TworzymyGłos Regionu

Staże i praktyki zawodowe

Piątek, 07 sierpnia 2020 o 10:02, aktualizacja Piątek, 07 sierpnia 2020 o 10:10, autor: 0 1116
Staże i praktyki zawodowe

Od 1 lipca 2016 roku do 30 czerwca 2022 roku realizowany jest projekt ,,Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Wschowskim”. Uczniowie odbywają praktyki i staże realizowane u pracodawców oraz przedsiębiorców na terenie Powiatu Wschowskiego.

W projekcie dotychczas wzięło udział 136 uczestników z I  Zespołu Szkół we Wschowie oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie.

Staże uczniów trwały 150 godzin, natomiast nauczycieli 40 godzin. Uczestnicy odbyli staże w dwunastu zawodach: technik informatyk, technik ekonomista, technik mechanik, technik spedytor, technik elektryk, technik żywienia i usług gastronomicznych, mechanik pojazdów samochodowych, sprzedawca, fryzjer, stolarz, elektryk oraz kucharz.

Celem staży dla uczniów jest nabycie umiejętności do samodzielnego wykonywania pracy, zdobycie doświadczenia w środowisku pracy zwiększającego szanse na uzyskanie zatrudnienia oraz podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji w wykonywanym zawodzie.

Natomiast celem staży nauczycieli jest podniesienie kompetencji w zakresie kształcenia zawodowego, zaktualizowanie wiedzy, poznanie nowszych, aktualnie stosowanych technik i rozwiązań w danej branży, a następnie przekazanie zdobytej przez siebie wiedzy i doświadczenia uczniom.

Liderem projektu jest Powiat Wschowski, a partnerami są Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa z Gorzowa Wielkopolskiego, Uniwersytet Zielonogórski oraz Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej we Wschowie, która jest odpowiedzialna za realizację staży i praktyk dla uczniów i nauczycieli.

Całkowity koszt realizacji projektu: 4.384.106,22 zł.
Kwota dofinansowania: 4.088.617,46 zł.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa VIII Nowoczesna edukacja, 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.

Tekst/foto: Starostwo Powiatowe we Wschowie

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl