TworzymyGłos Regionu

Trzy pisma do pani burmistrz bez odpowiedzi. Zielonogórska ,,Solidarność": To przejaw niespotykanej buty i arogancji urzędniczej

Wtorek, 12 czerwca 2018 o 16:10, aktualizacja Wtorek, 12 czerwca 2018 o 16:18, autor: 14 1931
Trzy pisma do pani burmistrz bez odpowiedzi. Zielonogórska ,,Solidarność

W październiku 2017 roku Zarząd Regionu Zielonogórskiego NSZZ ,,Solidarność" zwrócił się do burmistrza Wschowy o podjęcie rozmów w sprawie wynagrodzeń pracowników samorządowych, zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych. Pismo zostało złożone jeszcze dwukrotnie - 13 marca i 2 maja 2018 roku. Bez odpowiedzi. Ostatecznie 22 maja Zarząd złożył skargę na ręce Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej we Wschowie. 11 czerwca komisja uznała skargę za zasadną.

Zarząd Regionu NSZZ ,,Solidarność" w Zielonej Górze trzykrotnie zwracał się z prośbą do pani burmistrz o spotkanie i rozmowę w sprawie zwiększenia wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych, zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których Wschowa jest organem prowadzącym.

- Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od pani burmistrz - mówi Bożena Pierzgalska z Zarządu Regionu NSZZ Solidarność w Zielonej Górze - ani pozytywnej, ani negatywnej, po prostu żadnej. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z taką reakcją, a właściwie jej brakiem. Rozmawiamy z różnymi samorządami, od trzech lat na przykład z samorządem w Zielonej Górze. Szukamy wspólnie rozwiązań. We Wschowie nikt z nami nie chciał rozmawiać.

W piśmie do przewodniczącego Komisji Rewizyjnej w Radzie Miejskiej we Wschowie, czytamy:

- Pozostawienie naszych wniosków bez odpowiedzi traktujemy jako brak dobrej woli do rozwiązywania problemów w formie dialogu, lekceważenie uprawnień związkowych, łamanie praw pracowniczych oraz przejaw niespotykanej buty i arogancji urzędniczej.

11 czerwca członkowie Komisji Rewizyjnej uznali skargę na panią burmistrz za zasadną.

Jak mówi Bożena Pierzgalska sprawa pracowników oświaty (mowa tutaj o wszystkich pracownikach, którzy nie są nauczycielami, a pracują w placówkach oświatowych) dotyczy przede wszystkim urealnienia ich wypłat ze względu na znaczący wzrost wynagrodzeń w gospodarce, a w szczególności coroczne podnoszenie płacy minimalnej.

- Czekamy teraz na decyzję Rady Miejskiej we Wschowie - mówi Bożena Pierzgalska - i dopiero wtedy podejmiemy kolejne kroki.

Bożena Pierzgalska zaznacza, że w każdym momencie jest czas na dialog i liczy, że w końcu uda się spotkać z panią burmistrz i omówić palące kwestie, dotyczące osób, zatrudnionych w placówkach oświatowych.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (14)

avatar
~Krzysztof Owoc
12.06.2018 17:04

Serdecznie przepraszam panią Pierzgalską w imieniu swoim i tych mieszkańców, którzy podzielają Pani opinie na temat przedstawicieli "odnowy samorządu"

avatar
~Do Owoca
12.06.2018 19:11

Panie radny Owoc. (..)dlaczego przed wyborami zabiera pan głos. Nie tylko w tej sprawie. Na pana nauczyciele.....pracownicy nie zagłosują...więc szkoda zachodu.

avatar
~Czytacz
12.06.2018 21:56

Polecam przeglądnięcie tego portalu aby wyrobić sobie opinie o aktywności radnego. Proszę również wpisać sobie takie nazwiska jak Bernacka, Nikolin, Najdzion i wyjdzie kto pracuje w tej kadencji, a kto patrzy w Patalas i Czopka jak w słońce

avatar
~rafaldworak
18.06.2018 12:31

Panie Krzysztofie kiedy ogłosi pan swoją kandydaturę ? Będzie na kogo głosować bo przecież nie na PiS

12.06.2018 21:54

" brak dobrej woli do rozwiązywania problemów w formie dialogu, lekceważenie uprawnień związkowych, łamanie praw pracowniczych oraz przejaw niespotykanej buty i arogancji urzędniczej" to najbardzej trafna charakterystyka obecnie nam "panujących"- wiecznie nadąsanej "księżniczki" Danusi i jej "twórcy" miłoszka !!!

avatar
~Jaja jak berety
12.06.2018 22:57

Już nie tylko Wschowianom się nasza burmistrz dała się we znaki ale i zielonogórzanom. Wstyd na całe województwo.

avatar
~do Czytacza
13.06.2018 09:36

Jeżeli aktywność radnego mierzyć tylko ilością złożonych interpelacji to ujdzie. Ale konkretnie co innego załatwił swoim wyborcom? Ile razy pełnił dyżur spotykając się z nimi? I te kwestie niestety wypadają już bardzo cieniutko.

avatar
~PiotrRodak
13.06.2018 09:56

A któryś z radnych kiedykolwiek pełnił jakiś dyżur ? Po co miałby to robić ? Wschowa to małe miasto więc można się kontaktować na inne sposoby. Czy to nie aby jego poprawka spowodowała, że stowarzyszenia dostają rocznie 50 tys zl więcej na działalność już chyba trzeci rok z rzędu ?

avatar
~Fws
13.06.2018 17:21

Danuta Patalas burmistrz Wschowy najlepiej zrobi jak się po wyborach wyprowadzi ze Wschowy. Daleko jak najdalej.

avatar
~ext7
13.06.2018 18:56

Nie może to być!!! NSZZ „Solidarność” obrońcą praw pracowniczych!! Hmm.. Właściwie nie byłoby w tym nic dziwnego(wszak to związek zawodowy) gdyby nie fakt, że przez blisko trzy dekady miał w głębokim poważaniu prawa pracownicze. Gdzie był NSZZ ,jak poolrągłostołowy ubekistan odzierał ludzi z godności likwidując miejsca pracy(wyrzucając na bruk, pozbawiał ludzi środków do życia)?? A może zajęty był czymś innym?? Ot np. polityką. Czy aby w tym przypadku nie mamy do czynienia z tym samym?? Może Duda& "S" robiąc za V kolumnę próbuje wybić się na niezależność, nie pamięta chudzina jak skończył Marian(z nazwiska Krzaklewski)??

avatar
~do ext7
14.06.2018 09:06

A ten " boski " Marian z nazwiskiem Krzaklewski jak piszesz byłby lepszy ? . Mam wrażenie że byłoby i śmiesznie i strasznie .

avatar
~wschowiak
13.06.2018 20:11

Niestety autor produktu wyborczego pod nazwą "Burmistrz Danuta" tym razem chce zaserwować produkt pod nazwą "JA DOKTOR" . Różnica w sumie niewielka. Jedno i drugie jest aroganckim nadętym ...... . Kandydatura Czopka jest kontynuacją obecnej stagnacji i mącenia na każdym polu. Wszak wiadomo że Danuta jest burmistrzem tylko na liście płac. Za cały bardach jest odpowiedzialny faktyczny burmistrz Czopek, więc niech nie wciska nam kitu że "idzie nowe" i teraz to on jako odnowiciel dopiero pokaże że nie na darmo nosi tytuł doktora ekonomi. Nie damy się drugi raz nabrać.

avatar
~do wschowianina
14.06.2018 09:17

Idzie " nowe " ? . Wszędzie czytam że różne gminy dostają teraz po parę milionów na budowę dróg a u nas cisza . Więc jakie to nowe ? , zawsze po staremu . A że pic i to wielki ma doktor to wiadomo nie od dziś . Najlepiej wirtualnie uzdrawiać miasto i gminę , tu tylko trzeba mieć dużą fantazję i wyobraźnię a tych elementów doktorowi natura bujnie obdarzyła . Dobry z niego picer i krętacz , jak przyjdzie co do czego to nie ja tylko oni zawalili a ja tylko wykonywałem polecenia .

avatar
~NASZA WSCHOWA=NASZ SAMORZĄD=NASZ WSTYD
13.06.2018 23:03

Danuta Patalas abdykowała już miesiąc po zaprzysiężeniu. Radnym w pyskówce wytykała że oni w sesjach muszą brać udział a ona nie bo jej za to nie płacą. Czy stać nas na burmistrza który przez 4 lata swojej kadencji przytuliła około 0,5 mln złotych ? Za co ona brała kasę , za ośmieszanie Wschowy gdziekolwiek się pojawiła i otworzyła buzię ? Projekt Czopka NWNS z liderką Danutą nadaje się na temat pracy naukowej. "Miałeś Chamie złoty róg"................

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaDecyzja podjęta - od lipca szpital we Wschowie bez oddziału ginekologiczno-położniczego
23.05.201922 2184
Zupełnie niedawno informowaliśmy, że zarząd Nowego Szpitala we Wschowie rozważa decyzję o zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego ze względu na niewystarczającą ilość urodzeń. ...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl