TworzymyGłos Regionu

reklama

Nieodpowiedzialność sięgnęła zenitu! Motorowerzysta i pasażer z łącznie 7 promilami alkoholu!

Poniedziałek, 29 maja 2023 o 10:40, autor: 0
Nieodpowiedzialność sięgnęła zenitu! Motorowerzysta i pasażer z łącznie 7 promilami alkoholu!

27 maja 2023 r. policjanci z województwa lubuskiego podjęli intensywne działania w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Głównym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierowców motocykli oraz zapobieżenie nieodpowiedniej i niebezpiecznej jazdy. Jednak efekty tych działań przerosły najśmielsze oczekiwania.

Motorowerzysta z ponad 3 promilami alkoholu

W ramach przeprowadzonych działań prewencyjnych, sławski patrol policji zatrzymał motorowerzystę, który okazał się być poważnym zagrożeniem na drodze. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosolskiego, został zatrzymany ze względu na kilka rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Najpierw okazało się, że motorowerzysta miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, co przekracza piętnastokrotnie dozwoloną normę dla kierujących pojazdami mechanicznymi. Jednak to nie był koniec nieodpowiedzialnego postępowania. W trakcie kontroli okazało się również, że motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych, co stawiało pod znakiem zapytania jego sprawność i bezpieczeństwo.

Przewóz pasażera z ponad 4 promilami alkoholu

Nieodpowiedzialny motorowerzysta przewoził pasażera. Niestety, on również był kompletnie pijany - miał 4 promile alkoholu we krwi. Oboje podróżowali bez kasków ochronnych, naruszając podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Konsekwencje i dalsze postępowanie

Nieodpowiedzialna podróż dwóch mieszkańców powiatu nowosolskiego z pewnością będzie miała poważne konsekwencje. Zgodnie z przepisami prawa, motorowerzysta stracił prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu, gdzie mężczyźni będą musieli odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Działania Lubuskiej Policji

Policja w województwie lubuskim konsekwentnie przeciwdziała nieodpowiedzialności i zagrożeniom na drogach. Działania takie jak ta akcja mają na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Warto pamiętać, że prawidłowe zachowanie na drodze i przestrzeganie przepisów to podstawa, która może uratować życie.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl