W Brennie ruszyła budowa kanalizacji

Wtorek, 03 października 2017 o 10:11, aktualizacja Wtorek, 03 października 2017 o 15:06, autor: 1 1126
W Brennie ruszyła budowa kanalizacji

Wraz z początkiem października wójt gminy Wijewo, Mieczysław Dróżdżyński przekazał przedstawicielowi firmy WUPRINŻ S.A. teren pod realizację inwestycji „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Brenno”. Inwestycja opiewa na niemal 16 milionów złotych z czego 50% dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej.

Dnia 5 września 2017 r. w Urzędzie Gminy w Wijewie Wójt Gminy Mieczysław Drożdżyński przy kontrasygnacie Skarbnika podpisali umowę na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w Brennie z wykonawcą robót. W toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego najkorzystniejszą ofertę złożył WUPRINŻ Spółka Akcyjna, ul. Straży Ludowej 35, 60-465 Poznań. WUPRINŻ Spółka Akcyjna z Poznania to znana polska firma inżynieryjno-wykonawcza działająca na terenie całego kraju. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej w systemie podciśnieniowym wraz z odejściami bocznymi od kanałów oraz budowę zbiorczych przydomowych studni zaworowych, zbiorczych przydomowych studzienek, do których odprowadzane będą ścieki z budynków, przyłączy i przykanalików. Ponadto w ramach zamówienia przewidziano budowę zbiornika buforowego w postaci studni betonowej oraz budowę kanałów grawitacyjnych i kanałów wentylacyjnych. Zakres zamówienia obejmuje również rozbiórkę i odtworzenie podbudowy oraz nawierzchni na trasie rurociągu, a także monitoring, rozruch systemu i szkolenie personelu Zamawiającego. Wczoraj, 2 października, nastąpiło oficjalne przekazanie terenu budowy. Prace rozpocząć się mają z początkiem przyszłego tygodnia i potrwać do kwietnia przyszłego roku. Łączny koszt inwestycji to niemal 16 milionów złotych, z czego prawie 8,5 miliona złotych gmina uzyskała dofinansowania z Unii Europejskiej.

(olek/foto: portal gminy Wijewo)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~wschowianin
03.10.2017 11:58

A we Wschowie cisza. Większość wiosek bez kanalizacji już nie mówiąc o gazie. Za to władza na pierożki jeździ do Włoszakowic i do Hubertusa. Oszustwo wyborcze i tyle w temacie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatOni w powiecie najlepiej znają się na ruchu drogowym
26.04.20181 436
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie odbyły się powiatowe zmagania Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Rywalizacja odbywała się w zespołach, ale każdy pracował także na swój wyni...
nazwa
Mówcie o podobieństwach
26.04.20184 1374
nazwa
To jest tchórzliwe miasto
26.04.201813 1050

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl