TworzymyGłos Regionu

reklama

Orkiestra Maestoso prosi o wsparcie. Chcą podbić Hiszpanię!

Czwartek, 13 czerwca 2024 o 11:23, aktualizacja Czwartek, 13 czerwca 2024 o 11:33, autor: 2
Orkiestra Maestoso prosi o wsparcie. Chcą podbić Hiszpanię!

Orkiestra Maestoso Wschowa otrzymała zaproszenie na Międzynarodowy Konkurs Orkiestr Dętych w Hiszpanii. To prestiżowe wydarzenie, ale wiąże się z dużymi kosztami, sięgającymi 100 tys. zł. Stowarzyszenie BiS, wspierające zespół, właśnie uruchomiła internetową zbiórkę, licząc na wsparcie społeczności.

Potrzebne wsparcie finansowe

Każda, nawet najmniejsza kwota, przybliża orkiestrę do celu. Na facebookowej stronie Orkiestry czytamy: „Zachęcamy do wpłat nawet najmniejszych kwot, ponieważ każda złotówka zbliża nas do realizacji tego marzenia! My również chcemy dać coś w zamian za wpłatę! W zakładce "Oferty/licytacje" możecie wybrać dla siebie m.in. nasz debiutancki album, pocztówkę z Hiszpanii podpisaną przez naszych muzyków, prywatny koncert czy też możliwość zadyrygowania naszą orkiestrą podczas jednego z koncertów!”.

Wieloletnia pasja i ciężka praca

Orkiestra Dęta Maestoso Wschowa to jedna z najlepszych amatorskich orkiestr w Polsce. Muzycy spędzają setki godzin miesięcznie na doskonaleniu swoich umiejętności. Ich talent i zaangażowanie przyciągają publiczność na występy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zobacz: Orkiestra Maestoso i Mażoretki z Leszna we Francji (FOTO)

Dyrygent Remigiusz Kuropka wyjaśnia: „Orkiestra Dęta Maestoso Wschowa, która od lat zachwyca publiczność swoimi występami, otrzymała niezwykłą szansę wzięcia udziału w prestiżowym konkursie muzycznym w Hiszpanii. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale aby móc spełnić nasze marzenie i reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej potrzebujemy do tego Waszej pomocy!”.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Koszty i cele

Zebrane środki zostaną przeznaczone na:

  • Koszty podróży
  • Zakwaterowanie i wyżywienie
  • Opłaty konkursowe
  • Ubezpieczenie
  • Materiały promocyjne

„Konkurs, na który się wybieramy, jest jednym z najbardziej renomowanych wydarzeń muzycznych w Europie. Zbierają się tam najlepsze orkiestry dęte z całego świata, aby rywalizować, wymieniać doświadczenia i inspirować się nawzajem. Udział w takim konkursie to nie tylko prestiż, ale także wyjątkowa okazja do nawiązania międzynarodowych kontaktów i pokazania naszego talentu na globalnej scenie. Każda, nawet najmniejsza wpłata przybliża nas do osiągnięcia celu i spełnienia marzeń.” - mówi Kuropka.

Zobacz: Orkiestra Maestoso podbija internet! „Ponad 205 tys. wyświetleń w 24h”

Duma lokalnej społeczności

Orkiestra Maestoso jest dumą Wschowy. Wspólne wsparcie może sprawić, że orkiestra będzie mogła godnie reprezentować Polskę na międzynarodowej scenie. „Wasze wsparcie jest nieocenione i wierzymy, że wspólnie możemy osiągnąć sukces. Dołączcie do naszej zrzutki, abyśmy mogli reprezentować Polskę na międzynarodowej scenie i wrócić z Hiszpanii z nowymi doświadczeniami oraz, mamy nadzieję, z nagrodami!” - dodaje dyrygent.

Orkiestrę wesprzeć można - TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gekon
17.06.2024 22:26

A w tych 100 tys. złotych jest także wynagrodzenie członków orkiestry?

avatar
~Muzyk
20.06.2024 14:22

Nie dostajemy pieniędzy za granie w orkiestrze. Raczej musimy do tego dopłacać. Zeby grać trzeba kupić instrument za kilka, nieraz kilkanaście tysięcy , później samemu go naprawiać w serwisie itp. 100 tysięcy jest na dojazd, nocleg i jedzenie na miejscu. W trakcie jazdy autobusem też każdy płaci za siebie dodatkowo

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl