TworzymyGłos Regionu

reklama

Pakiet sołecki Marty Panicz-Szajnkenig. Co kandydatka na burmistrza oferuje mieszkańcom wsi?

Wtorek, 26 marca 2024 o 16:41, aktualizacja Wtorek, 26 marca 2024 o 16:47, autor: 25
Pakiet sołecki Marty Panicz-Szajnkenig. Co kandydatka na burmistrza oferuje mieszkańcom wsi?

Podczas konferencji w Konradowie, Marta Panicz-Szajnkenig, ubiegająca się o stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, przedstawiła swoje założenia pakietu sołeckiego. Wśród obecnych znaleźli się między innymi poseł Stanisław Tomczyszyn oraz przedstawiciele lokalnych społeczności i organizacji. Kandydatka skoncentrowała się na zapotrzebowaniach infrastrukturalnych mieszkańców wsi, akcentując różnice w potrzebach między obszarami miejskimi a wiejskimi.

Centralnym punktem prezentacji było poprawienie standardu dróg, chodników i ścieżek rowerowych, przy czym Panicz-Szajnkenig zwróciła uwagę na możliwość finansowania takich przedsięwzięć ze środków zewnętrznych, aby nie obciążać nadmiernie budżetu gminy. W kontekście infrastruktury drogowej poruszono również temat budowy dwóch obwodnic Wschowy, co mogłoby znacząco zmniejszyć natężenie ruchu w regionie.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Dostęp do podstawowych usług

Wśród innych kluczowych zagadnień znalazł się dostęp do kanalizacji i szybkiego internetu, które to potrzeby zostały uznane za fundamentalne dla mieszkańców. Kandydatka podkreśliła, iż część miejscowości w gminie boryka się z brakiem odpowiedniej infrastruktury kanalizacyjnej, co wpływa na codzienne życie i komfort jej mieszkańców. Również dostęp do szybkiego internetu został zidentyfikowany jako istotny, zwłaszcza w świetle doświadczeń wyniesionych z pandemii i zwiększonej roli pracy zdalnej.

Ponadto poruszono kwestię utwardzenia dróg śródpolnych, co miałoby na celu poprawę warunków pracy lokalnych rolników, oraz potrzebę intensyfikacji działań melioracyjnych w celu lepszego zagospodarowania terenów uprawnych.

Wsparcie ze strony społeczności i polityków

Na konferencji pojawiły się głosy poparcia dla inicjatywy Panicz-Szajnkenig ze strony przedstawicieli różnych grup społecznych i politycznych, w tym posła Stanisława Tomczyszyna, który zaznaczył znaczenie obwodnic dla regionu i zapowiedział wsparcie Ministerstwa Infrastruktury dla projektów drogowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

avatar

avatar
~Gekon
26.03.2024 17:59

Gratulacje. Kandydatka wie, że Gmina Wschowa jest gmina miejsko - wiejską. A Pozostali kandydaci wiedzą? Czy teraz będą improwizować?

avatar
~Wyborca
26.03.2024 18:46

Tylko szkoda że Kopczyński wchodzi na tereny prywatne i rozdaje sobie na nich ulotki a po zwróceniu uwagi awanturuje się i nie chce wyjść z posesji :)

avatar
~DO p.(Wyborca)
27.03.2024 07:51

Jemu się wydaje, że jak oni chłopi mogą nam zaśmiecać Nasze Drogi i Miasta swoim wyprodukowanym gnojem i szambem i rzucać go po innym pod ich prywatne posesje, to takie chłopisko z "Trzeciej Drogi" może w swoich buciorach wchodzić na Nasze Prywatne Posesje !?. Nie dość, ze mają jako jedyna grupa zawodowa i społeczna w Naszym Kraju milionowe dotacje - po prostu za NIC - to jeszcze ich kandydatka wymyśliła sobie - Hi.... ( coś tam o pakiecie dla sołtysów) , w czasach, jak na terenie wsi jest jeden chłop od produkcji średnio na 50 mieszkańców wsi - Śmiech Na Sali !!!!. A może zajęli by się ich "groszowym " krusem !!!!!. Do roboty, a nie czekać na kolejne "skrobane" w myśl powiedzenia " czy się stoi, czy się leży dotacja z UE się należy - Polski Chłop "!!!!.

avatar
~do wyborcy
27.03.2024 08:15

a gdzie ma rozdawać jak nie na terenach prywatnych? na terenie zakładów pracy, których nie ma? Do mnie też przychodzą z różnych opcji i nikogo nie wypędzam, więc nie chwal się swoim zachowaniem, bo naprawdę nie ma czym!

avatar
~Andrzej Kopczyński
27.03.2024 12:28

Pozdrawiam kontrkandydatów do Rady Powiatu i ich sympatyków. Przyszła Wiosna, pora radosna, pszczoły na kwiatach dosłownie raj.

avatar
~do - "Wyborcy"
28.03.2024 10:30

Dzwoń od razu po Policję, wara mu od naszych domostw .

avatar
~Ela
26.03.2024 19:46

Już mnie mdli od tych obiecanek

avatar
~FWS
26.03.2024 21:50

Marta szkoda, ze nie wiedziałaś o tych potrzebach jak byłaś zastępca Burmistrza ...

avatar
~Pan Pan
26.03.2024 21:51

Marta opamiętaj się, zemstą niczego nie osiągniesz!

avatar
~Spalona 3Droga
26.03.2024 21:52

Co wybory potrafią zrobić z ludźmi Pani Panicz potrafi rozmawiać ludzkim głosem

avatar
~Krzysztof
27.03.2024 08:32

Jak udaje troskliwą to niech odpowie dlaczego jej koledzy odmówili środków na stadion? Hipokryzja hipokryzję pogania.

avatar
~Wschowianin
27.03.2024 08:42

Ktoś mi wytłumaczy sens drugiej obwodnicy? Ona była obiecana gdy Rondo na Leszno nie było jeszcze w zamyśle (jakiś 2008-2011 rok). Aktualnie jaki ma ona sens? Nikt teraz nie jeździ z Głogowa przez Wschowę na Sławę (wiem absurd)- ciężarówki jeżdżą przez Krzepielów, lub ekspresówką na Nową Sól. Jak powstanie obwodnica Leszno - Wschowa to już całkowicie miasto zostanie odciążone i sporadycznie ciężarówki (dostawy do sklepów) będą po mieście jeździć. Poza tym warto było by się zreflektować dlaczego ta "obwodnica" nie powstała i zapytać się rolników dlaczego nie sprzedali swoich ziem :)

avatar
~A La Makaron na Uszy +
27.03.2024 09:52

Pytanie do ( Wschowianin) ; - kto na to pytanie ma odpowiedzieć ?. Osobiście pamiętam, że ten " makaron na uszy" był nawijany przez wszystkie kampanie przed i w trakcie tej wielkiej władzy pis plus z udziałem posła Asta - jak to stawał w obecności starosty Powiatu Wschowskiego i ich kandydatów i coś tam coś tam przy planach i mapach na stole " DUMALI" !. Wiem, że ta słusznie mieniona pseudo pis władza zmarnowała nam ponad 8 lat w skali Kraju i ponad 5 lat w skali całego Powiatu Wschowskiego !. Posiadali całkowitą władzę i w rządzie, i jako prezydenta, i jako dwóch posłów Ziemi Wschowskiej, i jako całkowite opanowanie Kasy Publicznej, i jako planowanie Centralne Dróg i mostów ........ I co z tego my biedni - oszukani przez nich wyborcy Powiatu , Miasta i Gminy Wschowa Mamy ???. NO co ...?. Kompletne ZERO i ROZCAROWANIE !. A oni teraz bezwstydnie wystawili swoją armię kandydatów na przyszłego burmistrza przeciwko Naszemu sprawdzonemu prze ostatnie 5 lat Panu Burmistrzowi Antkowiakowi !!!. To jest Szczy Bezcelności i Kpiny z Nas Wyborców !. I to kogo wystawili ; " emerytów mundurowych" - kpina totalna !, kandydata Kuryło od kwiatków i " Łapania stanowisk co wybory, ale dla siebie... ", kandydata " stare odgrzewane kotlety " Grabka, kandydatkę , coś tam , coś tam z "Trzeciej Drogi" co to wg powiedzonka staropolskiego " ni pies ni wydra" = psl + Hołownia 250" !!!. I to mają byc kandydaci na XXI Wiek dla Miasta i Gminy Wschowa ?. Oni Ci mają udzielić odpowiedzi ?. Kpina na resorach !

avatar
~Andrzej Kopczyński
27.03.2024 12:34

Tłumaczę do: ~Wschowianin Mieszkańcy ul. Obrońców Warszawy liczą samochody w godzinach szczytu porannego 6:00 - 8:30 do 450 aut na godzinę w tym do 100 ciężarowych, przyjdź rano na rondo pod szkołę muzyczną lub ok 14:00 do 16:00. Popatrzysz, zrozumiesz. Pozdrawiam mieszkańców Powiatu Wschowskiego jadących do pracy w takich korkach.

avatar
~Wschowianin
27.03.2024 17:46

Panie Andrzeju, gorszych bzdur nie słyszałem. Mieszkam na Obr.Warszawy 24 lata i nie ma tam aż takiego ruchu by powiedzieć że w 1,5h 100 ciężarówek przyjeżdża. To dalej nie jest odpowiedz na zadane przeze mnie pytanie. Jaki jest sens tej obwodnicy? Codziennie jeżdżę tą ulicą z pracy i do pracy- podkreślę jeszcze raz MIESZKAM NA TEJ ULICY. Gdyby było tak jak Pan mówi to zważając na fakt że dzieci chodzą do szkół, stalibysmy tam w korku a tak nie jest. Nie ma co pisać o godzinach szczytowych gdy wszyscy na raz jadą bądź wracają z pracy. Niech Pan się lepiej zajmie swoimi mieszkaniami na Kazimierza, które proszą sie o remont, stare drewniane okna z których zapewne piździ, smród i brud na klatce schodowej i wieczna policja pod blokiem, a moją ulice w spokoju zostawić, bo zrobi Pan więcej kłopotu niż użytku.

avatar
~Wyborca j
27.03.2024 10:15

Jadzia ten stroj nie pasuje do tego spotkania

avatar
~Ebonit
29.03.2024 16:19

Gorzej Jadzia nie pasuje tam w ogóle. Brak zasad moralnych przekreśla tą kobietę. Wkrótce wypłyną ciekawe fakty.

avatar
~DO Pani Marty
27.03.2024 11:11

Co Ty wyprawiasz na spotkaniu w Twojej rodzinnej miejscowości 5 osób z Konradowa plus ksiądz Trochę mało ,ale tak jest jak się traktuje ludzi ,to tak się ma Dziś znasz ludzi z Konradowa ale kilka lat temu dzień dobry powiedzieć to już zapomniałaś a o" cześć" nie wspomnij .Jeden z postulatów mówi o kanalizacji w konradowie a przy najmniej w części jest kanaliza i co? i podpięło się kilka rodzin i koniec brak zainteresowania .

avatar
~Wyborczyni
27.03.2024 12:15

Obserwując zachowanie niektórych kandydatów na radnych, zastanawiam się czy nie powinno wprowadzić się obowiązkowych badań lekarskich i to na etapie zgłaszania kandydatur, bo potem może być za pózno.

avatar
~do wyborczyni
28.03.2024 08:57

ja bym rozszerzył ten obowiązek na niektórych piszących tu komentarze, bo tak obrażać współmieszkańców, to trochę brzydko.

avatar
~Wschowianin
27.03.2024 20:40

nie miałem racji dużo aut przejeżdża, za dużo, przepraszam

avatar
~~Wschowianin ten z komentarza u góry
28.03.2024 06:08

Zabawne Panie Andrzejku że zniża sie Pan do takiego poziomu, by udawać mnie w komentarzu i pisać że nie mam racji i przyznaje sie do jakiegoś błędu. Wyprowadzę Pana z irracjonalnego błędu myśleniowego jaki Pan posiada. Tworząc obwodnicę która będzie wjazdowa na rondo przy Obr.Warszawy stworzy Pan idealne połączenie, dzięki któremu ludzie wjeżdżający do Wschowy z Ul. Konradowskiej nie będą musieli stać na tej zasranej stopce i czekać aż łaskawie ktoś ich wpuścić. Będą jeździć przez Obrońców i wtedy dopiero zacznie się korek o którym Pan wspomina.

avatar
~Wschowianin ten z komentarzy powyżej
28.03.2024 10:17

Nie pisałem tego komentarza. Aczkolwiek wszyscy możemy powiedzieć że jedyny komentujący (A.K), który bierze udział w wyborach dopisuje sobie komentarze na jego korzyść. Wytłumaczę dlaczego nie jestem za obwodnicą, która ma "odkorkować" Obrońców Warszawy. Ludzie wjeżdżając do Wschowy z ulicy Konradowskiej muszą zatrzymać się na znaku "STOP" - i czekać na łaskę osób wjeżdżających z Głogowa (żeby któryś ich wpuścił). Jak powstanie obwodnica która będzie wlotowa na Obr.Warszawy wtedy ulica zacznie się korkować, bo ludzie zamiast stać na stopcę będą jechać alternatywą, dzięki której znacznie szybciej wjadą (będzie powodować to korki zarówno z ul. Kazimierza jak i Obrońców). Dlatego to co mówi Kopczyński to bzdury, jego wypowiedzi nie mają sensu, zamiast odkorkować będzie odwrotnie. Proszę nie pisać komentarzy w moim imieniu, moje stanowisko jest jasne. - NIE DLA OBWODNICY, NIE DLA ANDRZEJA. Trzeba zacząć myśleć zanim się coś powie.

avatar
~Wyborca
27.03.2024 21:23

Tylko pani Marta jedyny wiarygodny kandydat na burmistrza -gratulacje ma pani mój głos

avatar
~1-100 "Wyborca"***
28.03.2024 07:45

O godzinie 21.23 - może się już w głowie coś takiego absurdalnego zrodzić jak tobie i wyskoczyć jak Filip z pieleszy i krzyknąć prze sen.... " Tylko pani....... coś tam.."!/. Większej bzdury jak ten twój okrzyk ( Wyborca ) jak żyję we Wschowie Nie słyszałem !. To totalna kpina z Nas Wyborców ta kandydatka ....!. Tylko nie " uśmiechnięta lodówka" , Tylko nie " Trzecia Noga" , tylko nie koalicja - jak we Wschowskim Powiecie prze ostatnie 5 lat " pis + psl+ 3 kobiety w radzie" -- Nigdy tej pani i skutków jakie mamy po wyborze Hołownia 250 i PSL -u !!!! . To tak jakbyśmy nadal głosowali i wybierali tych z lokalnego pisu - ludzi posła Asta !!!!. Nigdy ta kandydatka w Naszych lokalnych urzędach - próbka jej pobytu w UMiG Wschowa wystarczy nam na co najmniej kolejne 30 lat JEJ NIE !!!!!!!. NIE - bo to jest kpina !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl