TworzymyGłos Regionu

Sprzątanie wschowskiego odcinka Drogi św. Jakuba

Piątek, 06 kwietnia 2018 o 10:17, aktualizacja Środa, 11 kwietnia 2018 o 16:07, autor: 8 1229
Sprzątanie wschowskiego odcinka Drogi św. Jakuba

Stowarzyszenie Czas A.R.T. zaprasza dzisiaj, czyli 6 kwietnia o godzinie 18:00 na sprzątanie Drogi św. Jakuba na odcinku od Wschowy do Osowej Sieni. Podobna akcja miała miejsce w ubiegłym roku i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Kolejne sprzątanie planowane jest na dzień 22 kwietnia na odcinku Drogi św. Jakuba w okolicach Wilkowa.

Stowarzyszenie przyznaje, że termin dzisiejszego wspólnego sprzątania odcinka Drogi św. Jakuba może wydawać się zbyt spontaniczny. Jednak, jak podpowiada doświadczenie niemal każdego z nas, trudno czasami zgrać wszystkie terminy. Zbiórka dzisiaj, czyli 6 kwietnia, będzie miała miejsce przy „Witaczu” - koniec ulicy Polnej we Wschowie.

Stowarzyszenie donosi również, że na odcinku Drogi św. Jakuba, biegnącym ze Wschowy do Osowej Sieni po ubiegłorocznym sprzątaniu teren wygląda dużo lepiej niż do tej pory.

- To bardzo budujące. Działa założenie, że jeśli jest czysto, to wstydzimy się śmiecić - informuje Czas A.R.T.

Jeżeli jednak osobom, które chciałyby pomóc w sprzątaniu Drogi św. Jakuba dzisiejszy termin jest nieodpowiedni, to stowarzyszenie informuje, że kolejna tego typu akcja będzie miała miejsce 22 kwietnia w okolica Wilkowa.

(rak/foto: Czas A.R.T.)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar
~Janka
07.04.2018 07:02

A samo miasto dlaczego tak jest zaśmiecone ? . Dlaczego służby odpowiedzialne za czystość nie wywiązują się z tego obowiązku . Proszę zobaczyć na obrzeża ulic które okalają miasto ? . Może warto zorganizować sprzątanie miasta " królewskiego " które sukcesywnie podupada a wizytówką jego staje się wszechobecny bajzel i pozarastane chodniki chwastami .

avatar
~do Janki
07.04.2018 09:37

Dlaczego zaśmiecone? Bo sprzątanie odbywa się w formacie netto a wynagrodzenie pobiera się w brutto.

avatar
~mieszkaniec Wschowy.
07.04.2018 10:23

Na temat czystości w naszym mieście napisano już chyba bardzo dużo. Ale nikt z osób odpowiedzialnych tak naprawdę tym się nie przejmuje. Miasto dalej jest zaśmiecone, piasek zimowy zalega w rynsztokach chyba już od kilku lat. Może zamiast sprzątać polne drogi, gdzie rolnicy sami nieraz wyrzucają śmieci, może to towarzystwo czas A.R.T. posprzątałoby chociaż teren wokół budynku byłego kina o które tak zawzięcie walczyło.

avatar
~mm
07.04.2018 20:53

A ja to bym była za tym, aby każdy właściciel sprzątał przed swoim budynkiem sam. Każda wspólnota mieszkaniowa sama. Mieszkańcy mieszkań komunalnych i socjalnych, korzystający z dotacji i utrzymywani przez państwo i miasto, to samo, nie powinni mieć usługi sprzątania z podatków innych mieszkańców (czytaj miasta) tylko powinni sprzątać jako najemcy. Najemcy lokali powinni mieć zawarte w umowie czy sprząta najemca czy właściciel, właściciele firm i zakładów pracy niech sprzątają przed swoimi firmami. A za niewywiązywanie się ze sprzątania - mandat. Miasto biedne, to oszczędzajmy i sprzątajmy sami. Dlaczego jedni mieszkańcy mają mieć usługę sprzątania a drudzy mają sami sobie sprzątać, bo w niektóre rejony służby i tak nie docierają.

avatar
~Ja
09.04.2018 09:23

A czy ktoś widział jak wygląda przed cmentarzem komunalnym te zaśmiecone krzaki przy parkingu do kogo to należy

avatar
~mm
09.04.2018 09:42

Co do Cmentarza Komunalnego to oczywiste, że do gminy i cmentarz ten ma opiekuna - Spółkę Komunalną. Jednak jeśli przed kamienicą w centrum miasta od piątku leżą śmieci 3 śmiecie i żadnemu mieszkańcowi owej kamienicy to nie przeszkadza, tylko uparcie będzie czekać aż w poniedziałek przyjdą pracownicy sprzątający - to ja tego nie ogarniam.

avatar
~Gdzie są odpowiednie służby?!
09.04.2018 09:50

Kłania się zapomniany rejon miasta jakim jest osiedle Przylesie II. To co zalega tam na wewnętrznych "ulicach" to woła o pomstę do samego Pana Boga, ponieważ nikt z zarządu dróg ani z odpowiednich służb nie reaguje i nie nakazuje mieszkańcom posprzątania swoich śmieci. Tak, u nas na osiedlu sami mieszkańcy wyrzucają śmieci, gruz, ścięte gałęzie na sąsiednie działki lub prosto w park Wolsztyński. Gdyby tak na jednego i drugiego nałożyć kilka tysięcy zł mandatu to drugi raz nikt by tego już nie zrobił. Ale z kim tu gadać, jak ludzie u nas nie szanują drugiego człowieka, hałas, darcie się od 6.30 na całą ulicę lub dzieci wrzeszczące cały dzień bez opamiętania i bez słowa zwróconej uwagi przez rodziców, że nie mieszkają tu sami. Na zwróconą przeze mnie uwagę usłyszałam że są u siebie i im wszystko wolno. Tacy powinni mieszkać w środku lasu jak nie wiedzą i nie stosują się do norm społecznych. Na nikogo w tym mieście już nie można liczyć, na żadną pomoc. Szkoda, bo to jeszcze parę lat temu było całkiem przyjemne osiedle. O samochodach jadących grubo ponad 30 kmh nie wspomnę, tylko przypomnicie sobie moje słowa wtedy jak dojdzie tu do tragedii. Ale odpowiednie służby nawet tu nie zaglądają, a szkoda. Tyle kasy z mandatów za prędkość i porzucone śmieci wam ucieka. No, ale jak macie za dużo to ja już nic na to nie poradzę.

avatar
~mm
09.04.2018 10:41

A zrobiliście jakieś zgłoszeni? Bo tak to się możecie zaczekać...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl