TworzymyGłos Regionu

Rusza Festiwal Las, Woda & Blues. Święto bluesa w Radzyniu

Piątek, 19 kwietnia 2019 o 14:17, autor: 0 1192
Rusza Festiwal Las, Woda & Blues. Święto bluesa w Radzyniu

Światowe i polskie gwiazdy scen bluesowych, zlot volkswagenów i duża dawka pozytywnej energii – tak zapowiada się kolejna XIII odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Bluesowego Las, Woda & Blues. Odbędzie się on na terenie ośrodka wypoczynkowego ,,Wratislavia” w Radzyniu i potrwa trzy dni (2-4 maja) Jak co roku odbędzie się przegląd młodych zespołów bluesowych i blues-rockowych oraz kolejna odsłona Alei Gwiazd Polskiego Bluesa.

Na tegoroczny festiwal zaproszone zostały światowe i polskie gwiazdy scen bluesowych. wystąpią m.in.:

- Blues Power

- Józef Skrzek & Gerry Jablonski Band

- Magda Piskorczyk

- JJ Band

- Nocna Zmiana Bluesa

- Roman „Pazur” Wojciechowski

- Tortilla

- Sinful Bettys’Band

- Tres Hombres

 Całe wydarzenie uświetni i ozdobi XV Bluesowy Zlot Volkswagenów „garbusów” pod nazwą "Las, Woda, Blues & Garbus" nadający mu wyjątkowego kolorytu. Integralną częścią festiwalu jest przegląd młodych, utalentowanych zespołów i artystów (bluesowych i blues-rockowych) podczas którego zespoły walczą nie tylko o nagrody finansowe i rzeczowe ale również o prestiż i przepustkę do kontynuowania swoich karier artystycznych. W drugim dniu festiwalu nastąpi kolejna odsłona pierwszej w Polsce Alei Gwiazd Polskiego Bluesa, w bieżącym roku swoją gwiazdę odsłoni propagator bluesa, pomysłodawca Jimiway Blues Festival Benedykt Kunicki.

 Podobnie, jak w latach ubiegłych wstęp na festiwal oraz wszelkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny. Natomiast pierwsze bluesowe dźwięki będzie można już usłyszeć 1 maja.

Organizatorami XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Bluesowego Las, Woda & Blues są Stowarzyszenie Las, Woda & Blues, Ośrodek Wypoczynkowy „Wratislavia”. Festiwal współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl