TworzymyGłos Regionu

Policjanci odnaleźli niedoszłego samobójcę

Czwartek, 29 października 2020 o 12:07, autor: 0 1010
Policjanci odnaleźli niedoszłego samobójcę

Doskonała koordynacja działań wschowskiego oficera dyżurnego oraz profesjonalizm i doświadczenie patrolu interwencyjnego, w tym dzielnicowego z Posterunku Policji w Szlichtyngowej uratowały życie mężczyźnie, który opuścił miejsce zamieszkania oświadczając, że chce popełnić samobójstwo. Kolejny raz okazało się, że umiejętnie podjęte w szerokiej skali policyjne działania przyniosły wymierne i nieocenione efekty. Na czas udało się zapobiec ludzkiej tragedii, a co się z tym wiąże uratować życie niedoszłego samobójcy, co jest nieodzownym elementem naszej policyjnej misji.

Ratujemy życie, pomagamy, chronimy…. to główne przesłania wschowskich policjantów, którzy z takim podejściem ubierają codziennie policyjny mundur.

O tym świadczyć może zachowanie i podjęte wczorajszej nocy (28 października) policyjne działania przez doświadczonych policjantów aspiranta sztabowego Łukasza Tarnawy, który zasiadał na stanowisku oficera dyżurnego oraz policjantów z Posterunku Policji w Szlichtyngowej - dzielnicowego młodszego aspiranta Marka Łaszczyńskiego i starszego sierżanta Bartosza Głucha, którzy niejednokrotnie wykazali się swoją empatią i skutecznością w licznych działaniach poszukiwawczych niedoszłych samobójców.

Do dramatycznych wydarzeń mogło dojść wczorajszej nocy.  Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że jeden z mieszkańców gminy Wschowa kilka godzin wcześniej opuścił dom i oznajmił, że będzie chciał popełnić samobójstwo. Z uwagi na to, że minęło już kilka godzin, a desperat odjechał swoim pojazdem w nieznanym kierunku zakres poszukiwań i możliwości targnięcia się na swoje życie przez zrezygnowanego mężczyznę były ogromne.

Podjęte czynności policyjne, koordynacja działań, zaangażowanie mundurowych i profesjonalizm skutkowały odnalezieniem tuż przed północą poszukiwanego zziębniętego desperata w okolicach kompleksu leśnego.

Mężczyzna był roztrzęsiony, zrezygnowany, agresywny. Jego zachowanie był irracjonalne.  Oświadczył mundurowym, że chce skończyć ze swoim życiem. Skierowany na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o konieczności objęcia niedoszłego samobójcy specjalistyczną opieką medyczną.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl