
~KIBIC
05.04.2019 21:09

Popieram w pełni wasz strajk. Wezmę wolne i zostanę z dziećmi w domu. Jak nie teraz to kiedy? W lipcu? Trzymam kciuki, nie poddawajcie się!

avatar
~Ja
05.04.2019 21:54

A jak strajk utrzyma się dłużej... Wolne dla nauczycieli weźmie Pani nadal.. I ciekawe, że teraz przed testami 8klas.straszą strajkiem.. Jak by mało stresów miały dzieci i ich rodzice. Dla mnie to poprostu kasa przemawia i tyle.

avatar
~Tobi
06.04.2019 11:43

Szkoły nie będą zamknięte . Część nauczycieli będzie się zajmować dziećmi, druga część będzie siedziała bezczynnie w pokoju nauczycielskim

avatar
~Prawdziwa Mama do - "mamy"
05.04.2019 22:21

Kobieto najwyraźniej to tobie się w głowie po przewracało. Nikt nie robi strajku "kosztem dzieci" TYLKO dla uczciwego traktowania człowieka jakim jest NAUCZYCIEL w TYM KRAJU !!!!. Jak ci się nie podoba to ucz swoje dzieci na własny koszt w szkole prywatnej albo sama jak jesteś tak wyedukowana przez tych, którymi tak gardzisz jak ten twój rząd !!!!!. Zwracam ci uwagę, ze w tym kraju nie tylko nauczyciele strajkowali i strajkują o swoją godność i byt.....!. jako Prawdziwa matka uważam, że nauczyciele mają prawo strajkować w okresie egzaminów bowiem to jest jedyny dla nich BICZ na ten rząd, aby ich nauczyć pokory wobec i miłosierdzia wobec drugiego człowieka !!!!!> Oni - tj. w osobach ministrów potrafili sobie dawać i dają w dalszym ciągu wysokie premie bez naszego pozwolenia i strajków tak więc ich za....... m obowiązkiem jest uczciwie płacić nauczycielom - bo kto ich wyuczył na tych kim obecnie są - JAK NI CI NAUCZYCIELE, których tak obecnie pomiatają!!!!!. I to kto kobie, matki, posłanki - a jedna z nich ta jak mi wiadomo jest wybrana do Parlamentu takimi głosami jak ty !!!!!!. Jak prawdziwa matka mówię Wam Nauczyciele strajkujcie DO OPORU !!!!. Nie dajcie się tak wrolować jak te same panie z rządu wyrolowały wcześniej niepełnosprawnych w Sejmie i ich matki !!!!> Wstyd i żenad !!!!!

avatar
~Szał
05.04.2019 22:42

Po co te nerwy egzaminy się odbędą, dzieci je zdadzą, A.potem w większości pójdą do zasadniczej szkoły zawodowej. I oto właśnie chodzi, bo nie brakuje nam ludzi po studiach, ale pracowników fizycznych, taka prawda o reformie Pani minister. Nikt nie ukrywa, że teraz inwestuje się tylko w szkoły zawodowe. Nauczycieli nie stać na protestiwanie i tyle. Z innej beczki zastanawialiście się kiedyś, że waszym dzieciom przydaje się stres? Jeśli czasami nie zderzą się z sytuacją trudną, to jaka przyszłość ich czeka? Do 50 będzie ci za nimi chodzili załatwiali zwolnienia, światło o depresji na studiach i do pracy? Co się z wami rodzice dzieje ? Powracając nikt nie protestuje kosztem dzieci, nauczyciele też jej mają. Od kilku lat od końcówki rządów PO domagają się podwyzek. Były protest w sobotę, były zebrane podpisy pod referendum które PiS udupiło, A teraz strajk. Będą strajkować inni bo Polska to kraj,.W którym nedznie się zarabia. Dzięki temu politycy mają co rozdawać, A wy się dajecie ograć jak małe dzieci.

avatar
~Ja
06.04.2019 10:57

Szkoła zawodowa + inwestycja z naszym STAROSTWEM nie idzie w parze. I jeszcze jedno egzaminu gimnazjalnego i 8-klasisty NIE da sie NIE ZDAĆ.

avatar
~DO -" Ja"
05.04.2019 23:08

Ja w wojsku to du......... !!!!!. Każdy w tym kraju ma prawo strajkować, strajkowali stróże prawa policja i inni mundurowi korzystając z dziwnych L-4, górnicy palący opony i paraliżujący Warszawę.....itd.!!!. tak więc bronią nauczycieli jest strajk w okresie egzaminów aby w ten sposób przemówić do rządowego "betonu". takie mają prawo nie zależnie czy się to komuś podoba czy nie - jak np. takiej/mu "Ja" jak wy !!!!!. Dzieci - młodzież może zdać sobie te egzaminy nawet w czasie wakacji .....od tego są aby zdawać egzaminy - czas tu nie gra roli!!!!!. jak takim jak ty "Ja" się to nie podoba do szkol sobie dzieci we własnym zakresie ....!> Mówi to do ciebie matka 3 dzieci !!!!!. Koniec obłud, chamstwa i cwaniactwa rządzących !!!!!>

avatar
~Coś Ci na żołądek zaszkodziło
06.04.2019 09:13

Brednie wygadujesz . Skończy się terroryzowanie ludzi przez broniarza. Skończy się w końcu ten komunistyczny ZNP ....

avatar
~Kto za to płaci ?!
06.04.2019 08:58

Kto za to płaci ? Ja mam nadzieję że nauczyciele strajkują za darmo ! Po waszym strajku będzie następny strajk strajk grupy która generuje dochód narodowy czyli jedyne dodatnie dobro wypracowane w tym kraju , grupy która utrzymuje cały kraj . Tylko ostrzegam . Jak my zaczniemy strajkować to wy , nauczyciele m.in. nie będziecie mieli co do gara włożyć ani nikt inny na naszym utrzymaniu.

avatar
~Podatnik
06.04.2019 20:48

Tak nauczyciele strajkują za darmo. I też są podatnikami. I też z ich podatków wypłacane są zasiłki, pomoc 500+, pomoc socjalna i rozpasane ostatnio rozdawnictwo, po to żeby rządząca partia wygrała wybory. A o jakiej grupie pan/pani mówi, która utrzymuje wszystkich w tym kraju, bo jakoś nie kojarzę. Ktoś, cos?

avatar
~Adaś
06.04.2019 11:26

Jestem przekonany, że każdy rozsądny Polak rozumie dlaczego nauczyciele żądają wyższego wynagrodzenia ……. przecież Oni trzymają w swoich rękach i głowach przyszłość Polski. To głównie Oni o niej decydują patrząc tylko z punktu klasycznego biznesu. Państwo gdzie policjant zarabia więcej od nauczyciela jest już tylko akcjonariuszem dyktatu i właśnie to należy zmienić. Nauczyciel z każdego szczebla nauczania musi zarabiać godziwie i zawsze więcej od funkcjonariusza państwowego. Jeszcze słówko o rządowych "negocjatorach" . Na ile są te rozmowy poważne skoro nie bierze udziału w nich osoba odpowiedzialna za resort - p. Zalewska i p. Czerwińska jako płatnik decyzji postanowionej ? My Polacy nawet nie znamy głosu p. Czerwińskiej, jest Ona "przechowywana" za ścianą niezrozumiałej tajemniczości …. to jest naprawdę niespotykane w krajach UE. O p. Rafalskiej też by można było rzecz, że negocjator z niej bele jaki. Dała pokaż swoich możliwości wcześniej z niepełnosprawnymi w Sejmie i ich matkami, poziom kompromitujący polskie państwo. W skali procentowej to ułamek budżetu a dla potrzebujących to godne życie. Po co komu wydatki skoro to nie ma z nich zwrotu ? Ani nauczyciel, ani niepełnosprawny już na PiS nie zagłosuje więc mowa o tożsamości z tymi grupami społecznymi raz już się odbyła …… zasłonili ich "firanką" w Sejmie przed światem. Nie wiem też co mam myśleć o deklaracji p. Rafalskiej ….. mogę rozmawiać (pracować) nawet w niedziele, nawet od 6h … 18h, 22h ….. hola, hola, w niedziele jest zakaz "handlu" ? Adaś

avatar
~Też rozumiem że strajkują ALE ...
06.04.2019 15:30

Może jak w każdym normalnym zakładzie wprowadzimy pensje ale zależna od osiągów ?niewiem jaka połowa większa czy mniejsza ale któraś połowa nie potrafi wykonać swego zawodu . Miałem naprawdę hałaśliwą klasę ale przepraszam zdolny nauczyciel utrzymywał u nas taki rygor że np. mature z matematyki wszyscy zdali na minimum 65% czego nie można powiedzieć o co niektórych nauczycielach którzy poprostu nie potrafili tego .także po strajku nauczycieli strajk rodziców by takich " nauczycieli " pogonili raz na zawsze . Ja im nie kazałem pracować jako nauczyciel . Pamiętajcie drodzy nauczyciele od Państwa ani od rządu nic nie dostajecie bo to my jesteśmy waszymi pracodawcami i to my was utrzymujemy .

avatar
~do Adaś
09.04.2019 23:56

Gdybyś Pan był częściej trzeźwy, to byś takich głupot nie wypisywał. Pani Czerwińska była i we Wschowie na spotkaniu wyborczym, ale w TVN o tym nie informowali to i skąd miałbyś o tym wiedzieć. Takiś zatroskany o niepełnosprawnych hipokryto? Przecież oni mają 35-godzinny tydzień pracy, a ci zapracowani "pracownicy oświaty" 18 godzin przy tablicy + dwie "karciane" w tygodniu. Najbliższa niedziela jest "handlowa" i będziesz mógł uzupełnić barek.

avatar
~Do powyższych !!!
06.04.2019 13:04

Do powyższych dwóch pseudo pisowskich "dżentelmenów" !- A!, kto zapłacił i płaci za waszych "Pisiewiczów i Misiewiczów"?, - A!, kto zapłacił i płaci za wasza pseudo MacierewiczowskoSmoleńską podkomisję i rozbijanie się pow warszawie służbowym tego człowieka?, A!, a kto zapłacił i płaci za waszych Prezesów Spółek Skarbu Państwa ?..... Mam nadzieje, że kiedyś przyjdzie taki czas i wasz za to rozliczą????. TYLKO OSTRZEGAMY, ale my wasze pazerstwo na cudzy koszt do ostatniego grosza rozliczymy!!!> A od nauczycieli tacy jak wy WARA !, żeby nie nauczyciele to tacy jak ty jeszcze by nadal siedzieli na drzewach jak te w Afryce ......!. Najwyraźniej przypadłości żołądkowo - gastryczne to występują u ciebie jeśli masz to w tytule swojego pisowskiego hejtu !!!!!!!. Nauczyciele na barykady !, rodzice normalni i uczniowie starszych klas ku im pomocy !!!!!. Wy też kiedyś może zostaniecie NAUCZYCIELAMI - tak więc jest to walka o wasza przyszłość !!!!!!!!!!

avatar
~Weź te wykrzykniki ....nie powiem gdzie
06.04.2019 16:06

Stawiaj sobie ile chcesz tych wykrzykników . Ja już was nauczycieli znam , dla co niektórych 2+6 to co innego niż 6+2 ... Schowaj sobie te wykrzykniki bo jak my którzy na was harujemy , zaczniemy strajkować to żołądki się wam skurczą , może trochę z wagi zejdziecie ....

avatar
~TY !
06.04.2019 16:30

Ty się PiS em nie wybraniaj ! Jesteście na naszym utrzymaniu wszyscy !

avatar
~Uczycielik
07.04.2019 13:02

Płacimy także na nauczycieli na ich rozpasane przywileje z karty nauczyciela . Basta . Tak chcemy sprywatyzowanych szkół ! Chcemy redukcji nauczycieli bez powołania którzy odwalaja pańszczyznę !

avatar
~SZANOWNI RODZICE I NIE TYLKO>>>!!!
06.04.2019 13:15

Jako matka czwórki dzieci apeluję do rozsądku naszych mieszkańców, a zwłaszcza rodziców dzieci, którzy mają mieć w tych dniach egzaminy dajmy wyraz zrozumienia i słuszności żądań naszych NAUCZYCIELI!!!! Poprzyjmy ich żądania i strajk wobec tego zacofanego i rozpasanego rządu o nazwie pis !!!. Nie jeden z was marzy aby jego córka czy syn w przyszłości wyszkolili się na nauczycieli!!!!, i co chcecie aby tyle zarabiali aby nie móc w przyszłości utrzymać normalnie swojej rodzin!!!!!. Te strajki nauczycieli - te ich żądania to im się należy jak pisowskim ministrom premie i podwyżki - jak pisowskim ministrom ucieczka do PE !!!!!. My musimy im w tym pomóc bowiem ta pisowska obłuda jest w stanie każdego z nas puścić z torbami w imię utrzymania sie dalej przy korycie .....Egzaminy nie zając młodzi jak również moje dzieci mogą je zdać nawet w czasie wakacji !!!!!!. Bóg z Wami !!!!!.

avatar
~PO ZNP sojusz
07.04.2019 14:47

Pelowskie wyPOciny . 500 + was boli bo to rozdawnictwo . 1000 dla nauczycieli to już mus . Zenada i obłuda . Wasz król jewropy to uciekinier z jakiego Państwa ? Ile zarabiają pelowskie skarrzepyty w europarlamencie ? Co zrobiliście bohaterscy nauczyciiele jak rządzili jedynie słuszne kolesie z po ?

avatar
~Rodzic
06.04.2019 15:04

Szanowni rodzice zwracam się do was o masowe wsparcie protestu nauczycieli!!!!!, Wspierając dzisiaj nauczycieli ich należnych praw do godnej pracy, do godnych zarobków TAK NAPRAWDĘ WSPIERASZ PRZYSZŁE MIEJSCA PRACY swoich dzieci, swoich wnuków, który w przyszłości zamarzy się praca w szkolnictwie !!!!!. To jest Przyszłość Twoja i Twoich dzieci !!!!. pamiętaj o tym !!!!. Dzisiaj rządzący Nastawiają Nas rodziców!, Nas Społeczeństwo na Nauczycieli tak jak kiedyś Komuna nastawiała Studentów na Robotników i Robotników na Studentów !!!! To jest żałosne i karygodne aby do własnych prostackich celów rządzący skłócali nas Społeczeństwo. Nie dajmy się tym perfidnym atakom rządzących !!!!!!. To nie Komuna!, dzisiaj mamy Demokrację in nam to się należy !!!!!!. Wystawmy naszym posłom, naszym rządzącym CZERWONĄ KARTKĘ teraz i w trakcie wyborów !!!!!!!

avatar
~Drodzy nauczyciele
06.04.2019 15:33

Póki nie zobaczę oficjalnych dokumentów że strajkujecie za darmo , nie będę wierzył w wasze dobre intencje dotyczące nauki i wychowania młodzieży. Strajkujecie tak jak my którzy was utrzymujemy , za darmo ...

avatar
~:-)
06.04.2019 16:31

Jaka szkoda, że nasi wspaniali policjanci nie strajkowali za darmo. Dobrze strajkować i jeszcze zarobić. Wszyscy tak chcemy.

avatar
~?
06.04.2019 17:03

ale my przynajmniej we Wschowie będziemy strajkować za darmo, kto niby miałby nam zapłacić. Myślę ze burmistrz, a zwłaszcza starosta marzą o jak najdłuższym strajku, tyle oszczędności.

avatar
~Za darmo?
07.04.2019 20:09

Jak za darmo utrzymujecie? To wyślij swoje dzieciaki do prywatnych szkół, zobaczysz ile to kosztuje. Ale ty pewnie nie masz dzieci i nie masz pojęcia o czym mówisz.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl