TworzymyGłos Regionu

Zespół Medyczny Szpitala we Wschowie

apeluje o wsparcie

Piątek, 20 marca 2020 o 16:56, aktualizacja Poniedziałek, 23 marca 2020 o 14:37, autor: 49 8527
Zespół Medyczny Szpitala we Wschowie

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z trwającą epidemią, pracownicy medyczni Nowego Szpitala we Wschowie zwracają się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli:

"W związku ze szczególną sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu wschowskiego, jak i całego kraju i solidarnym podejmowaniem starań wielu podmiotów, by minimalizować ryzyko zakażenia SARS COV -2, zwracamy się do firm, instytucji oraz osób prywatnych z prośbą o wsparcie finansowe i rzeczowe dla ratowników medycznych i pielęgniarek powiatu wschowskiego.
Zebrane środki wykorzystamy na zakup umundurowania ratowników medycznych. Koszt takiego umundurowania to około 30 000 zł. Koszt ubrania ochrony biologicznej wynosi 250 zł. Maski ochronne typu N 95, FFP 2 lub FFP 3 z filtrem są jednorazowe.
Musimy zabezpieczyć sprzęt medyczny, który jest niezbędny do walki z wirusem.
KAŻDA POMOC JEST WAŻNA I CENNA DLA RATOWANIA ZDROWIA I ŻYCIA LUDZI.
Podmioty oraz osoby prywatne, które zdecydują się wesprzeć nasz szpital, prosimy o wpłaty na
nr konta 52 8367 0000 0414 1091 1410 0001 podając w tytule przelewu hasło WSPARCIE ZRM WSCHOWA
W razie pytań prosimy o kontakt z osobami wyznaczonymi w powyższej sprawie ze strony szpitala:
Monika Pluta, tel. 697 471 611, e'mail pluta.monika@opoczta.pl
Olga Knaflewska, tel. 695 740 720, e/mail oknaflewska@nowyszpital.pl
Serdecznie dziękujemy za Państwa życzliwość w imieniu pacjentów oraz personelu Nowego Szpitala we Wschowie.
Monika Pluta, Olga Knaflewska"
REKLAMA

Komentarze (49)

avatar

avatar
~Wschowianka
20.03.2020 18:15

Przecież tam nic nie było i bez pandemii.Nawet leków przeciwbólowych.W obecnej sytuacji to chyba placówka nadaje się do zamknięcia.

avatar
~Anna
20.03.2020 21:40

Nie ma co marudzić, trzeba pomóc.

avatar
~Abc
20.03.2020 22:54

To może panowie ze Szczecina sie dożucą ? Wystarczy zrezygnować z jednych z wielu urlopów w roku

avatar
~Mieszkaniec miasta i powiatu
20.03.2020 22:54

Apelacja w obecnej sytuacji nie dziwi, zresztą w każdej innej sytuacji kryzysowej też, ale "Zespół Medyczny", czyli kto? Grupa Nowy Szpital Holding S.A.? Jest to spółka prawa handlowego i jak każdy podmiot gospodarczy zarządzana jest po to by generować dochód dla właścicieli/akcjonariuszy. Jeśli nie są w stanie prowadzić statutowej działalności w sposób należyty, jako przedsiębiorstwo zapewniające odpowiednie warunki pracy personelowi i poziom świadczeń na odpowiednim poziomie to niestety powinni się zastanowić nad tym czy w ogóle powinni funkcjonować na naszym terenie. Podobnie sprawa ma się ze sklepami, firmami usługowymi itp. Zabezpieczenie personelu, wywiązywanie się ze zobowiązań kontraktowych leży w gestii Zarządu tejże spółki. Jeśli tego nie robią to należy taki fakt zgłosić odpowiednim organom, służbom, Inspekcji Pracy choćby Panu posłowi, którego wybrali między innymi mieszkańcy powiatu, a który to jest członkiem jakże szczodrej partii rządzącej. Zresztą z zawodu jest radcą prawnym, więc temat powinien "ogarnąć" z marszu. No chyba, że zna się na tej robocie tak, jak na Konstytucji, której znajomością się już kiedyś popisał. Może kogoś moje wywody rażą, i za chwilę pojawią się agresywne komentarze, ale prawda jest bardzo smutna. Szpital we Wschowie już dawno nie jest szpitalem. Personel, zwłaszcza ten wyższy rangą (mam na myśli lekarzy), i ten średni, na kontraktach bywa często gburowaty i bardzo nie przyjemny. Osobiście tego doświadczyłem, zwracając się o pomoc w krytycznych momentach dla mnie czy też moich bliskich. Proszę pamiętać, że nie jest to szpital ani miejski ani powiatowy.

avatar
~bolek
26.03.2020 10:27

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Też byłem leczony i w przeciwieństwie do ciebie bardzo wysoko oceniam pracę pań pielęgniarek na chirurgii .Widziałem też pacjentów co do których te panie wykazywały wiele cierpliwości choć na to nie zasługiwali byli bardzo roszczeniowi. Widocznie ty do nich należałeś

avatar
~Anna
21.03.2020 08:54

Nie ma co marudzić. Trzeba pomóc!

avatar
~X
21.03.2020 10:42

Ciekawe czy Burmistrz Wschowy pomoże?

avatar
~Do abc.
21.03.2020 12:14

Nie znając ortografii nie zabieraj głosu.

avatar
~do x
27.03.2020 13:38

właśnie dzisiaj burmistrz dowiózł środki

avatar
~MAG.
21.03.2020 12:07

PiS ma PiS wam da.

avatar
~DO - "X"...
21.03.2020 12:56

Krótko mówiąc, jakie ma możliwości finansowe .... nasza władza MiG, móc nieść pomoc???. Przyjrzyj się człowieku na to co robi dla nas władza centralna w osobie prawnej; rządu i kandydata Dudy ( kandydata, gdyż od momentu podpisania ustawy darczyńczej 2 miliardów złotych dla pisowskiej propagandy TVPpis+) tak de facto prezydent III RP pracuje i jest w ciągłej kampanii wyborczej????. Ludzie przechodzą GEHENNE, jak mianowicie ; - powracając lub nie turyści bez odszkodowań, brak konkretnych zmian odnośnie opodatkowań ZUS-owskich, spłat kredytów hipotecznych i nie tylko, odraczane wyroki osób poszkodowanych w Sądach Cywilnych i nie tylko, kształcenie na tzw. "odległość" , która jest w opłakanym stanie, a rządzący na siłę robią sobie z tego propagandę i zawieszają szkoły do 17 kwietnia, .....itd. a rządzący wychodzą do nas z prowizorką w postaci Tarczy Antykryzysowej, która przenosi płatności pracodawców i pracowników, osób które straciły swoje prace w czasie, a nie umarza ich jak to czynią takie państwa jak Francja, Niemcy itp,, - likwidacja składek a nie ich ODRACZANIE i chwalenie się ile to wyimaginowanych pisowskich obietnic nam to państwo proponuje w swojej wyimaginowanej TARCZY.... Dla przykład na FACEBOOKU.COM, aż huczy od kpin kabaretowych w sprawie tego ich projektu wypełniania formularza do ZUS-u ( tekst i wypowiedź Krytyka na facebooku Łukasza Rybarskiego YES) !!!!!. Łatwo jest premierowi i kandydatowi wychodzić do mediów i i przemawiać ....przemawiać ...dziękować nam, lekarzom, całej służbie zdrowia w momencie jak w ich SZPITALACH panuje jedna wielka GEHEENNA - te szpitale nie są przygotowane do naszego leczenia !!!!!. Pytanie: - kiedy rządzący za to odpowiedzą !!!! Bo ich na siłę naszego uspakajania nie ma się ni jak do ochrony naszego zdrowia i życia !!!!!!!!. Czas aby większość z nas przejrzało na OCZY co robi i jaką prowizorkę odstawiają obecnie rządzący !!!!!!.

avatar
~Wiesz
21.03.2020 14:34

Tylko wiesz, my zwykli pracownicy i mieszkańcy Wschowy dołożymy się do ratowania sytuacji bo będą zwolnienia i upadające firmy, ale np. podatków zresztą zawyżonych nie odpuści nam Burmistrz Wschowy. Pracownicy UMiG dostaną normalne pensje. Ich kryzys nie dotknie. Na dzień dzisiejszy nie ważne czy szpital prywatny czy publiczny pomaga mieszkańcom Wschowy. Pomyśl co będzie jak zabraknie podstawowego sprzętu. Zostaniemy sami!

avatar
~Prezydent Brawo DUDA
21.03.2020 17:19

Ale brednie ! Prezydent brawo ! Morawiecki brawo ! Pamiętamy świńską grypę 2009 ! Kopacz haha i zakup szczepionki ! Mówisz o obciachu ? Obciach roku to Marszałek Grodzki ! A tak w ogóle to jedz sobie do Niemiec Francji albo Hiszpanii .....

avatar
~Anna
21.03.2020 13:06

NIe wiecie, jak to jest? Umiesz liczyć - licz na siebie! Dlatego uważam, że trzeba pomóc, bo ci na "szczytach" o siebie zadbają.

avatar
~Sąsiedzi...
21.03.2020 15:10

My tu wszyscy, na dole w małych miasteczkach, wsiach i gminach walczymy wspólnie jak jedne mąż o przetrwanie naszych małych Szpitali, pomagamy finansowo, szyjemy maseczki, uczymy nasze dzieci w domach, opiekujemy się samotnymi i schorowanymi , itd. a oni bezczelnie idą do swoich mediów za 2 miliardy i szerzą ta fałszywą propagandę jacy to jesteśmy silni, jak jesteśmy przygotowani.....(...)

avatar
~Pracownik który pracuje
22.03.2020 09:25

Brawo bohaterze , trochę przesadzasz z tymi dołami .... Napisałeś ten komentarz tylko dla 2 melonów . PO co ta POlityka ? Docen ze masz taką władze a nie jak we Włoszech Hiszpanii i Niemczech . Docen że ta władza nie przygarnęła uchodźców . Masz polityczne klapki na oczach

avatar
~DO-"prezydent brawo Duda"-
21.03.2020 20:29

Jeśli ktoś tu stracił resztki zdrowego rozsądku , to tacy jak ty i tobie podobnie w tym kraju !!!!.Ludzie walczą o zdrowie i życie, są pozamykani na przymusowych kwarantannach, setki tysiące przedsiębiorców pozamykało swoje firmy, prawie miliony naszych Obywateli straciło pracę i i zaraz się okaże i swoje środki na utrzymanie rodziny !!!!!!!, a ty komuś kto wyszedł ze swojej "NORY" zamarzyło się organizowanie wyborów prezydenckich !!!!. Szok i brak zdrowego rozsądku i rozumu to mało powiedziane !!!!!. Jakim trzeba być człowiekiem, jakim trzeba być katolikiem, aby przez taką masową organizacje wyborów narażać miliony swoich rodaków na utratę zdrowia , a naweeeetttt życia ????. To jest nic innego jak "zorganizowane świadome przestępstwo" przeciwko życiu i zdrowiu !!!!!. Pytanie: - kto się normalny zgłosi do komisji wyborczych, do lokali wyborczych by nie zarazić się samym i tym samym swojej rodziny, dzieci i starszych rodziców i dziadków, kiedy w dniu dzisiejszym z ust tych samych rządzących padają apele : ..nie wychodźcie z domów, ...będziecie karani grzywną do 30 tysięcy złotych, że w najbliższym czasie tygodnia - dwóch może być zakażonych ponad 2 - 3 tysiące naszych rodaków !!!!!!!!, ze szpitali od lekarzy i pielęgniarek idą do nas informacje - apele o pomoc w środki medyczne, środki ochrony osobistej bo państwo ( państwo pisowskie) nie daje rady >>>>>>> A tu taki poseł wychodzi ze swojej "NORY" i mówi na prosto w twarz będą wybory !!!!!!!. Czy człowiek zdroworozsądkowy może podjąć taką decyzję ????????????????

avatar
~Kamil
22.03.2020 05:34

Szpital we Wschowie to jest masakra. Leżałem tam ostatnio parę dni.. Jedzenie dostałem 1 raz to były jakieś pomyje oni nazywali to zupą. Lekarze nieprzyjemni, same gbury. Jedyny plus to pielęgniarki. Tylko one zasługują na podziękowania.

avatar
~DO-"..brawo , co/kto...?)
22.03.2020 08:50

To trzeba mieć tupet i tzw. BEZWSTYD, aby coś takiego napisać. W całym kraju ludzie oddolnie, bezinteresownie pomagają służbie zdrowia, szpitalom bo jak widać obecnie rządzący zatracili się w organizowaniu kampanii dla swojego kandydata Dudapis+, który nie bacząc na zagrożenie K-wirusem śmiga po naszym kraju "dudabusem" na tzw. wizyty gospodarcze. Rośnie liczba zakażonych tym Wirusem, a nawet nasi rodacy umierają, a ich premierowi ( człowiekowi 100 zawodów) ich ministrowi ( ponoć lekarzowi) i ich posłowi z Nowogrodzkiej marzy się zorganizowanie nam wyborów prezydenckich 10 maja !!!!. Mój Boże - komu tu Nasz Pan Bóg odebrał rozum ......?. Pytanie : - kto odpowie karnie, kto odpowie cywilnie, kto odpowie finansowo ......????, jak te ich - ich, a nie Nasze Obywatelskie Wybory - doprowadzą do klęski wirusowej, a może ( czego nikomu nie życzę) i śmierci naszego narodu ?????. KTO za to wszystko ODPOWIE ???. Czy utrzymanie koryta władzy przez tzw. Pisowską Kastę Oligarchów ma nas Wszystkich doprowadzić do niespotykanej w historii Naszego Państwa KLĘSKI ????. Oni nas pod rygorem uchwalonej kary w kwocie 30 tysięcy złotych zamknęli na kwarantannach, rośnie liczba zakażonych z dnia na dzień i to nie tylko u nas ale i na cały świecie - eksperci świtowi ostrzegają podając liczby zgonów w Hiszpanii i we Włoszech ---A!, oni! - ci s pisowskiej Kasty oligarchów chcą nam 10 maja zorganizować PIEKŁO !!!!!. Narodzie obudź się !!!!!!

avatar
~Prezydent Brawo DUDA
22.03.2020 11:18

Zostań w domu . Szacunek dla Prezydenta Premiera i Prof. Szumowskiego ! Nienawiść i źle emocje nie pomogą !

avatar
~Mieszkaniec
22.03.2020 23:23

Kolejna (...) lepiej nic nie rób będzie bezpieczniej dla nas Wschowian . Możecie wyć na Rząd ile chcecie a wychwalać pachołków Merkel i komuchów . W du....pie mam twoje poglądy polityczne nie pomagasz to wypad stąd (...)

avatar
~0-WYOBRAŹNI!!!
22.03.2020 10:12

Cały Ś W I A T od USA po przez Chony i Włochy walczą z narastająca E P I D E M I Ą KORONAWIRUSA - co nie które kraje wprowadzają nawet GODZINY POLICYJNE i STAN WYJĄTKOWY, WŁOCH prawie wstrzymują cała swoją produkcję, w Naszym Kraju oddolnie prowadzone są akcje walki z tym wirusem po prze apele do mieszkańców ""ZOSTAŃCIE w DOMU", np. Policja w Gdańsku jeździ po mieście radiowaozami i ogłasza megafonem "ZOSTAŃCIE w DOMACH", a tu pisowski premier, pisowski minister zdrowia ich poseł co za nic w tym kraju nie odpowiada, a pociąga za sznurki to premiera to prezydenta ZAPOWIADA nam PRZEPROWADZENIE wyborów 10 maja 2020 roku !!!!!. W kościoły opustoszały, szkoły, kina, teatry, urzędy państwowe i samorządowe prawie wszystkie pozamykane !!!!! A on - przez małe "o" domagają się dla swojego kandydata Dudy wyborów !!!!!. Jak można nazwać człowiek (ICH) co to narażają czyjeś życie i zdrowie ????. Jak takich ludzi określa nasze prawo w Kodeksie Karnym......?, no jak......?. My przeżywamy msze święte w Telewizorach, Internecie , radio, a oni ORGANIZUJĄ nam KAMPANIĘ wyborczą !!!!!. To jest przykład na to, że pierwszy raz Naród Naszego kraju jest Mądrzejszy od swoich w y b r a ń c óóóóóóóóóóó wwwwww !!!!!!!!!. Z Bogiem !!!

avatar
~Mowa milosci
22.03.2020 11:11

Po co ta agresja ? 10 maj daleko. Kto ci każe iść na wybory ? Zostań w domu poćwicz . Jaka kampania ? Prezydent i Premier są od rządzenia . Boli cię to że służą narodowi ? Taka ich rola z jakie by partia nie byli . To proste jak drut . A jeszcze jedno za mały jesteś na krytykę prof Szumowskiego ! Pamiętasz swoją ...Kopacz ? Tak te panią od nie zakupionej szczepionki na świńską grypę !

avatar
~Bosman
22.03.2020 11:53

Mam taką refleksję, ciekawe z kim się dzielili zyskami w czasie kiedy nie było zagrożenia,moze dawali premie personelowi, nie. To napewno tworzyli rezerwy materjalowe i zakupowali sprzęt by zabezpieczyć się na wypadek pandemia, nie! Więc w co inwestowali?

avatar
~Do powyżej
23.03.2020 08:10

To może dobry czas, aby powrócić do rozmów, aby szpital został odkupiony przez gminę lub powiat lub ich razem? Skoro mamy takich samorządowców jakich mamy to dobrze, że jest chociaż taki szpital. Nie pamiętasz okresu jak był zamknięty i wszystko trzeba było załatwiać w Nowej Soli? Nie tylko szpitala nie było, ale taż żadnych poradni. Zastanów się.

avatar
~@-"mowa miłości"-
22.03.2020 13:38

O jakiej ty agresji mówisz?, czy sława krytyki tego czy innego forumowicza odnośnie nieodpowiedzialności takich polityków jak ten poseł z Nowogrodzkiej, premier i jego minister, którzy bagatelizują grożące nam ZAGROŻENIE ze strony szalejącego KORONAWIRUSA i proponowanie nam pójście na wybory w tym czasie - w czasie tej epidemii - uważasz za AGRESJĘ !. To jak!, twój partyjny przekaz DNIA płynący od telewizji za 2 miliardy złotych można nazwać ....?. To jest dopiero szczyt hipokryzji i obłudy jak tych twoich wszystkich propagandzistów, którzy na fundamentach tej zarazy robią sobie partyjną propagandę !!!. A - fe , ...A - fe ....!!!!!. Twoja tzw. ...."mowa miłości..." proponuje nam medialną propagandę jaką na co dzień słyszymy od twoich polityków i twojej telewizji za nasze pieniądze !!!!!!. Jak masz lustro - to w tej chwili przejrzyj się i zobacz co w nim widzisz .....?. @/#.pl

avatar
~@-"brawo coś tam, coś tam "-
22.03.2020 18:11

I co zadowolony ,,,,?, przekaz dnia z nowogrodzkiej wykonany ... zamelduj swojemu guru i podusia !!!!!!.

avatar
~DO-"brawo.....d"
22.03.2020 18:23

A ten swoje, jak papuga w CYRKU - liczba zarażonych sięga już 600 osób, Szpital w Krakowie jest kolejnym gdzie zamykają dwa oddziały do leczenia chorych i walczących o życie , we Włoszech już nie dbają o tych którzy przekroczyli 60 lat - nawet ich nie podłączają do respiratorów ..... a ten jak ten moher z bezczelnym przekazem swojego guru z nowogrodzkiej i taj telewizji za dwa miliardy złotych !!!!. ZERO wstydu i honoru, aby ich koryto było pełne - oczywiście na koszt Suwerena !!!!. Pamiętaj człowieku, że koronawirus jak śmierć nie odróżnia barw politycznych wszystkich traktuje jednakowo!!!!. Tak więc nie wiem z czego się tak cieszysz ?????.

avatar
~Pokój !
22.03.2020 19:27

Na tego wirusa nie są przygotowane państwa ani ich służby zdrowia ! Ani unia ani Niemcy, ani Francja . Tak wirus nie zna barw politycznych . Więc trzeba być razem i zostawić politykierstwo typu 2 mld i wybory . Tak wybory będą odwolane przez Dudę w odpowiednim czasie . Czy uważacie że nasz Prezydent narazi ludzi ? Rozum wam odjęlo totalnie !!? ?

avatar
~@!-@!-Pokój!.
23.03.2020 07:59

Mniemam wasze - twoje HASŁO na wybory : "ZOSTAŃ w DOMU idź NA WYBORY!!!".

avatar
~Absurdy....
23.03.2020 08:40

Absurdy dnia dzisiejszego;;;- w szpitalach brakuje maseczek, fartuchów, krótko mówiąc wszystkich środków osobistej ochrony - a lekarzy w Polsce jest ponad 100 tysięcy!, a kto ma leczyć nie tylko tych z wirusem, ale powszechne choroby naszych bliskich leżących na oddziałach onkologicznych, chirugicznych, itd.???. Wychodzi do mediów minister tego rządu i mówi nam bez osobistego wstydy, że w Polsce jeśli chodzi o środki ochrony w służbie zdrowia to nie jesteśmy dostatecznie przygotowani, nikt nie przypuszczał i zakładał takiej sakli pandemii, a ostatnio większa część produkcji w naszym kraju została wycofana i przekazana do Chin...... . No to jak to jest z tym przygotowaniem do walki z KORONAWIRUSEM w naszym kraju?. Jak był czas - przypominam, że pierwsze informacje o tym wirusie były już znane w miesiącu grudniu 2019 roku - TO nasi rządzący byli zajęci kampanią wyborczą ich kandydata Dudy i jego wycieczkami po kraju z wizytami gospodarczymi, TO zaklepali "zapomogę" dla swojej telewizji TVPpis+ w kwocie 2 miliardów złotych, To dawali swoim w ministerstwach zdrowia , NBP, PIP przeogromne premie na koszt Suwerena - dla przykładu taki minister rolnictwa w tym czasie przekazał na premie kwotę powalającą jak dla przeciętnego śmiertelnika, bo aż 117 milionów złotych. Kolejny PARADOKS i KPINA z SUWERENA tego rządu tego prezydenta i ich posła z Nowogrodzkiej ::: oni się zabezpieczają przed zarażeniem KORONAWIRUSEM organizując sobie odziały zakaźnie, organizują rządowe telekonferencje, np. dzisiaj taką telekonferencję rządową z opozycją ma przeprowadzić kandydat Duda, szkoły pozamykali do 17 kwietnia, itd. - pytanie czego się boją ????, . JAK NAM CHCĄ ZORGANIZOWAĆ POWSZECHNE WYBORY w MAJU !!!!!!. Siebie na wszystkich szczeblach CHRONIĄ i BRONIĄ i NAGRADZAJĄ !!!!!, a nasz jak te przysłowiowe SZCZURY chcą wykorzystać w narodowym doświadczeniu medycznym zwanym WYBORY POWSZECHNE !!!!!!!, bowiem- tak sądzę- tak podejrzewam, że myślą kategoriami z XVI wieku, jak nie było szczepionek na panującą wówczas pandemię to dzieci zdrowe ""szczepione"" kładąc ich obok dzieci zakażonych ....... . Czy WYBORY w MAJU mają być taką "szczepioną" XXI wieku w naszym Państwie ?????. Silni pozostaną, a słabi odejdą z naszego świata i od nas !!!!!!!!. Szok !!!!!!.

avatar
~peło
23.03.2020 11:56

Odkopali te 250mld zł.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl