TworzymyGłos Regionu

Ślubowanie klas mundurowych

- uroczystość w I Zespole Szkół we Wschowie

Piątek, 24 stycznia 2020 o 11:31, aktualizacja Piątek, 24 stycznia 2020 o 12:12, autor: 10 1793
Ślubowanie klas mundurowych

23 stycznia o godzinie 11:00 br. złożeniem meldunku Staroście Powiatu Wschowskiego Andrzejowi Bielawskiemu przez koordynatora do spraw klas mundurowych w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie rozpoczął się uroczysty apel z okazji ślubowania klas pierwszych liceum ogólnokształcącego o profilu „bezpieczeństwo publiczne”.

Organizacja i przebieg uroczystości wzorowane były na ceremoniale przysięgi wojskowej.

Po powitaniu zaproszonych gości przez Damiana Janowicza -Dyrektora I Zespołu Szkół , który przedstawił również historię funkcjonowania klas mundurowych w „Staszicu,” nadszedł czas na najdonioślejszą część przedsięwzięcia.

45 uczniów przed Starostą, zaproszonymi gośćmi, rodzicami, koleżankami i kolegami powtórzyło odczytywane przez Dyrektora słowa roty ślubowania.

Oprócz Starosty okolicznościowe przemówienia wygłosili: Szef Wydziału Wychowawczego Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu ppłk Wojciech Czerechowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr Krzysztof Piasecki, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Halota oraz Komendant Straży Miejskiej Witold Skorupiński. Przemawiający podkreślali w swoich wystąpieniach etos służb mundurowych oraz wyrażali nadzieję, że część uczniów zwiąże swoją przyszłość z nimi.

Szkołę zaszczycili swoją obecnością również przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zielonej Górze oraz 19 Samodzielnego Oddziału Geograficznego w Lesznie.

Goście, rodzice uczniów składających ślubowanie oraz sami uczniowie po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni zostali na poczęstunek. Wojskową grochówkę przygotowali uczniowie klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Wszyscy biorący udział w uroczystości oraz obserwujący jej przebieg wyrazili uznanie dla przygotowania młodzieży oraz organizacji przedsięwzięcia.

 

REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Wyborca
24.01.2020 16:56

I co ty na to, p. Janku ?

avatar
~do powyżej
25.01.2020 13:25

Jeżeli już, "to co Pan na to p. Janku" gimbazo.

avatar
~Młoda!
26.01.2020 10:05

Młoda- ku przyszłości naszego państwa i nas, młodych obywateli . Czy ktoś się z tych dorosłych co to nam na siłę układa nasze przyszłe życie zastanowił tak na poważnie po jaką ...... jest nam w Polsce potrzebne tyle szkół - klas mundurowych ???. Komu i czemu ten tak zwany worek WYPEŁNIACZ ma służyć modemu człowiekowi na przyszłość, biorąc poważnie pod uwagę, iż nasze Wojsko jest strukturalnie i technicznie przestarzałe i nie wydolne na ewentualną "wojnę" we współczesnym świecie ???. Czy to, nie jest oszustwo wobec tej naiwnej młodzieży tych klas mundurowych?. Zamiast uczyć się konkretnych zawodów z pożytkiem dla naszego Kraju w ramach szkół Zawodowych i Techników to marnuje się te młode umysły na lelum po lelum .....!. Ile i jak długo można prowadzić tą "mundurową fikcję" ....?. Takie szkoły nigdy nie zastąpią "komunistycznego zomo" !. Młoda z przyszłością !

avatar
~Młody
27.01.2020 07:02

Dla młodych to lans. Założy mundur wsadzi w zęby fajkę i paraduje koło marketu przy szkole. Brak szacunku do munduru.

avatar
~Obiektywnie
27.01.2020 14:32

Pytanie; a co to za ślubowanie po półrocznym pobycie w szkole?, takie coś powinno być co najmniej po miesiącu od rozpoczęcia szkoły - jak przysięga w wojsku. Podzielam zdanie Młodej i Młodego wysyp tych szkół w naszym kraju to czas stracony . ZERO wykształcenia fachowego zawodu. Porównuję to do przedłużenia szkoły podstawowej - coś szkolone w rodzaju dalszego szkolenia harcerzy .... brak konkretnej przyszłości dla takich absolwentów --- #.pl

avatar
~do powyżej
06.02.2020 17:51

Jak to się kiedyś mawiało? Acha! "W d byliście, g widzieliście a o świecie i tak nic nie wiecie". A jakiegoż to " fachowego zawodu" wykształcicie się młody i młoda w swoim liceum?, że tak obiektywnie zapytam.

avatar
~xxx
06.02.2020 09:19

Co im to da, te klasy to pic????

avatar
~Jan Kotwicki
06.02.2020 14:20

Dwa razy pisałem ale cenzura nie puszcza!

avatar
~Jan Kotwicki
06.02.2020 22:18

Jestem wyjątkowym przypadkiem "gimbazo" gdyż pamiętam ostatnie lata władania połową świata przez tego co miał usta słodsze od malin. /"Niech żyje nam towarzysz Stalin co usta słodsze miał od malin"/ To za jego czasów w Warszawie istniał Korpus Kadetów szkolący komunistycznych janczarów. Wiekowo była to szkoła średnia, skoszarowana i z odpowiednim drylem wojskowym. Mieli oni zastąpić i uzupełniać kadry ludowej władzy przybyłych na ruskich czołgach po wojnie w ramach tzw. Wyzwalania Polski. Wszystko sie zawaliło z chwilą udania się "ojca narodów" do miejsca wiecznego potępienia gdzie panuje tylko płacz i zgrzytanie zębów. Korpus Kadetów rozwiązano i kilkadziesiąt lat jakoś radzono sobie w utrzymaniu władzy ludowej. Jednak po 30 latach rzekomo prawdziwej demokracji okazuje sie że bez wziecia Polaków za twarz owa demokracja wraz ze swoją sprawiedliwością społeczną i wszechobecnym bespieczeństwem długo nie pociagnie. Dlatego jak Polska długa i szeroka szkoli sie i przysposabia młodych juz po podstawówce do sprawowania odpowiedzialnych funkcji nadzorczych.

avatar
~kadrowiec
12.02.2020 18:01

takie pytani techniczne, ile osób po takiej szkole przyjmuje się do Policji?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl