TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowe gwiazdy bluesa świecą na sławskiej alei. Kim są kolejni uhonorowani artyści?

Sobota, 04 maja 2024 o 15:59, autor: 0
Nowe gwiazdy bluesa świecą na sławskiej alei. Kim są kolejni uhonorowani artyści?

Na Nowym Rynku w Sławie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisze się w historię polskiej muzyki bluesowej. Uroczystość odsłonięcia nowych gwiazd w Alei Gwiazd Bluesa zgromadziła licznych miłośników tego gatunku, którzy do Sławy przyjęchali w związku z Festiwalem Las, Woda & Blues.

Aleja Gwiazd Bluesa w Sławie wzbogacona

Aleja Gwiazd Bluesa, która jako pierwsza w Polsce honoruje wybitne postacie związane z tym muzycznym gatunkiem, wzbogaciła się o dwie nowe gwiazdy. Pierwszą z nich jest gwiazda Jana Gałacha, znanego polskiego skrzypka, kompozytora i aranżera. Jan Gałach jest ambasadorem The Allman Brothers Band w Polsce. Jego zespół, The Jan Gałach Band, który wyróżnia się grą na dwóch perkusjach, dwukrotnie zdobył tytuł „Zespołu Roku”.

Odcisk dłoni Jana Gałacha w Alei Gwiazd

Podczas ceremonii Jan Gałach osobiście odcisnął swoją dłoń, dodając osobisty akcent do tego honorowego miejsca. W trakcie wydarzenia nie zabrakło także wspomnień o jego współpracy z takimi artystami jak Dżem, Martyna Jakubowicz czy Maciej Balcar.

Pamięć o Rafału Rokasiewiczu

Drugą gwiazdą, która została odsłonięta tego dnia, jest gwiazda poświęcona pamięci śp. Rafała Rokasiewicza – wybitnego polskiego klawiszowca, organisty, poety, tekściarza, kompozytora, tłumacza twórczości Boba Dylana, aranżera i producenta muzycznego. Rafał Rokasiewicz znany był z współpracy z czołowymi polskimi zespołami i artystami, takimi jak Krzak, Dżem czy Cree.

Oddanie hołdu Rafałowi Rokasiewiczowi

Odsłonięcie gwiazdy Rokasiewicza było pełne emocji, podkreślając trwały wkład muzyka w rozwój polskiej sceny bluesowej. Wśród gości nie zabrakło jego dawnych kolegów i przyjaciół.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl