TworzymyGłos Regionu

Muzeum nieczynne do odwołania!

Sobota, 24 października 2020 o 14:01, autor: 0 441
Muzeum nieczynne do odwołania!

Muzeum Ziemi Wschowskiej będzie nieczynne dla zwiedzających od 27 października do odwołania. Decyzja została podjęta przez Dyrektora Leszka Lenarczyka zarządzeniem nr 25/2020 z dnia 21.10.2020 r. w sprawie trybu pracy w okresie pandemii koronawirusa.

Dziś (24 października) zwiedzający mają ostatnią okazję odwiedzić Muzeum, szczególnie wystawę "Z papierem przez dwa tysiąclecia" ze zbiorów Muzeum Papiernictwa.

Muzeum zaprasza do godz. 16:30 na plac Farny 3.

Muzeum Ziemi Wschowskiej o wystawie:

Historia papieru, rękodzieło papiernicze i współczesne papiernictwo, ciekawe eksponaty związane z technikami produkcji papieru i służące do badania jego właściwości – to wszystko już od 10 października w Muzeum Ziemi Wschowskiej! Zapraszamy na wystawę, która przyjechała do nas z zabytkowego młyna papierniczego, czyli z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

Niezaprzeczalną atrakcją wystawy są towarzyszące jej warsztaty czerpania papieru i lekcje muzealne o historii papiernictwa. Każdy odwiedzający, indywidualnie lub w grupie, będzie miał możliwość wyprodukowania własnoręcznie kartki papieru tradycyjną metodą.

„Z papierem przez dwa tysiąclecia” to wystawa wędrująca. Autorami ekspozycji są dr hab. Maciej Szymczyk – dyrektor Muzeum Papiernictwa, Jan Bałchan i Marcin Wyszyński z Działu Papiernictwa dusznickiej instytucji oraz z ramienia International Paper Kwidzyn: Sława Szwajkowska, Agnieszka Kuniec oraz Oliwia Romaniuk. Partnerami wspierającymi projekt są International Paper oraz Stowarzyszenie Papierników Polskich.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl