Wijewo: Otrzymali prawie 2 miliony złotych dofinansowania

Wtorek, 06 września 2016 o 16:40, aktualizacja Wtorek, 06 września 2016 o 16:57, autor: 11 1906
Wijewo: Otrzymali prawie 2 miliony złotych dofinansowania

Gmina Wijewo może pochwalić się sukcesem w procesie pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Projekt pt. "Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Wijewo", został sklasyfikowany na wysokim, 12 miejscu, wśród projektów przeznaczonych do dofinansowania.

Z dofinansowania skorzysta 36 projektów, dlatego na uznanie zasługuje wysokie miejsce jakie uzyskał projekt gminy Wijewo. Szczególnie, że kolejne 52 projekty do dofinansowania nie zostały wybrane, w tym między innymi z dużo większych miast, takich jak Leszno, Gniezno czy Ostrów Wielkopolski. Projekt będzie realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3 "Energia" Działanie 3.2 "Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym" Poddziałanie 3.2.1 "Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej". Dofinansowaniem objęta będzie modernizacja dwóch budynków na terenie gminy, Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie oraz Samorządowego Przedszkola w Wijewie. Łączna kwota projektu wynosi 2 453 160,25 zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych wyniesie 1 809 553,72 zł, co stanowi ponad 73% potrzebnych środków. Wykonanie prac modernizacyjnych planowane jest na przyszły rok.

(olek/ foto: Google Street View)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~JotKa
06.09.2016 18:05

Brawo Leszek za dobrze napisany wniosek. Wschowa powinna się od Was uczyć, jak starać się o środki unijne.

avatar
~aaa
06.09.2016 20:23

Przyznali, bo już patrzeć nie można te obłażące tynki w Wijewie.

avatar
~Santana Club
07.09.2016 00:40

Zapraszamy do Santany na weekend.

avatar
~emil
07.09.2016 07:40

Brawo Panie Leszku - we Wschowie w ratuszu Cię nie chcieli to niech się uczą i żałują.

avatar
~eMil
07.09.2016 09:34

Pan Leszek Piotrowski z Wijewa, to ten sam Leszek Piotrowski, którego zwolnił Czopek we Wschowie ?

avatar
~do eMILA
07.09.2016 14:56

Należy teraz sobie zdać sprawę co ta "czystka" zrobiona przez p. Patalas dała ? Jaką korzyść , oprócz doboru sobie wiernych, dała wymiana paru kierowników działów , bądż co bądż , wieloletnich pracowników administracji państwowej , osadzonych w przepisach i prawie administracyjnym ? Mogę zrozumieć że nowe władze chciały się otoczyć swoją kadrą, bardziej fachową , popierającą opracowany plan realizacji programów przedwyborczych . To byłoby bardzo racjonalne i mądre posunięcie bo "nieostrzyżone kundle" jakość nie pasują do nowej "budy", ...... a przy takim toku rozumowania mógłbym nawet z nimi stanąć do jednej fotografii . Ale każdy z nas już wie, upłynęło już dwa lata, że ten temat bardzo parzy , że Giezek "uciekł" z domu nie dlatego że go przeciąg wywiał, tylko gnioty się zaczęły . Nigdy nie było i nie bęzie realnego plany gospodarczego , bo niby z kim i kto go miał wykonać ? Coraz więcej jest problemów z którymi po prostu P. Czopek nie daje sobie rady , przerosło to nawet jego tytuł naukowy , a fachowego wsparcia nie ma ? Z nimi w sądach się "rozprawił" (np. Piotrowski) dając mocno po ogonie, lecz nie dostając nic w zamian, bo to że popiera (nowi) nie znaczy że jest wirtuozem w branży. Każde nowe zatrudnienie kolesia dzisiaj mocną czkawką się odbija i to nie tylko po smażonej cebulce , to wynik "zaufania" do wiór bo deski już nie ma, np. SK. Jeśli dzisiaj jesteśmy przy funduszach unijnych , przy namacalnych środkach inwestycyjnych to sytuacja dla naszej gminy jest ciężka , nie mamy wolnych własnych środków udziałowych, nie mamy kim to zrobić, kompetentnej jednostki adm. , nie mamy dobrego klimatu do działania , do nadania ludziom właściwej energii i systemu zadaniowego. Zaczynając od góry , co i za ile zrobiła do tej pory p. burmistrz Patalas - pierogom czy edukacji kanonicznej dajmy już spokój ? Nie widzę winy w ludziach a w menadżerach (burmistrzach) , którzy , jeden z nich już śledzi co po 2018 , za jakie plaże ZUS może "zapłacić " , a drugi .......przepraszam, "wendetą" żyje . Oni są bez zmysłu biznesu, chociażby kino HEL , gdzie nie sprzedać a urząd samemu już pięć lata temu powinien zrewaloryzować ten obiekt i dzisiaj np. na KFC zarabiać krocie . Przykład z naprzeciwka (Wieśniak) , ...... ale Rado Miasta Wschowy !!, dlaczego płacicie i nie rozliczacie, dlaczego udzielacie votum zaufania ? nie uważam abym sam wyrażał votum separatum . Adaś

avatar
~hdsk
07.09.2016 18:35

A co się dzieje we "Wiesniaku" oprócz szukania najemców od jakichś czterech miesięcy i lokalu 777???

avatar
~JotKa
07.09.2016 18:37

do eMil - Tak to ta sama osoba.

avatar
~one
07.09.2016 22:32

Ok, a wniosek robiła firma zewnętrzna czy pracownicy wydziału?

avatar
~do hdsk
08.09.2016 07:16

Wieśniak należy do osoby prywatnej to dlaczego gminę ma obchodzić szukanie najemców??

avatar
~hdsk
09.09.2016 09:46

Przeczytaj 4 ostatnie linijki wypowiedzi Adasia: i wcale nie chodzi o szukanie najemców przez gminę, tylko ich permanentny brak u sąsiada (któremu jako osobie prywatnej mocno zależy na pobieraniu czynszów). Więc nie mówmy o zarabianiu kroci....