TworzymyGłos Regionu

Umowy na wymianę pieców

Środa, 05 sierpnia 2020 o 15:57, autor: 10 1012
Umowy na wymianę pieców

Gmina Wschowa w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w programie realizującym dotacje na wymianę źródeł ciepła. Projekt przygotowany został przez pracowników Biura Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska i przyjęty Uchwałą Rady Miejskiej w listopadzie 2019 r. Głównym celem programu jest dbałość o jakość powietrza atmosferycznego (przede wszystkim w okresie zimowym) poprzez wymianę starych pieców na nowe, ekologiczne źródła ogrzewania.

Dyrektor Biura Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Pani Agnieszka Fogt tak podsumowuje projekt:

- W ramach przyjętego programu rozpoczęliśmy nabór wniosków o dofinansowanie. W ciągu kilku dni wpłynęło ponad 30 wniosków. Następnie pracownicy przystąpili do weryfikacji wniosków, zarówno oceniając wniosek pod względem formalnym, jak i przeprowadzając wizję w terenie. Na tej podstawie podpisanych zostało 12 umów na dofinansowanie źródeł ciepła, wyczerpując pulę środków na ten rok. Zgodnie z regulaminem, o dofinansowaniu decydowała kolejność złożenia wniosków.

Warto podkreślić, że pierwsza edycja programu pokazała zapotrzebowanie mieszkańców na tego typu pomoc, a liczba złożonych wniosków i udzielone już wypłaty dotacji świadczą o dobrym przygotowaniu do realizacji. Program będzie kontynuowany również w kolejnych latach.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~xyz
05.08.2020 17:57

Komisja złożona z pracowników różnych biur należałoby doprecyzować.

avatar
~Ile
06.08.2020 08:33

Ilu mieszkańców skorzystało z tego programu? Znowu wielki szum w szklance wody?

avatar
~Do ile
06.08.2020 09:41

Byłoby więcej pieniędzy na wymianę starych pieców gdyby nie ucieczka radnych z rady w dniu 30 grudnia 2019 roku.I po to chyba była ta ucieczka ,żebyś teraz pisała lub pisał to co napisałeś lub napisałaś. Za 400 000 można było dofinansować wymianę ok.50 pieców.A teraz przestań robić burzę w szklance wody.Wymień za swoje ,albo zwróć się do tych dzięki którym pieniądze na wymianę pieców przepadły. Pukasz pod zły adres.

avatar
~dla przypomnienia
06.08.2020 10:25

Dla przypomnienia. Więcej pieniędzy by było gdyby gmina dobrze przygotowała wniosek. Ucieczka radnych nie ma z tym nic wspólnego. Było to wyjaśnione już wiele razy, także na sesji RM i urząd się do tego przyznał. Brawo dla urzędnika za odwagę!

avatar
~Do dla przypomnienia
06.08.2020 16:04

Co ty bredzisz.Kto z urzedników przyznał się do źle przygotowanego wniosku.Słuchałaś wypowiedzi na radzie miasta czy spałaś.A może nie bardzo rozumiesz co się mówi .Może masz problemy z odbiorem przekazu i interpretacją zdarzeń wokół.Tym sposobem za kilka miesięcy będziesz ludziom wmawiać ,że to burmistrz i radni koalicyjni uciekli z obrad .Oskarżać o nieudolność Burmistrza mogłabyś wówczas gdyby doszło 30 grudnia do podpisania WPF i zatwierdzenia budżetu i z powodu błędów we wniosku nie doszłoby do uzyskania dotacji na wymianę pieców.Tymczasem jeszcze raz przypominam ,że do wysłania wniosku nie doszło ,bo część radnych nie pofatygowała się na obrady sesji ,by WPF i budżet nie został podpisany .Miejcie choć trochę honoru i przestańcie kłamać.Dla nas jest to proste ,a Wasze tłumaczenia trącą bezczelnym zdziecinnieniem.Z otwarciem plaży w Lginiu też sialiście wśród mieszkańców Wschowy propagandę ,że kąpieliska nie będzie ,bo wnioski złożono zbyt późno.Plaża działa .Ale gdybyście mogli też z pewnością doprowadzilibyście by była zamknięta i zrzucilibyście winę na Burmistrza.Jesteście żałośni.Kiedy zaczniecie działać dla dobra miasta i mieszkańców.Czekamy cierpliwie.

avatar
~Widz
06.08.2020 16:10

Taka jest prawda że winę ponosi gmina nie radni , tylko chodzi żeby zament zrobić i winę zrzucić na innych.

avatar
~Do widz
07.08.2020 09:11

Od robienia zamentu we Wschowie już jest jedna specjalistka.Dosyć bałaganu ma miasto z kinem Hel .

avatar
~Że co do ?
08.08.2020 08:04

20 piecu a mogło być 50 ? Ta ilość to małe G ... Dziecieciolecia rozwoju płacenia podatków i rządzący oferują dofinansowanie na 20 piecy.... Zamiast płacić nieefektywym politykom ludzie sami prywatnie by szybciej to zrobili . A.moze by też przestac płacić podatki i zusy to by te 13 milionów ludzi które utrzymują cała resztę , odetchnęło z ulgą ,a cała reszta darmozjadów i przerośnięta biurokracja wzięli by się do roboty .

avatar
~mieszkanka Wschowy
09.08.2020 11:58

A kto o tym był poinformowany wcześniej dlaczego informacje nie są przekazywane pocztą co każdy emeryt ma internet

avatar
~Do że co do
11.08.2020 13:44

Ty jesteś osobą kompletnie nie myślącą albo poslannikiem tych którzy uciekli z sesji ,by nie podpisać WPF skoro uważasz, że to nic takiego nie znaczy , gdy zniknie w ciągu roku 50 , 20 czy chociażby 10 kopcących zatruwających powietrze pieców.Ten program miał być dla osób najuboższych w najtrudniejszej sytuacji materialnej.Te osoby miały dostać 80% dofinansowania.Być może będzie jeszcze inny program pomagający najuboższym.Mnie jednak najbardziej bulwersuje fakt , że osoby wybrane przez mieszkańców do działania dla dobra miasta i mieszkańców w taki perfidny sposób mieszkańców i miasto potraktowali śmiejąc im się prosto w twarz, chcąc zrobić na złość burmistrzowi. Jeżeli uważasz , że utrata dofinansowania to taka drobnostka , to nie dziwię się, że ta nasza Wschowa tak wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy.Jako jeden z mieszkanców powinieneś raczej dążyć do rozliczenia tych , którzy zrobili szkodę miastu.W przeciwnym razie nigdy tutaj się nie zmieni.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl