TERAZ38°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Wschowa ma gotowy projekt przebudowy ul. Poprzecznej. Co się zmieni?

szw
SZW czw., 30 lipca 2026 11:36

Miasto ma już gotowy projekt przebudowy ul. Poprzecznej we Wschowie. Dokumentacja obejmuje około 120 metrów drogi: nową nawierzchnię, chodnik, przebudowane zjazdy do posesji i uporządkowane pobocze przy budynku Ligi Obrony Kraju.

reklama
Gmina Wschowama gotowy projekt przebudowy ul. Poprzecznej (ok. 120 m) / fot. Google Maps

To druga, po ul. Towarowej, z czterech ulic, dla których dokumentację zapowiedział w lutym burmistrz Konrad Antkowiak.

„Choć to odcinek liczący około 120 metrów, takie inwestycje również mają znaczenie. Poprawią komfort mieszkańców, estetykę tej części miasta i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi” – napisał w mediach społecznościowych Konrad Antkowiak.

W lutym włodarz zapowiedział dokumentację dla czterech inwestycji naraz: ul. Towarowej we Wschowie, dróg w Lginiu, ul. Poprzecznej i drogi gminnej w Przyczynie Górnej. Dla Towarowej – większej inwestycji, obejmującej też kanalizację deszczową i drogę pieszo-rowerową – dokumentacja również jest już gotowa. Na jej realizację miasto ubiega się o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Reklama

Podsumowanie

    Widziałeś coś ciekawego?

    Dodaj zdjęcie, film lub informację z miasta.

    Dodaj zw24.pl
    reklama
    Santander

    Komentarze 0

    reklama
    zw24 Zgłoś zdarzenie

    Dla Ciebie

    38°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi