TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjanci chwycili za alkomaty

- na lubuskich drogach trwa akcja “Trzeźwość”

Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 o 10:00, autor: 3
Policjanci chwycili za alkomaty

Wczesnym rankiem 17 kwietnia lubuscy policjanci rozpoczęli wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne "Trzeźwość". Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowanie z ruchu kierowców, którzy jadą pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych.

Cel akcji "Trzeźwość"

Akcja "Trzeźwość" ma na celu eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol i inne środki psychoaktywne to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych, a każda osoba, która decyduje się na jazdę po ich spożyciu, staje się potencjalnym sprawcą tragedii.

Przebieg akcji w wyznaczonych punktach

W wyznaczonych punktach kontrolnych w całym województwie policjanci, zwłaszcza ruchu drogowego, sprawdzają trzeźwość kierowców. Badania nie powinny znacząco utrudniać podróży, ale pozwolą na skontrolowanie setek, a nawet tysięcy kierowców w skali całego województwa lubuskiego.

Alkohol jako przyczyna wypadków drogowych

Jak pokazują statystyki, alkohol i inne środki psychoaktywne są jednymi z głównych przyczyn wypadków drogowych, a każda osoba, która decyduje się na jazdę po ich spożyciu, staje się potencjalnym sprawcą tragedii.

Skuteczność akcji "Trzeźwość"

Lubuscy policjanci są bardzo zaangażowani w akcję "Trzeźwość". Wszystkie prowadzone przez nich działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz ochronę życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też w trakcie działań kontrolno-prewencyjnych przeprowadzają setki badań.

Jak pokazują statystyki, akcje takie jak "Trzeźwość" przynoszą wymierne efekty. Coraz mniej osób decyduje się na jazdę po alkoholu lub innych środkach psychoaktywnych. To m.in. dzięki takim działaniom, nasze drogi są coraz bezpieczniejsze.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Luk
17.04.2023 11:25

Ja nie rozumiem, dlaczego policja chwali się że zrobiła coś co jest ich normalnym obowiązkiem?? Od tego są i to jest ich normalne zadanie a tutaj co wyjdą coś zrobić to zaraz artykuły o tym, że policja coś zrobiła... Jakoś nie widziałem nigdy artykułu "strażacy ugasili dzisiaj pożar"

avatar
~Gosc
17.04.2023 14:47

Bo nie umiesz czytac ze ugasili. Wejdzisz tu raz na ruski rok i co widzisz ? Ano ,G,,

avatar
~Luk do gość
17.04.2023 19:34

Jak nie rozumiesz o co chodzi to się nie udzielaj lepiej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl