TworzymyGłos Regionu

Na nikogo w tym mieście już nie można liczyć

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 o 09:44, autor: 9 955
Na nikogo w tym mieście już nie można liczyć

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź, która opisuje sytuację w zapomnianym, zdaniem komentatora, rejonie Wschowy. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

autor: Gdzie są odpowiednie służby?! / artykuł: Sprzątanie wschowskiego odcinka Drogi św. Jakuba

Kłania się zapomniany rejon miasta jakim jest osiedle Przylesie II. To co zalega tam na wewnętrznych "ulicach" to woła o pomstę do samego Pana Boga, ponieważ nikt z zarządu dróg ani z odpowiednich służb nie reaguje i nie nakazuje mieszkańcom posprzątania swoich śmieci. Tak, u nas na osiedlu sami mieszkańcy wyrzucają śmieci, gruz, ścięte gałęzie na sąsiednie działki lub prosto w park Wolsztyński. Gdyby tak na jednego i drugiego nałożyć kilka tysięcy zł mandatu to drugi raz nikt by tego już nie zrobił. Ale z kim tu gadać, jak ludzie u nas nie szanują drugiego człowieka, hałas, darcie się od 6.30 na całą ulicę lub dzieci wrzeszczące cały dzień bez opamiętania i bez słowa zwróconej uwagi przez rodziców, że nie mieszkają tu sami. Na zwróconą przeze mnie uwagę usłyszałam że są u siebie i im wszystko wolno. Tacy powinni mieszkać w środku lasu jak nie wiedzą i nie stosują się do norm społecznych. Na nikogo w tym mieście już nie można liczyć, na żadną pomoc. Szkoda, bo to jeszcze parę lat temu było całkiem przyjemne osiedle. O samochodach jadących grubo ponad 30 km/h nie wspomnę, tylko przypomnicie sobie moje słowa wtedy jak dojdzie tu do tragedii. Ale odpowiednie służby nawet tu nie zaglądają, a szkoda. Tyle kasy z mandatów za prędkość i porzucone śmieci wam ucieka. No, ale jak macie za dużo to ja już nic na to nie poradzę.

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~nie tylko Przylesie!
16.04.2018 10:24

Nie tylko Przylesie to zapomniany przez służby rejon miasta. Nie tylko tam sami sobie "stroimy" wiosennie to miasto. Nie inaczej jest na ul. Daszyńskiego, gdzie całymi miesiąc ami zalegają śmieci w rowie, wzdłuż ogródków działkowych, a przed bramami straszą sterty śmieci. Od czasu do czasu ktoś te sterty rozrzuci po rowie, w myśl zasady, że na ogródku mam ładnie, a reszta? niech się martwi, za płotem nie moje. Dziwię się tym ludziom idącym na swoje ogródki i udającym, że tego po drodze nie widać. Kiedyś to oprócz służb, byli ludzie, którzy latali z aparatami po mieście i dookoła miasta i wskazywali nieudolność rządzących w walce z brudem,a dziś siedli w ławach koło rządzących i udają, że niczego nie widzą.

avatar
~do kom 1
16.04.2018 10:50

A nie prościej byłoby ten fakt zgłosić do Starostwa Powiatowego niż na ZW? Chyba, że komentator myślał że przyłoży burmistrzowi a tu zonk.

avatar
~Michał
16.04.2018 10:55

A czy w naszym mieście nie ma S.K ? . Ludzie od czego macie telefony dzwońcie do tej spółki , dzwońcie do ratusza ze skargami . Składajcie skargi waszym radnym oni na pewno zajmą się tym problemem szczególnie teraz przed wyborami . Oni czyli ci odpowiedzialni za czystość miasta nie widzą problemu bo my mieszkańcy im tego problemu nie przedstawiamy w sposób który opisałem wyżej . Oni wychodzą z założenia jak ludzie cicho siedzą znaczy jest dobrze . Nawet zgłaszajcie cyklicznie do straży miejskiej oni zdają raporty w ratuszu co pewien czas i co ludziom leży na wątrobie . W końcu wreszcie muszą się zmobilizować i usunąć te odpady bo zostało już niewiele do wyborów .

avatar
~Adaś
16.04.2018 11:01

Niesłychanie mi się podoba dzisiejszy wybór "Komentarza Tygodnia" . Jest tu zawarta cała sprzeczność naszego społeczeństwa , konflikt interesów , odrębność wiekowa i skala ważkości i ważności "chłopka roztropka" . To , że macie dzieci jest oczywiście pożądane a dla Was upragnionym szczęściem ale ten komentarz nie kłamie , ta pisząca Pani ma Was dość !! Samo posiadanie nie czyni fortuny, jest jeszcze za to pełna odpowiedzialność do czego wielu nie dorosło. Dzieci Wasze są niezdyscyplinowane , niekarne i bardzo odporne na uwagi osób starszy , które są nauczone pewnych , dobrych zasad więc dajcie po prostu każdemu na tym niedużym osiedlu pożyć w spokoju ! Twoja fortuna (stan posiadania willi) nie jest równa należytej kulturze osobistej , ........ życie "stadne" jest udręką jak wydaje Ci się , że jesteś spryciarzem . Każde Wasze pseudo cwaniactwo nie jest w obrachunku społecznym za darmo , ktoś i tak musi te śmiecie wywieżć i ponieść koszty więc dlaczego My mamy dla Was ponieść koszty budowy chodników i dróg . Tyle się mówi o ekologi i czystości , tyle uwag tu wpłynęło na Zw w sprawie czystości Parku W. a Wy mieszkańcy w chlew go zamieniacie ? Status quo nie koniecznie musi być nieprzekształcalny , a może właśnie przyszedł już czas aby mieszkańcom Przylesia II postawić twarde warunki ......... wymogi działają w obie strony. Adaś

avatar
~Stara
17.04.2018 01:06

Ludzie jak mozna tak smiecic.Dopoki sami nie zadbacie to zadna wladza nie pomoze.Kto ma sprzatac za brudasow.Ciagle tylko narzekania na wladze i instytucje.Sami jestescie sobie winni.

avatar
~Wschowa
16.04.2018 12:38

Nie ważne jaka władza była przy sterach, wszelkie uwagi były zgłaszane zarówno do sk starostwa oraz gminy (drogi, chodniki, oświetlenie, śmieci, bezpańskie psy, palenie śmieciami, jazda na pełnym gazie - nie tylko samochodów), i co - od z lat nic się nie zmieniło, i nie zapowiada na zmiany. A dlaczego, najlepiej powiedzieć że nie ma pieniedzy a w innych ewidentnych przypadkach przecież tu się wszyscy znamy swoich karać nie będziemy.

avatar
~mm
16.04.2018 13:15

Jeśli takie właśnie podejście się nie zmieni, to nigdy nic na lepsze się w tym mieście nie zmieni. To, że się wszyscy znamy - nie musi oznaczać, że nie możemy się wzajemnie dyscyplinować, ale nie poprzez jakieś pyskówki, tylko poprzez kulturalne zwracanie uwagi i konsekwencję w działaniu, najpierw upomnienie potem kara. Tak samo jak się dzieci wychowuje; stanowczo z zachowaniem godności upominającego i upominanego.

avatar
~do wschowa
16.04.2018 21:52

dokładnie czas najwyższy żeby nasze władzę też zaczeły działać na tym osiedlu. zrobić progi zwalniające bo w końcu dojdzie do nieszcześcia, oświetlić te drogi osiedlowe, zrobić chodniki i ulice bo w wiekszości niestety są tam same dziury.

avatar
~do kom 2
16.04.2018 18:38

Zonk? Przypomnieć chciałbym kilka felietonów, artykułów itp. ze strony SOS: z dnia 6.03.2014 "Jaki pan...", z dnia 28.01.2013 "Komu potrzebna jest Straż Miejska?", z dnia 17.05.2012 "Harmonogram oczyszczania Wschowy – rok 2012", z dnia 11.04.2012 "Oby dbano o nasze kości!". I wiele innych. Czy coś się zmieniło odnośnie czystości we Wschowie. Podejścia do tego tematu władz. Zobacz, kto jest autorem tych artykułów. Co robił wtedy i co robi dziś jeden z drugim, gdy ma na to wpływ. Odrębnym tematem jest to, że też i mentalność narodu w tym względzie się nie zmieniła, dalej brudzą, byle to było "za płotem".

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl