TworzymyGłos Regionu

reklama

Panicz-Szajnkenig: Trudna sytuacja dla nas wszystkich. Instytucje kultury zaopiekują się dziećmi w czasie strajku
obrazek

W poniedziałek zapowiadany jest strajk nauczycieli. Gmina Wschowa postanowiła złagodzić ewentualne skutki tego strajku, organizując dzieciom pobyt w instytucjach gminy – w CKiR, bibliotece i muzeum. 

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~"nauczyciele"
06.04.2019 16:42

Rzucam wam wyzwanie . Porzućcie pracę na państwowym i spróbujcie pracy w prywatnym przedsiębiorstwie . Ja wyzwanie wykonałem bo tak pracuje . A wy ??

avatar
~Rodzic 2!!!
06.04.2019 17:26

Szanowni Nauczyciel nie dajcie się podejść tym zdradzieckim pisowskim hejterom: - typu za darmo, jak możecie...itd. Wystarczy sobie przypomnieć jak ta nasz posłanka potraktował niepełnosprawnych w Sejmie - a to do nich chodziła, a to im strasznie współczuła , głaskała po rączkach, o mało nie płakała - a po je wyjściu i w następnych dniach pisiory wysłali na nich straż marszałkowską !!!!!. Obecnie jest podobna zagrywka : - pisiory wysłały do swoich hejterów przekaz dnia aby nas wszystkich poróżnić i dla tego sa te ich D U R N E - P R O S T A C K I zaczepki !!!!!!. My rodzice w skali kraju was wszystkich popieramy!!!!. STRAJK do oporu !!!!. Aż do pisowskiego bólu !!!!. Taki hejter pisowski dzisiaj jest przeciwko wam, a jutro będzie prosił was na kolanach o przebaczenie - oni już tak mają !!!!!!!! Solidarność zwycięży !!!!!!

avatar
~Haha
06.04.2019 19:13

Kobieto gadasz sama ze sobą czy co ? Wszyscy którzy mieli was skrytykować zrobili to po czym wyłączyli telefony i poszli spędzać czas z rodziną ...

avatar
~DO-haha
06.04.2019 20:04

A ty co !, nie wyłączyłeś telefony?, I nie poszedłeś spędzać wolnego czasu z rodzinką TYLKO dziabiesz w ta klawiaturę i próbujesz nieudolnie pouczać Tą Panią !!!. Czy to taki twój heterowski dyżur z ramienia tej twoje Nowogrockiej partii ...??????. Jeśli tak to wysil sie bo ci szef nie zaliczy dyżuru !.

avatar
~Ford
06.04.2019 22:09

Nie popieram protestu. To protest polityczny. Popieram likwidację karty nauczyciela. Zwiększenie pensum. Otwarcie szkół w okresie letnim.

avatar
~xyz
09.04.2019 01:00

ford, nie tylko w okresie letnim , ale codziennie minimum do 19, abyś w domu miał spokój i nie musiał się własnym dzieckiem zajmować. A Ty chodziłeś latem do szkoły? Polska nie jest krajem w Europie, które latem ma zamknięte szkoły, a jeśli np. w Niemczech wakacje są krótsze to rekompensują to przerwy w trakcie roku szkolnego. Czas spędzony ze swoim dzieckiem jest bezcenny, przynajmniej taki powinien być, dla rodzica.

avatar
~Ja cie nie mogę...!
06.04.2019 22:45

Zgodnie z zaleceniem DNIA nie jakiego hejtera "haha" włączyłem już telefon i wróciłem od rodzinki i co ja słyszę - to ręce opadają... komitet centralny Nowogrodzkiej / dobrym zwyczajem jak za KC PZPR.../ wyjechał do wsi zwanej Kadzidło - to nie przypadek, że do wsi o nazwie Kadzidło, bowiem to co tam mówili to jedno wielkie KADZIDŁO STULECIA w myśl słów wielkiego naszego Wieszcz, cyt. ..." miałeś chamie złoty róg ........." - co ja tam słyszałem, o tuż słucham i słucham jak to poseł tej partii zapewnia wieś, że jest ze wsi i kocha wieś....!!!!, mało tego daje 100+ dla tucznika i 500+ a może więcej dla krowy...!!!!. Co tu jest gran ?, to są pieniądze tego posła na bydło a nie ma dla NAUCZYCIELI !!!!!!. To jakie składki płacił TUCZNIK, KROWA, że teraz od posła dostaje tucznik 100+, Krowa 500+, a może i więcej - CZY ja/ my żyjemy w Państwie sajensfikszyn???, czy w jakimś matriksie ???, co jest grane z ta partią ????. Idąc tokiem myślenia tej partii, tego posła to jak on potraktował w tym przypadku KONIE i inne pomniejsze zwierzęta? - czy czasami nie tak jak Naszych Polskich Nauczycieli!. Czy teraz KONIE nie postanowią zastrajkować o swoje należne 500+. Bo czym one są gorsze od Krowy i Tucznika !. A co z emigrantami Polskimi Bocianami - im też nie należy się jakieś 200 - 300 +....?. Ja cię nie mogę ? - gdzie nam przyszło żyć PiS zwierzętom daje 100 - 500 + !!!. Kto tu tak do reszty zwariował ...???. Parafrazując tych od dodatków PLUS, to jak potraktować Krowę cielną, Krowę z trójką cieląt, itd. ???. Tucznika przed rzeźnią i po rzeźni ---- który z nich dostanie to 100 +???. Czy ten program ma za zadanie pomóc wyjść z kryzysu takim Spółkom Skarby Państwa (...)

avatar
~Ja
07.04.2019 09:01

Dobry tekst :) Normalnie na "komentarz tygodnia". Okazuje się, że pieniądze jednak są. Swoją drogą potraktować nauczycieli gorzej niż bydło tylko w tym kraju, tylko za rządów PiS...

avatar
~Hem
07.04.2019 10:38

Jeżeli teraz was traktują jak bydło to jak nazwać to jak byliście traktowani 10 lat temu ?

avatar
~Ja KOŃ
06.04.2019 23:09

W proteście do zlekceważenia naszego końskiego dorobku na rzecz chwały i potęgi naszego państwa i w proteście, iż nie otrzymaliśmy my Konie 500+ od tego rządu i potraktowano nas jak nauczycieli w poniedziałek podejmujemy strajk głogowy, nie wychodzimy w pole ani na wyścigi > >>>>>>. Koński Związek żąda negocjacji w tej sprawie z Ministrem i Premierem - Koniec i Basta !

avatar
~Kadzenie w Kadzidłowie
07.04.2019 08:32

W tej małej miejscowości partia rządząca i jej "wódz" dosłownie kadzili i potraktowali lokalną społeczność jak przysłowiową "ciemną masę", jest to o tyle żałosne, że ani słowem nie wspomnieli a nauczycielach - wiejskich nauczycielach tej społeczności, ale z powagą na poziomie "kabaretu" zwrócili się do ich TUCZNIKÓW i KRÓW proponując im a to 100+, a to 500+. Zgadzam się z forumowiczem powyżej, ze żyjemy w jakimś dziwnym "MATRIKSIE!!!". W okresie kiedy jak wszyscy widzieliśmy i słyszeliśmy jak potraktowano osoby niepełnosprawne i ich rodziny!, jak obecnie traktuje się Nauczycieli i nasze dzieci poseł partii rządzącej, jeszcze raz poseł partii rządzącej!, a nie Minister Finansów nagradza tuczniki i Krowy premią 500+!. Co jest z nimi nie tak...?. Mówiąc językiem tego posła ; - a co z pozostałym bydłem i zwierzętami na wsi?, - a co ze zwierzętami w mieście ?, Oni są gorsze od Tuczników i Krów ....?. Czy w ten sposób ten poseł chce skłócić zwierzęta między sobą tak jak mu się udało skłócić nasze społeczeństwo na lepszy i gorszy sort!, czy mamy rozumieć, że teraz mamy lepszy i gorszy SORT W ŚRÓD ZWIERZĄT ...?!. To jak FATAMORGANA ZIEMI POLSKIEJ i TEGO PAŃSTWA w wydaniu pisu !!!!. Pozdrawiam resztkę normalnych ludzi w tym Kraju !.

avatar
~Dokładnie tak jak ostatnie twoje zdanie
07.04.2019 11:37

Dokładnie "resztkę " bo zbyt wielu komunistów to nie zostało ale ciągle jeszcze zatruwacie nam życie i to naszym kosztem

avatar
~Do-hem
07.04.2019 11:24

Najwyraźniej zatrzymałeś się na etapie matriksa !

avatar
~@-"dokładnie tak jak....... "
07.04.2019 12:01

Czy mam rozumieć, że chodzi ci o tych którzy działają w pisowskich strukturach, pisowskim parlamencie i rozwalili Polskie Prawo, Sądy, TK....?, jeśli tak to co oni wg ciebie tam robią...?., a może to oni w usta wkładają waszemu posłowi te bzdety o 100+ dla tuczników i 500+ dla Polskich krów karmionych Polską paszą i to w Polski domu. Gratulują wam postkomunistycznego piaru na kilka godzin przed generalnym strajkiem Naszych Polskich Nauczycieli !---@@@!

avatar
~Nie nie
07.04.2019 12:17

Chodzi mi o tych nauczycieli którzy dostali się na studia by byli w partii za czasów komuny . Ci sami dziś już wiekowi zarażają sporą część młodszych nauczycieli komunizmem za prace czy posadę w lepszej szkole . I nawet nie ukrywają się z tym że są komunistami , broniarz nawet nie zasłania twarzy tylko całuje się że schetyną jak kiedyś bierut

avatar
~Jestem nauczycielką
07.04.2019 13:02

Nie zgadzam się !!!! Strajkujmy wszyscy jak to mówił filozof Hipoklates

avatar
~ext7
07.04.2019 14:42

Wybacz Pani ,alem wcześniej nie słyszał o człowieku , którego słowa cytujesz. W związku z tym pozwolę sobie zapytać. Kto zacz ten Hipoklates?

avatar
~ Do ext7
07.04.2019 16:53

W połowie 1 strony już nie było sensu czytać tych krzyków nauczycieli .....

avatar
~35-letni nauczyciel
07.04.2019 13:23

Nie pisiory !! My będziemy uczyć ! Ale 3700 netto to za mało !! Chcemy 5000 netto jak wy dostajecie 500+ !!

avatar
~Ja to nie ja
07.04.2019 15:53

500 + także dla dzieci nauczycieli . Odmówili ?

avatar
~ext7
07.04.2019 16:52

Ciekaw jestem jaka była progresja nauczycielskich zarobków w okresie ośmiu lat rządów PO-PSL ??

avatar
~Tak,tak...,tak....
07.04.2019 14:29

Tak,tak do nie,nie ....... !, najwyraźniej przemawia przez ciebie "narkotyk" postkomunistycznej wiedzy jaką nabyłeś właśnie od tych nauczycieli, którymi teraz tak gardzisz ........!?. Podejrzewam, patrząc po twoich wypowiedziach i ich składni, iż twoja edukacja zakończyła się na szkole minimum zawodowej, ew. tzw. przyzakładowej typu OHP , bowiem jak widać podoba ci się 500+ dla bydła z 500+ dla twojego dziecka !!!!!

avatar
~???
07.04.2019 17:34

A dlaczego nauczyciele nie mają korzystać z 500+, a czyje to pieniądze PiS i Kaczyńskiego? Przypominam 500+ są z podatków ludzi pracujących, w tym nauczycieli. Bawi mnie to, że za siedzenie w domu z dziećmi dostaje się kasę, a kiedy ktoś pracujący chce podwyżki to się na niego wymysla. Tak było z pielegniarkami i gdzie one teraz są? Kto zastąpi nasze coraz bardziej wiekowe panie doktor pediatrii? Właśnie nauczyciele pokażą wam jutro co będzie jak i ich zabraknie. Nie dbacie o przyszłość swoich dzieci i uczucie ich że wszystko im się należy za darmo, otóż nie. Która 500+, tucznik100, telewizja i radio miliard dwieście milionów, zespół tańca Śląsk 60 milionów, może policzmy ile poszło na fundację kościelne? Dla niepełnosprawnych 0, dla nauczycielin0 plus więcej pracy, Dla pracowników administracji sądowej 200 to jest normalne ? Kto dał kasę waszej mamie kiedy była z dziećmi w domu ? Jak sobie radzili nasi rodzice? To jest dla mnie szok, póki to jest kraj demokratyczny, każda grupa zawodową może strajkować, to jest nasze pracowników święte prawo. Pracowników podkreślam tych,którzy budżet budują, a nie tych którzy tylko biorą.

avatar
~Ja cie nie mogę...!
07.04.2019 18:24

Pełen SZACUN !!! Dla Administracji z Wrocławia wobec Szacownych Naszych nauczycieli !!!, Wielki SZACUN dla tzw. "ŁAPEK +" naszym czytelnikom z portalu popierających Protestujących Nauczycieli, a krytykujących tych co sieją nienawiść wśród naszych rodaków dzieląc ich na lepszy i gorsz sort ... stawiających potrzeby trzody, bydła nad potrzeby Naszych Nauczycieli...........!. Parafrazując słowa obecnie rządzącego taki stan jest tylko możliwy w WYIMAGINOWANYM KRAJU jaki serwują nam obecnie rządzący ......!. Do hejterów pisowskich krytykujących z pogardą naszych nauczycieli mam tylko jedno pytanie: - co sądzą o udziale w tym totalnym proteście nie tylko Związkowców ZNP, Nauczycieli nie zrzeszonych w żadnym ze Związków , a dotyczących Nauczycieli zrzeszonych w Związku Nauczycielski "Solidarność", którzy w rozpaczy pierwsi przystąpili do PROTESTU GŁODOWEGO i nadal protestują wspólnie ze Związkowcami z ZNP i niezrzeszonymi ....?????. To co im wolno a pozostałym nie bo to protest polityczny ...!. Sądząc takimi kategoriami to wy wszyscy jesteście polityczni jak ta wasza partia ...!.

avatar
~@/@"-ja to nie ja".
07.04.2019 20:07

Idąc twoim tokiem myślenia to 100+, 500+ dla trzody chlewnej i bydła w tym kraju, to również dla nauczycieli zatrudnionych na wsiach ....???. Odmówili ?. A może dla twojego kota i psa jakieś dodatkowe 100+, i ...i ..itd. !~!!!!, Słuchaj człowieku czy ty i oni nie wpadliście w próżnię własnej paranoi ....?

avatar
~m.m.
07.04.2019 20:18

No dokładnie?Starostwo się ucieszy z oszczędności!?!?

avatar
~Mąż nauczycielki
07.04.2019 22:46

Jako mąż nauczycielki na wsi po dzisiejszym porozumieniu niejakiego Proksa + ze strona Rządową -, gdzie prawdopodobnie wychowawca nauczyciel ma dostać dodatkowo 300+, a poseł tego rządu dla krowy daje 500+ to jako osoba wyedukowana matematycznie postanowiłem w najbliższych dniach zakupić 3 krowy co mi da dodatkowo do pensji żony 1500 +. Brawo dla Judasza Związków Zawodowych Solidarność Nauczycieli--Brawo za osobistą jego inwencję z tym rządem !. Świetny utarg.......... @@@@@@

avatar
~Związkowiec
07.04.2019 22:57

Czy szef Związku Zawodowego nauczycieli "Solidarność" Proksa wie i zna znaczenie słowa SOLIDARNOŚĆ...SOLIDARNI .....?. Jak to możliwe, że podpisał jednostronnie coś z tym rządem co było już znane od 25 maraca 2019.r, a on w ubiegły piątek jeszcze był razem z pozostałymi związkami w proteście do tego porozumienia i tego rządu.....?, jak to możliwe, że w jego porozumieniu nie umieścił takiej grupy niezadowolonych i wspólnie i solidarnie protestującej jak PRACOWNIKÓW ADMINISTRACYJNYCH SZKÓŁ...????. Jak człowiek Solidarności mógł wyeliminować z projektu płacowego właśnie tych pracowników, a przyjąć tylko minimalne propozycje z nadania rządowego nauczycieli!!!!!. Żenad i wstyd dla tego związku o nazwie Solidarność to mało powiedziane......... .

avatar
~A co
08.04.2019 08:00

A co ty myślisz że związki pochodzenia komunistycznego będą chronić ludzi ? Przecież komunizm ma na celu niszczenie rodzin i wartości... I dlaczego o 500 plus mówicie jak o pieniądzach ? To nie chodzi o pieniądze tylko o to by dzisiaj urodziły się dzieci , dzieci które za 20 lat zostaną konsumentami ! Będą się uczyć budować jeść będą kupować nasze towary, przecież właśnie o to chodzi . Ja dopłacę każdej matce tylko po to by za 20 lat te dzieci zapewniły mi zbyt żeby kupowały moje towary !

avatar
~JONASZ+
08.04.2019 10:07

Do - "A co" - kiedy i czy zszedłeś już z palmy ?, z takim myśleniem to ty na pewno soją edukację zakończyłeś na poziomie Gimnazjum / nie obrażając innych uczniów gimnazjum tym określeniem/ !. Czy ty w ogóle rozumiesz sens obecnych protestów, iż nie same związki nie zależnie jaki maja rodowód i udział w tym proteście decydują o jego się i zasięgu TYLKO PRAWDZIWE NIEZADOWOLENIE CAŁEGO ŚRODOWISKA NAUCZYCIELSKIEGO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI oraz PRACOWNIKÓW ADMINISTRACJI SZKOLNEJ !!!. Czy ten twój móżdżek jest tylko nastawiony na prokreację ???. Jeśli tak to co z twoim prezesem? - jego 500+ nie rusza twój problem odnośnie zapewnienia ci zbytu twoich towarów ????> Jesteś żenujący i tak po prostu jest mi cię szkoda!. Jak twoje ograniczenie tematu nie pojmuje, iż za tym protestem stoi nie jeden związek ( i nie ma on nic wspólnego z pochodzeniem postkomunistycznym) tylko coś takiego jak POROZUMIENIE RADY DIALOGU do którego również należał twój jak mniemam postsolidarnościowy związek, którego szef przeszedł na tzw. moc "JONASZA+". To waszemu związkowi pojecie Solidarność pomieszało się z znamionami BIBLIJNEGO JONASZA !!!!!. Bowiem kim jest na co dzień szef tego związku jak nie politykiem pisu - czy to nie on jest radnym z ramienia pisu ???????. Twoja "solidarność" oświaty pokazała, że jest solidarna ale z rządem, który podobnie rozegrał POROZUMIENIE RADY DIALOGU Nauczycieli jak kiedyś Protest Niepełnosprawnych!!!!!!. Idąc tokiem twojego myślenia i rozumowania tacy 500+ na dziecko to można wysnuć wnioski daleko idące, iż 100+ na tucznika i 500+ na krowę doprowadzi do ich masowej prokreacji w naszym kraju - czy tak geniusz nauki rodzenia ?!. Tylko jak te tucznik i krowy mają się rozmnażać jak ich maciory i buhaje nie dostały tych twoich 500+. A tak na poważnie, czy ty człowieku wiesz, że ostatnie badania wykazały, iż i w ubiegłym roku i obecnie mimo tych twoich 500+ więcej jest w naszym kraju umierających niż rodzących się !!!!!!> Jak widzisz ten plan plan wymyślili tacy GENIUSZE MEDYCYNY RODZENIA JAK TY "A co" !!!!!. Żal mi cię - bo kto teraz kupi te twoje "buble" na rynku !?. NARA !.

avatar
~Klasyczne Pi........
08.04.2019 12:10

Typowe gadanie i wszystkim i o niczym wyjdź zza kurtyny komunizmu i spójrz jak funkcjonuje świat ....

avatar
~autor
08.04.2019 10:13

Jestem za strajkiem Solidarność..... no cóż ten związek to konfidenci i łamistrajki. Zapraszam nauczycieli z tego związku do ZNP. Proksa was sprzedał i oszukał. A jeszcze dwa tygodnie temu Solidarność walczyła o 650 zł plus 15%. I co wywalczyli 5% dodatkowe ...ale wiadomo że to była ustawka a Proksa i jego rodzina dostaną robotę w spółkach skarbu państwa. Na szczęście są sygnały z całej Polski że nauczyciele z solidarności są wściekli na zarząd i masowo będą przechodzić do ZNP. Jeszcze raz zapraszamy. NIE MA NIC GORSZEGO DLA POLAKA JAK BYĆ ZDRAJCĄ KONFIDENTEM I ŁAMISTRAJKIEM!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl