TworzymyGłos Regionu

Przedszkola zamknięte

- Burmistrz Antkowiak zdecydował

Wtorek, 05 maja 2020 o 16:19, aktualizacja Wtorek, 05 maja 2020 o 16:35, autor: 7 1746
Przedszkola zamknięte

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak ogłosił, iż publiczne przedszkola na terenie naszej gminy pozostaną zamknięte.

Decyzja wstępnie obowiązuje do 24 maja br. W swoim komunikacie Burmistrz zaznaczył, że postanowienie zostało podjęte po konsultacjach z rodzicami dzieci oraz dyrektorami placówek.

Rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkoli, a oni sami przez to mają uniemożliwioną pracę, mogą starać się o wypłatę zasiłków opiekuńczych.

źródło: facebook.com/KonradAntkowiak

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Adam
05.05.2020 23:02

Długo się zastanawiał. Zobaczył, iż w sąsiednich miastach burmistrzowie zamknęli przedszkola to nasz burmistrz zrobił to samo.

avatar
~Babcia
06.05.2020 08:32

NO i słusznie !!!!!. Rządowe odwilżanie, spłaszczanie, odmrażanie gospodarcze --- nie ma nic wspólnego z otwieraniem na oścież drzwi naszych żłobków i przedszkoli !!!. Ta decyzja podjęta przez premiera i ministra zdrowia i to na tydzień przed wyborami - ponoć wyborami "koperta + pis" to nic innego "kiełbasa-koronawirusowa" ew. takie ich zbuk 500 , ale MINUS nie PLUS !

avatar
~zza winkla
06.05.2020 08:59

A jak się zachowały firmy prywatne-przedszkola ? Czy prywatny przedsiębiorca może sobie pozwolić również na zamkniecie swojego źródła dochodu ? Teraz widać całą prawdę, przedsiębiorcy-prywaciarze w kraju podejmują ryzyko bo z czegoś muszą żyć i opłacać ludzi zatrudnionych, płacić podatki a państwowe (budżetówka) mając wynagrodzenia zagwarantowane i korzysta z prawa "rozwagi" . Mogą strać się o zasiłek opiekuńczy, jak to pięknie brzmi, mogą ale czy go otrzymają i w jakiej kwocie w stosunku do swojego wynagrodzenia ?

avatar
~sa
06.05.2020 10:02

jak w jakim stosunku? normalnie 80%, jak L4

avatar
~Kamila
06.05.2020 10:52

Przedszkola niepubliczne jak i publiczne dostają pieniądze na dzieci kwestia pozostaje taka ze jest to kwota 75% tego co idzie na dziecko w pu licznym przedszkolu. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie przedszkola prywatne ww Lesznie czy okolicy otworzyły się. Radzą sobie na inne sposoby nawet z obniżeniem wynagrodzeń do najniższej krajowej ale zachowując etaty.

avatar
~Wschowa
22.05.2020 13:41

No i już jest przedłużone do 6 czerwca, masakra jakaś, zarażeń u nas nie ma A przedszkole dalej zamknięte. Nie wszyscy rodzice mają co zrobić z dziećmi na codzień jeśli pracują. Pracodawca też przestaje w końcu patrzeć łaskawym okiem.

avatar
~Bardzo dobrze
23.05.2020 01:14

Bardzo dobra decyzja. Szkoda, że szkoły będą otwarte. Przy 500 zachorowaniach ciężko utrzymać małe dzieci w reżimie sanitarnym. No ale chyba w prywatnych przedszkolach mają na to sposób. Przecież dla dzieci to będzie męczarnia. Widać dla prywatnych liczy się najpierw kasa, kasa, potem może dziecko. Szkoda, nie jesteście jedynymi którym spadły obroty w związku z pandemią, ale otworzyć przedszkole i żłobek, to już chyba igranie że zdrowiem i bezpieczeństwem. Myślę, może się mylę, że pracodawca powinien zrozumieć rodzica, który ma małe dziecko, że w tej sytuacji naprawdę lepiej, aby dziecko było w domu z rodzicem a nie w placówce, gdzie na kwarantannę może iść kilkanaście rodzin.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl