TworzymyGłos Regionu

reklama

Olimpiada w Szkole Podstawowej nr 1

Wtorek, 28 września 2021 o 12:09, autor: 0
Olimpiada w Szkole Podstawowej nr 1

W miniony piątek (24 września) odbyła się Olimpiada pn. "Sport w pigułce" w Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie. Jest to cykliczna impreza i jedna z form realizacji zadania szkoły promującej zdrowie.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki we Wschowie. Olimpiada odbyła się dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta i Gminy Wschowa w ramach otwartego konkursu ofert na realizacje zadania publicznych z zakresu ochrony i promocji problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. Projekt był skierowany do uczniów uczęszczających do SP1 we Wschowie. Jego celem było promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

Olimpiada rozpoczęła się na szkolnym placu apelowy, otworzył ją dyrektor szkoły M.Grabianowski, następnie został odpalony znicz Olimpijski. Uczniowie z klas I- VIII wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych, które odbyły się na Stadionie OSiR. Ten dzień minął w miłej i przyjaznej atmosferze oraz zdrowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali poczęstunek, a zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach medale i nagrody. Organizatorzy składają podziękowania dyrekcji, nauczycielom, administracji i obsłudze oraz CKiR za pomoc w organizacji imprezy.

(SP1 we Wschowie) 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl