TworzymyGłos Regionu

reklama

Orkiestra Maestoso i Mażoretki z Leszna we Francji (FOTO)

Wtorek, 05 września 2023 o 13:36, aktualizacja Wtorek, 05 września 2023 o 14:00, autor: 0
Orkiestra Maestoso i Mażoretki z Leszna we Francji (FOTO)

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Maestoso, działa przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, razem z Mażoretkami Orkiestry Dętej Miasta Leszna, wzięła udział w festiwalu kwiatów w południowo-zachodniej Francji, w Luchon. Jak podkreśla dyrygent Remigiusz Kuropka, oprócz swoich umiejętności muzycznych, artyści zaprezentowali również trzy układy taneczne.

Międzynarodowy Festiwal

W festiwalu uczestniczyli również artyści z Francji, Ukrainy, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Maestoso przygotowała specjalne aranżacje, w tym do francuskich przebojów, co z pewnością przypadło do gustu lokalnej publiczności.

Zwiedzanie Parlamentu Europejskiego

Okazja do udziału w festiwalu była również pretekstem do odwiedzenia Strasburga i Parlamentu Europejskiego, co z pewnością stanowi dodatkowe doświadczenie kulturowe i edukacyjne dla młodych muzyków.

Podziękowania od Dyrygenta

Dyrygent Remigiusz Kuropka dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu. Wśród nich są FV Productions z Florianem Virgili na czele, za zaproszenie i zaufanie, Kasia Czyżak i Ryszard Jaśkowiak za organizację wyjazdu, Stowarzyszenie "Bis" za zakupy instrumentów oraz Usługi Transportowe "Kowalski" za bezpieczną podróż.

R. Kuropka wyraża również wdzięczność rodzicom muzyków i samym muzykom za pokrycie kosztów wyjazdu i sfinansowanie koszulek z logo orkiestry. Podziękowania skierował również Klaudii Kulińskiej za pomoc przy ułożeniu i wyćwiczeniu choreografii oraz dbanie o social media orkiestry.

Stowarzyszenie "Bis" sfinansowało zakup różnorodnych instrumentów: suzafon, werbel, nosidła, talerze marszowe, mocowania na talerz oraz case na tomy. Bez tych instrumentów, jak podkreśla Kuropka, wyjazd nie mógłby się odbyć.

Usługi Transportowe "Kowalski" zostały również docenione za zapewnienie bezpiecznej podróży i kolejnych pozytywnych wspomnień.

Dyrygent Maestoso dodaje, że miłe słowa i zaufanie są dla niego i dla całego zespołu dużą motywacją do dalszej pracy. "Do zobaczenia niedługo" - dodaje na koniec, sugerując, że to nie ostatnia zagraniczna wyprawa orkiestry.

Źródło: Orkiestra Maestoso

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl