Wschowski dyżurny zapobiegł tragedii

Wtorek, 05 września 2017 o 09:55, aktualizacja Poniedziałek, 11 września 2017 o 09:26, autor: 9 1982
Wschowski dyżurny zapobiegł tragedii

Dzięki profesjonalizmowi asp. szt. Arnolda Zielińskiego dyżurnego wschowskiej Policji nie doszło do tragedii. Oddaloną o 300 km od Wschowy kobietę, chcącą popełnić samobójstwo udało się uratować w ostatniej chwili. Pomoc policjantów przyszła na czas.

Wczorajszego poranka dyżur na stanowisku kierowania wschowskiej Policji objął asp. szt. Arnold Zieliński. Koło godziny 11.00 otrzymał informacje od policjantki z Komisariatu w Sławie o podjęciu próby samobójczej przez koleżankę jej siostry. Z informacji wynikało, że kobiety kontaktowały się ze sobą telefonicznie ponieważ wcześniej razem pracowały na terenie Niemiec. Zdesperowana kobieta po wysłaniu wiadomości o zażyciu dużej ilości tabletek, o chęci skończenia z sobą wyłączyła telefon. Miejsce obecnego jej pobytu nie było znane i kontakt z nią urwał się. Oficer dyżurny wiedział, że musi działać szybko. Policjant ustalił właścicielkę numeru telefonu, z którego wysyłane były wiadomości, po czym adresy jej zamieszkania.

Policyjny system wskazał dwa miejsca w województwie opolski, jedno o 300 km, drugie o 220 km oddalone od Wschowy. Dyżurny wschowskiej Policji bez wahania informacje przekazał jednostkom Policji obsługującym wskazane miejscowości.

W wyniku szybkiej reakcji opolskich policjantów sprawdzono wskazane adresy. Mundurowi z KPP Głubczyce na szczęście zdążyli na czas. Gdy weszli do mieszkania, zastali półprzytomną 53-latkę. Kobieta była nietrzeźwa i zaczęła słabnąć. Wezwane przez funkcjonariuszy pogotowie przewiozło kobietę do miejscowego szpitala.

Dzięki profesjonalizmowi asp. szt. Arnolda Zielińskiego i doskonale przeprowadzonej przez niego akcji, współpracy z opolskimi jednostkami Policji wszystko zakończyło się szczęśliwie.

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~Widz
05.09.2017 11:16

BRAWO !

avatar
~Wschowianin
05.09.2017 13:30

Gratulacje , gdyby wszyscy byli tak pełni empatii , nie tylko do drugiego człowieka ale do wykonywanych obowiązków zawodowych , żyłoby się nam dużo łatwiej.

avatar
~Adaś
05.09.2017 16:20

Przecież za to ma płacone z naszych podatków, zrobił to w ramach swoich godzien pracy i to co ma w zakresie swoich obowiązków. Na czym polega to jego "bohaterstwo" siedząc w klimatyzowanym pokoiku ? A jak jeszcze dostanie za to nagrodę to dopiero będą "jaja" , bo zrozumiem to , że służba to tylko przychodzenie do pracy , a jak już tylko wykonał coś absolutnie normalnego to należy mu w sposób szczególny gratulować ? Tak sprawy nie wolno stawiać , bo w zawodzie "chirurg" tragedia ludzka jest codziennością w skali znacznie większej - życia. Pan Zieliński wybrał taki zawód gdzie ma do czynienia z sytuacjami dla przeciętnego obywatela tzw. trudnymi czy ponadstandardowymi ale to ciągle jest tylko i wyłącznie jego praca , jego obowiązek. Jeśli zaczniemy się dziwić , że malarz w ramach swoich godzi pracy stoi na wysokości (drabinie) i maluje a elektryk pod 230V wymienia lampę ( spore zagrożenie życia ) to "zasypiemy" się medalami na poziomie "śmieszności" . Policjant jest od ratowania życia (i nie tylko) a piekarz od robienia chleba ( żeby zaraz tu ktoś nie napisać, że zaglądał do pieca "hutniczego" bo temp. była powyżej 200st.?) . Adaś

avatar
~Lena do Adaś
05.09.2017 16:47

Człowieku !nie wystarczy być trzeba ,jeszcze myśleć.J myślę. Nawet jeśli dostanie nagrodę to zasłużył. Może masz się czym pochwalić to napisz. Zrobiłeś coś wyjątkowego to może też dostaniesz nagrodę ?

avatar
~ulka
05.09.2017 17:58

ale jak elektryk pod 230V wymienia lampę, to na niebezpieczeństwo SAM SIĘ naraża.....

avatar
~do Leny
05.09.2017 17:07

Człowieku! - to raczej twoje myślenie jest torem w przepaść . Jak wejdziesz na poziom myślenia Adasia to dopiero wtedy przyznasz mu rację. Ten przypadek był najzwyklejszym obowiązkiem policjanta, nie obowiązkiem a zwykłym dniem pracy , tak tam się pracuje i takie są tam sprawy z dnia codziennego . Nie pisz o bzdurach jak nie znasz charakteru tego zawodu bo inaczej wezmę ciebie za piekarza od "hutniczego" pieca ?

avatar
~:)
06.09.2017 15:10

Brawo Panie Arnoldzie!

avatar
~wschowianin
07.09.2017 10:40

Uratowałem osobiście 2 osoby wielkie mi halo. Policjant jak coś zrobi w ramach obowiązków, to zaraz pompa w Klasztorze ordery na klatę. Brawo że pomyślał,ale z tym myśleniem u niektórych policjantów, nie jest rewelacyjnie. O moim skromnym wyczynie wiedziała policja ,Ale jakoś nikt mi zdjęcia nie zrobił na pierwszą stronę orderów też nie było.Nie o to chodzi, każdemu trzeba pomóc , dlaczego faworyzowany ma być zawsze tylko policjant.

avatar
~Adaś
07.09.2017 11:30

Ad. wschowianin - forumowiczu , jest Pan jedynym co zrozumiał i właściwie wyskalował obowiązek a działanie z czynnikiem zagrożenia własnego życia. Dzięki, ........ najwyrażniej oceny i uznania bliższe są "aparatowi" . Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaMiłosz Szcześniewski zwycięzcą prestiżowego Tauron Ultramaratonu
20.09.20170 253
W Krynicy-Zdroju zakończył się 8 PKO Festiwal Biegowy. W zawodach brało udział ponad 8 tysięcy zawodników. Podczas festiwalu biegowego rozegrano ponad 30 konkurencji, w tym dwie najbardzi...
nazwa
Dni Pola Kukurydzy
19.09.20170 1080
nazwa
„I tak warto żyć”
19.09.20171 474

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl