TworzymyGłos Regionu

Miliony dla Gminy Wschowa

- na inwestycje drogowe

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 o 14:36, aktualizacja Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 o 14:49, autor: 60 3396
Miliony dla Gminy Wschowa

W ubiegłym tygodniu premier podpisał listy rankingowe dotyczące dofinansowania w ramach Fundusz Dróg Samorządowych. W województwie lubuskim dofinansowanie zostanie 60 zadań, 46 gminnych i 14 powiatowych, w tym dwa złożone przez Gminę Wschowa. Łącznie pozyskano niemal 3 miliony złotych z 82 mln przydzielonych na całe województwo.

Gmina Wschowa pozyskała kolejne środki na realizację zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dwa wnioski, które zostały złożone w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. w sierpniu 2019 roku zostały zaakceptowane i znalazły się na liście podstawowej zadań do realizacji. Łączna suma dofinansowania na realizację zadań wynosi 2 781 645,00 zł, a całkowita wartość obu inwestycji (zgodnie ze złożonymi wnioskami) to 3 673 086,00 zł. W ramach przedłożonych projektów wykonane zostaną następujące inwestycje:

Budowa drogi gminnej - ulicy 17-go Pułku Ułanów wraz z łącznikiem z drogą powiatową nr 4118F i drogą wewnętrzną we Wschowie

  • wartość całkowita – 2 619 965,00 zł
  • dofinansowanie – 2 095 972,00 zł

Budowa trzech odcinków drogi gminnej zlokalizowanej w rejonie ul. Nowy Rynek we Wschowie

  • wartość całkowita - 1 053 121,00 zł
  • dofinansowanie - 685 673,00 zł

- Cieszę się, że dobre przygotowanie projektów przez pracowników urzędu spowodowało iż oba nasze projekty zyskały uznanie w ocenach służb wojewody lubuskiego. Jest to tym większy sukces, gdyż w obu przypadkach możemy liczyć na 80% kosztów kwalifikowanych – mówi burmistrz Konrad Antkowiak. – Z informacji przekazanych przez wojewodę wiemy, że na liście rezerwowej jest 35 projektów gminnych, widać więc że zainteresowanie i konkurencja była duża.

W ramach pierwszego zadania wykonane zostanie ponad 1000 metrów jezdni, 800 metrów chodnika, uregulowane zostanie pobocze. Oczywiście wszystkie prace poprzedzą prace ziemne i elektryczne oraz odwodnieniowe.

Druga inwestycja dotyczy obszaru w okolicach Szkoły Podstawowej nr 2, I Zespołu Szkół oraz Osiedla Jagiellonów. W ramach zadania w miejscu aktualnie wykorzystywanych dróg gruntowych powstaną nowe jezdnie, chodniki i około 40 miejsc parkingowych, a także miejsca postojowe dla rodziców i pracowników okolicznych szkół.

Po podpisaniu umowy z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim ruszą procedury przetargowe. W związku z trwającą epidemią ciężko określić ostateczny termin realizacji inwestycji.

UMiG Wschowa

REKLAMA

Komentarze (60)

avatar

avatar
~Łyso
20.04.2020 15:15

I co malkontenci, którzy narzekali, że Sława dostała a Wschowa nie? Powtórzę jeden z kilkudziesięciu ostatnio apeli na różnych forach - "opozycjo" z Rady Miejskiej daj pracować burmistrzowi! Ciekawe ile byśmy już mieli pieców wymienionych gdyby nie ich "bohaterskie" odpuszczenie sesji....

avatar
~Do Łyso
20.04.2020 20:42

Mieszkańcy Wschowy powinni wreszcie zrozumieć jak wiele złego przez półtorej roku robiła opozycja , a w szczególności jej filary. Czworo radnych w szczególności odpowiedzialnych za wprowadzanie w błąd opinii publicznej , opowiadajac bzdury na portalach internetowych i w audycji" Rozmowy o Wschowie."Mieszkańcy Wschowy powinni rozliczyć opozycję za ucieczkę z sesji i utratę pieniędzy na wymianę pieców.Dziesięcioro radnych 30 grudnia uczestniczyło w obradach komisji , a na obrady sesji juź się nie pofatygowali.Uciekli jak smarkacze z lekcji fizyki.I państwo radni nie tłumacz cie się dziecinnym tłumaczeniem, że nie wiedzieliście .Waszym obowiązkiem jest wiedzieć dla dobra wyborców.Na ostatniej radzie nie został uchwalony budżet , a co za tym idzie nie zostaną zrealizowane kolejne inwestycje.I znowu radna populistycznie tlumaczy wyborcom , że burmistrz chce kupić sobie gadżety w postaci komputerów i komórek.A prawda jest taka , że trzeba dla usprawnienia pracy urzędu unowocześnić system informatyczny.I znowu pieniądze na rewitalizację parku , odnowiene zabytków mają dostać inne miasta. Do tego zmierza opozycja, która zagłosowała przeciwko zmianom.A jeszcze za chwilę będzie bezczelnie krzyczeć , że burmistrz nic nie robi dla miasta.

avatar
~Kadry
21.04.2020 20:02

Porozmawiaj ze zwolnionymi i zwolnionymi się pracownikami UMiG to poznasz prawdziwe oblicze. A grupa reprezentacyjna do badania jest już spora, bo pewnie już osiągnęła prawie 50% kadry od przejęcia władzy.

avatar
~Gv
20.04.2020 17:56

Brawo Wschowa . Opozycja czas zacząć hejt !

avatar
~Do kadry
22.04.2020 00:17

Znam osoby , które pracują w urzędzie i są z pracy zadowolone.Nie chcą się zwalniać, nie wyobrażają sobie pracy w innym miejscu.Nie wiem co sugerujesz podając liczbę 50 % zwalnianych bądź zwalniających się. Kto jest winien ? A może to oni sami są winni swoją niekompetencją , być może nie nadają się by pracować w tym miejscu.Jestem i byłem niejednokrotnie petentem w UMi G i uwierz mi parę osób , z którymi miałem do czynienia nigdy w tym miejscu nie powinny pracować .Nie każdy nadaje się by być inżynierem , lekarzem , nauczycielem , radnym czy urzędnikiem.Ty zapewne sugerujesz , że wina leży po stronie Burmistrza,bo przecież po to tych kilka słów napisałaś .Najbardziej pasowało by Tobie , żeby to urzędnicy rządzili burmistrzem.No i niektórym urzędnikom też by to pasowało. Chyba tobie się coś pomyliło. Chociaż to takie bardzo wschowskie i przed laty tak bywało , że to urzednicy rządzili burmistrzami ,a teraz na tym stanowisku jest osoba , która wreszcie urząd burmistrza sprawuje tak to powinno być sprawowane.Ale niektorym , którym wydaje się, że są elitą nie pasuje ten układ.Niech w końcu w tym mieście pod tym względem będzie normalnie , a ty zrozum po co ustanowiono stanowisko burmistrza.Nie przeszkadzaj.

avatar
~autor
20.04.2020 18:56

Na takie miasto jak Wschowa 2 niewielkie drogi to kropla w morzu potrzeb.. Jest się czym chwalić?? A co z resztą "dróg"?

avatar
~Do autor
20.04.2020 22:41

Oczywiście , że jest się czym chwalić . Należy dodać jeszcze inne dotacje pozyskane przez obecną ekipę . Dotacja na przebudowę drogi wojewódzkiej wraz ze ścieżką rowerowo -pieszą we wsi Tylewice około 20 mln zł . Dotacja na przebudowę drogi i budowę chodnika w Nowych Ogrodach na ponad 1 mln zł Dotację na budowę chodnika w Olbrachcicach. Gmina również przyczyniła się do remontu ul Daszyńskiego oraz chdników przy tej ulicy jak również do remongu chodników przy ul Polnej . Przy tak zatwardziałej opozycji z jej liderką na czele , która dokonuje makabrycznych utrudnień w każdej sytuajcji możliwości pozyskania dotacji zewnętrznych przez Burmistrza Wschowy to bardzo dużo . Obecnie radna opozycji jest na etapie przekonywania na swoim profilu fb mieszkańców Wschowy o niemożności realizacji zadań drogowych z 80 proc dofinansowaniem zewnętrznym , ponieważ uniemożliwia to negatywna opinia kurator oświaty w sprawie lilwidacji szkół wiejskich . Radna twierdzi , że utrzymanie nieprzeniesionych szkół wiejskich do Wschowy pochłonie budżet nie dając możliwości finansowych na finalizację remontu dróg ,na które Wschowa jako nieliczne miasto otrzymała . Należy tutaj powiedzieć , że ta radna czynnie przyczyniła się do takiej decyzji Pani Kurator Oświaty odnośnie nieprzenoszenia szkół wiejskich do miasta i obciążenia budżetu gminy . Radna osobiście jeździła od wsi do wsi namawiając niezdecydowanych rodziców do podpisania petycji skierowanej do P Kurator . Te wrogie wobec gminy działania radnej doprowadziły do takiej a nie innej opini w P Kurator w sprawie przeniesienia uczniów szkół wiejskich do miasta . Onegdaj ta radna zablokowała działania innego Burmistrza w sprawie pozyskania inwestora podczas transakcji dot kina Hel . Radna działa wciąż indywidualnie na szkodę Gminy Wschowa .

avatar
~Aszer
24.04.2020 11:18

Wschowa (gmina) ma sfinansowane dwa zadania. W woj. lubuskim łącznie zostanie sfinansowanych 60.

avatar
~Lech Ryś, Wujek Dobra Rada
20.04.2020 20:44

Nareszcie coś się rusza - a można było zrobić to kilka lat temu... nawet zanim w październiku 2018 r zmieniono "schetynówki" w FDS.

avatar
~Do wujek dobra rada
20.04.2020 21:40

Masz rację .Przez lata niewiele robiono we Wschowie.Inne miasta i gminy korzystały z dotacji na drogi i inne przedsięwzięcia, a wlodarze Wschowy przespali ten czas.Teraz są w opozycji i podkladają obecnemu burmistrzowi kłody pod nogi.Życie pokazało, że musiał przyjść ktoś z zewnątrz i świeżym spojrzeniem ogarnąć to miasto.Poprzednicy nie potrafili do końca przeprowadzić termomodernizacji w placówkach oświatowych. A dla burmistrza "z zewnatrz" to nie był problem.Niestety samorządowcy wschowscy nie sprawdzili się. Powinni za to uczyć się ,bo mają z kogo brać przykład. I przede wszystkim niech nauczą się jednego -nie przeszkadzać.Czasami wstyd słuchać wypowiedzi przedstawicieli opozycji na sesjach.Zero merytoryki .Jak burmistrz , który mówi mało i konkretnie może dogadać się z mało sensownymi wypowiedziami radnej.

avatar
~Xd
20.04.2020 23:29

Drogo każdy potrafi. Czopek też za dodatkowe pieniądze rozpisałby przetarg i dokończył termomodernizację.

avatar
~Idea
20.04.2020 22:30

Fantastycznie, a starostwo jak sie ma nie skorzystało z dofinansowania ? WSTYD PANIE STAROSTO WSTYD

avatar
~Do xd
20.04.2020 23:55

O jakich dodatkowych pieniądzach piszesz.To Czopek tej termomodernizacji nie dokończył wręcz ja zepsuł.Obecny burmistrz musiał za ten bałagan zapłacić ok.0,5 mln. kary.Znowu piszesz nieprawdę .Jesteś znawcą budowy dróg i piszesz , że to drogo? Czy po prostu już sama nie wiesz co piszesz z tej złości.

avatar
~Do idea
21.04.2020 09:44

Starostwo wschowskie to fikcja.Gdyby nie dofinansowanie miasta ulica Daszyńskiego tez nie zostałaby wyremontowana.Zastanawia mnie tylko dlaczego radni opozycji tak nalatują na burmistrza , który robi na miarę możliwości finansowych gminy wiele, a powiat , który nie robi nic od lat nie motywuje swoją krytyką.Dlaczego radna nie skrytykowała jeszcze namiotu przed szpitalem i sesji starosty.To jej nie przeszkadza? A radnemu sesja fotograficzna pracodawcy nie przeszkadza , bo burmistrza przeszkadzała o czym napomknął na ostatniej sesji.

avatar
~Tomasz
20.04.2020 23:11

Czytam i nie wierzę! Budowa drogi w rejonie ulicy Nowy Rynek? Po co komu to? 17 Pułk Ułanów to rozumiem, tam jest fatalna droga i ludzie czekali od lat na jej remont. Ale co z ulicami pomiedzy ul. Czereśniową i Nowymi Ogrodami, co z ul. Zacisze? Przecież wczesna wiosną tam jest powódź, ludzie chodzą w błocie w kaloszach! Panie Burmistrzu, POBUDKA!

avatar
~Do Tomasz
20.04.2020 23:32

Teraz Tomasz budzisz się z pobudką.Spałeś przez poprzednie kadencje kamiennym snem.Gdy nic z drogami się nie działo, albo nic w tym mieście ty sobie spałeś snem błogim. Przebudziłeś się, by wtrącać swoje trzy grosze ekipie , która w końcu działa w tym mieście. Daruj już sobie te swoje pomysły.Lepiej śpij.Dobranoc , pchły na koc, karaluchy do poduchy......

avatar
~Dobrze mówisz
21.04.2020 10:07

Zapomnieli o Osiedlu Przylesie, o Zaciszu i innych mniejszych uliczkach w mieście. Na ul. Jagiellonów nie ma utwardzonej drogi, 17 Pułk też nie ma? Prośba do ludzi z tych osiedli - chyba trzeba zmienić radnych z naszych okręgów bo nie robią dla nas NIC. KOMPLETNIE NIC. My też płacimy podatki, jesteśmy mieszkańcami tego miasta, chcemy choć trochę mieć drogi, koniecznie z progami zwalniającymi i chodnika zrobionego dla własnego bezpieczeństwa. Bo niektórzy kierowcy na Osiedlu Przylesie zapominają się, że to nie jest autostrada. A patrolu nigdy tu nie było. A szkoda, kasa za przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym wam ucieka. Gdyby policja stanęła na tych uliczkach może uratuje komuś życie, bo kierowcy będą zwalniać. Są tacy, co na Czereśniowej potrafią między górkami wyprzedzać, tak im się spieszy. A jeszcze lepsi potrafią prawidłowo jadący pojazd wyprzedzać i jeszcze trąbić na Czereśniowej pomiędzy bocznymi uliczkami jak Malinowa, Leśna, Jagodową, Sosnowa, Leszczynowa. Brak słów. Zdecydowanie brakuje tu patrolu policji. Nie mamy utwardzanych dróg, kurz jest niesamowity, ludziom brak kultury jazdy i myślenia, żeby choć trochę w tych warunkach zwolnić.

avatar
~Do radnej
21.04.2020 13:27

Daruj sobie obiektywizm radnej . Nie skrytykuje przecież namiotu wystawionego przez powiat choćby to był totalny absurd , ponieważ dostała przecież dotacje na swoje zachcianki z puli powiatu . To wszystko takie lepkie jak smoła . Dlaczego powiat rozdaje pieniądze na bzdety takim organizacjom jak0 CzasArt czy prywatny motokros podczas kiedy brakuje właśnie w powiecie pieniędzy na wkład własny przy inwestycjach drogowych. Jeśli rzeczywiście z niewiadomych powodów tolerowane jest takie marnotrastwo musimy poczynić kroki w celu dotarcia do źródeł takiego postępowania . Co się za tym kryje

avatar
~do dobrze mówisz
21.04.2020 14:02

Wymiana radnych to może być dobry pomysł - szczególnie, że mamy 21 radnych a ostatnio na sesjach ciągle remis 10 do 10? Gdzie jest jedna radna? i co ważniejsze nadal pobiera za swoją "pracę" dietę? nie przychodzi na sesję a kasa się zgadza...

avatar
~1 km
20.04.2020 23:23

Czyli znowu tylko 1 km drogi, a szum medialny jakby autostradę otwierali. Zobaczcie ile kilometrów ościenne Gminy remontują rocznie. Wschowa 1 - 1,5 km dróg.

avatar
~Do 1km
20.04.2020 23:49

A wiesz ile byłoby km dróg gdyby nie pieniądze, które trzeba będzie oddać inwestorowi za kino Hel.I nadal zostanie ten bubel radnej.A ile by było dróg za karę za bałagan z termomodernizacją .Nie wspomnę o tym ile gminnych pieniędzy trzeba będzie wydać na wymianę źródeł ciepła. Po tym incydencie jak z inicjatywy radnej wszyscy radni opozycji uciekli z sesji rady 30 grudnia jak przedszkolaki i przyznana nam dotacja na wymianę źródeł ciepła zasilIła budżet Zielonej Góry. Właśnie 30 grudnia 2019 roku podczas ucieczki radnych z sesji mogliśmy się nauczanie przekonać w jaki sposób radni opozycji traktują przyrzeczenie złożone Wschowie.Na podobieństwo ich zachowania ukształtowane są ich komentarze bezczelne i nieodpowiedzialne.

avatar
~Do 1 km
21.04.2020 00:05

Twoje obliczenia zostały przeprowadzone niestety niezbyt skrupulatnie. Powiedzieć w ten sposób , to niewiele powiedzieć , to delikatne określenie . To tak jak porównanie obliczeń radnej opozycji dotyczących oszczędności w Budżecie gminy z wynikiem jak w rosyjskiej ruletce . Albo conajmniej zafałszowane , albo wymyślone , a może zaległości dydaktyczne . Jak za młodu nawyknie tak potem z rady wagaruje .

avatar
~Do 1km
21.04.2020 00:24

Należy podkreślić raz jeszcze : że znaleziono możliwość pozyskania środków zewnętrznych , pozyskano je . W kolejce , w ogonku na te pieniądze czeka aż 35 innych gmin , a ty znalazłaś precyzyjne pytanie tylko 1km drogi . Jaki uznany ekspert wymierzył tobie taką odległość . Jeśli to ta wybitna matematyczka z rady to daruj sobie precyzyjny pomiar napewno jest fikcyjny jak wszystkie obliczenia jej autorstwa.

avatar
~Do dobrze mówisz
21.04.2020 10:17

A jak tam się dymi z kominów.Zimą nie można tam przejść.

avatar
~Dobrze mówisz do odp Dobrze mówisz
21.04.2020 12:58

Zimą, a nawet teraz wiosna palą od czasu do czasu nie wiem czym. Smród jest trochę mniejszy niż zimą, ale za to jaki dym z komina leci-jak z przemysłowego. Szkoda, że ludzie sami siebie i innych trują. A na wiosnę wielkie pracę w ogródku, bo oni będą mieć swoje ekologiczne warzywa i owoce. A zimą "nawożą" tą ziemię dymem i smrodem ze swojego komina. "Ekolodzy" od siedmiu boleści, zakłamany naród....

avatar
~Dość paradoksów
20.04.2020 23:37

Pani radna O.K. absurdem nie jest planować inwestycje , jak Pani pisze na swoim fb natomiast absurdem jest ciągłe uniemożliwianie przez Panią i Pani skład opozycji obecnemu Burmistrzowi występowanie o dotacje zewnętrzne na inwestycje zaniedbywane od lat z powodu braku doświadczenia i nieodpowiedniego składania wniosków lub braku inicjatywy i całkowitego zaniechania składania wniosków o dotacje zewnętrzne przez ówczesnych Włodarzy Wschowy , a równocześnie osobiście i z pomocą swoich klakierów, od początku kadencji , na portalach informacyjnych zw i elka w komentarzach jak również na innych portalach internetowych krytykowanie obecnego Burmistrza Wschowy za brak inwestycji !!! ? Pani komentarz jest zbędny tak jak Pani szkodliwa obecność w Radzie .

avatar
~Do lechwoj
21.04.2020 09:24

A czy to przypadek , ze zrobiono chodniki na Polnej.A jakie ładne wjazdy im zrobiono.Ciekawe czy dokładać i się do tych wjazdów.A miały na Polnej być robione tylko spowalniacze.

avatar
~Uważny
19.05.2020 09:26

Bardzo boli grupę u władzy kompetencja Pani Radnej - jak to ujmujecie O.K :) Wasze bezpodstawne tezy w komentarzach aż zadziwiają. Nie przeczytałem, ani nie odsłuchałem żadnej nieprawdziwej informacji od Pani Radnej. Pani O.K. - niech Pani dalej robi swoje. Tych głupców długo będzie jeszcze nosiła ta ziemia :(

avatar
~Do uważny
19.05.2020 14:36

Bardzo mnie boli niekompetencja radnej O.K . Przyjrzyj się uważnie na jej postępowanie . Co zrobiła ze środkami pieniężnymi na wymianę źródeł ciepła . Głównie przez tą osobę straciliśmy dotacje . Stworzyła problem ale nie chce , moim zdaniem nie umie stworzonego przez swoją niekompetencję problemu rozwiązać . Jak już ktoś powiedział - radny nie jest po to aby wciąż piętrzył problemy ale jest po to aby problemy w gminie rozwiązywał . Prywatnie nic do tej Pani nie mam . Jako radna powinna należeć do pewnego rodzaju ciała zbiorowego i powinna być otwarta dla mieszkańców Wschowy a nie ograniczać się do swoich wydumanych ani mi ani innym mieszkańcom wizji .

avatar
~lechwoj
21.04.2020 07:59

A czy to przypadek, że nowa droga powstanie przy domu pana wice?

avatar
~do Lechwoja
21.04.2020 19:46

I wszystko jasne o szczerych intencjach i partykularnych interesach.

avatar
~asd
21.04.2020 12:32

FUUUUJ Z PISOWSKIEGO FUNDUSZU?!?!?!?! pisowskie pieniążki już nie śmierdzą wschowskiemu PO? Czemu z unii żadnej kasy nie wyciągniecie?

avatar
~~do asd
21.04.2020 22:42

pisowskie pieniążki nie są pisowskie tylko nasze, bo z naszych podatków, a fundusz dróg samorządowych jest dawną schetynówką a nie wymysłem pisu i nie sądzę aby zgromadzone tam środki pochodziły ze składek członków pis.

avatar
~zz
21.04.2020 19:35

Co za wstrętna nagonka na radną, jeszcze trochę a dojdzie do linczu. Czy aby ta nagonka jest zasłużona??

avatar
~Do zz
22.04.2020 00:24

Prześledź wszystkie poczynania radnej.Te z lat ,gdy jeszcze radną nie była i z okresu gdy sprawuje tę funkcję , a przekonasz się ile złych rzeczy dla Wschowy zrobiła.

avatar
~Nagonka
22.04.2020 01:57

To są mylne spostrzeżenia. Narzędziem radnych są ich głosy podczas podejmowania bardzo ważnych decyzji dla dobra mieszkańców i miasta przy głosowaniu nad uchwałami które temu dobru służyć powinny . Nasze komentarze natomiast powinny się przyczyniać do integracji społecznej , stając w obronie osób działających wreszcie dla dobra miasta i jego mieszkańców zwracając uwagę na takie właśnie szkodliwe działania jakie prezentuje wspomniana radna.

avatar
~Uważny
19.05.2020 09:18

Z perspektywy lat - na prawdomównych, odważnych i merytorycznych zawsze jest nagonka głupców i pseudo intelektualistów. Całe szczęście, że mądrość zawsze wygrywa. Trzymam kciuki za Panią Radną! Oby takich osób było więcej jak ta Pani.

avatar
~Cezary
21.04.2020 23:27

Pana burmistrza zapraszam na ul. Zacisze. Jak nie wie gdzie to jest to niech poszuka na mapie. Tam nie ma w ogóle ulic, tam mieszkańcy nie chcą remontów dróg, chcą mieć te drogi!

avatar
~Cezary z Zaciszem ? Do radnej opozycji !
22.04.2020 01:35

Pan Burmistrz się nie rozerwie . W morzu potrzeb jest tyle do zrobienia , że kadencji zabraknie . Jednak jest duży problem z częścią radnych , których działania niezależnie od tego czy jest to w interesie większości mieszkańców miasta , nie licząc się z ich potrzebami torpedują plany rozwoju przedstawiane przez Burmistrza i koalicję. Zwróć się z mapą Google i wykrzyknikiem do radnych opozycji , których obecność w radzie miasta jest jedynie domeną prywatnych animozji i interesów .

avatar
~Cc
22.04.2020 08:43

A skąd nasza gmina ma wziąć pieniądze na zrobienie nowych dróg . Robią co mogą , nowej nie zrobią bo nie ma za co to chociaż poprawią te stare

avatar
~Do uważny
19.05.2020 15:26

O jakich merytorycznych osobach mówisz . Może powiesz , że z perspektywy lat upór Pani O.K. w sprawie wpisania do rejestru zabytków budynku kina Hell jest merytorycznym " wystrzałowym " pomysłem zwiększającym do granic wytrzymałości frekwencję nowych inwestorów we Wschowie . Czy to tak rozumiana mąrość przez P .radną wygrywa . Teraz przy obecności w Radzie Miasta takiej osoby są produkowane takie wydarzenia przy których dinozaury okazałyby się bardziej nowoczesne. Moja hipotetyczna diagnoza obecnej sytuacji jaką stwarza radna jest taka oto . Prywata radnej jest ważniejsza od prawidłowej gospodarki Gminy Wschowa . Jej zainteresowanie skupia się wokół Cz-A i obecnie nikomu niepotrzebnych wydawnictw , a poza Cz-A na zabawie w Radzie Miasta . Radna ma za nic mieszkańców nazywa ich głupcami , ma za nic urzędników niszcząc ich trudy o dotacje , ma za nic Burmistrza przeszkadzając bezustannie.

avatar
~Aszer
22.04.2020 10:40

Udało się, brawo! W końcu jakiś sukces, długo przyszło nam czekać na pierwszy sukces nowej władzy, ale się udało. To jest najważniejsze. Oby tak dalej, trzymam kciuki. Mniej polityki więcej działania. To tyle jeżeli chodzi o laudację. W porównaniu z "osiągnięciami" poprzedniej władzy obecna władza dalej prezentuje się.

avatar
~Prowokujesz Aszer
23.04.2020 11:26

Prowokujesz Aszer ,prowokujesz. Wywołujesz do tablicy ,ale zastanów się czy jest powód.Piszesz ,że burmistrz wygłasza mowy pochwalne .Ostatecznie mieszkańcy powinni wiedzieć nad czym w ratuszu się pracuje ,co w ich mieście się zmienia.Wyczuwam Kolego nutkę zazdrości.Chciałbyś zasiadać w fotelu na pierwszym piętrze tego reprezentacyjnego budynku z pięknym widokiem na rynek.Wielu by chciało ,ale jeszcze nie teraz ,może dla tego miasta byłoby lepiej -nigdy.Zazdrość to bardzo zła cecha.Uczucie niezdrowej zazdrości pojawia się w sytuacji frustracji ,niezadowolenia z własnego życia.Ale czy mieszkańców powinno obchodzić czyjeś niezadowolenie?My chcemy cieszyć się z każdego kilometra dróg ,każdego miejsca parkingowego .Chcemy ,by ulice ,parki naszego miasta piękniały i nareszcie przestały straszyć.Nie utrudniajcie nam tego.Unieście się ponad swoje frustracje i zacznijcie dostrzegać te zmiany ,które na miarę skromnego budżetu,ale są widoczne.Nie wmawiajcie na siłę niektórym mieszkańcom ,że burmistrz nic nie robi.Powoli przestaje to działać ,a wręcz denerwuje.Zapiszcie się może na kursy pozytywnego postrzegania rzeczywistości.Wasze nieadekwatne postrzeganie sytuacji w mieście i dzielenie się tymi spostrzeżeniami powoduje szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu społeczeństwa jako grupy skupionej w jednym małym mieście.Może ,gdy będziecie podawać pozytywne przykłady zmian mające obecnie miejsce zarazicie tym swoim optymizmem resztę mieszkańców i mieszkańcy zaczną odczuwać radość z przebywania obok siebie.Może będzie mniej zawiści w ludziach i wrogości .Przecież od kogo należy wymagać wymuszania zmian i edukowania społeczeństwa jak nie od ludzi wykształconych.Dajcie przykład na to ,że ludzie nie muszą patrzeć na siebie wilkiem i nieustannie jeden drugiego opluwać.Nie muszą sie także bezgranicznie kochać ,ale szanować i chociażby tolerować mogą.Nie wpływajcie na ludzi waszymi kłamliwymi zamazującymi rzeczywistość opiniami .Nie urabiajcie ludzi na swoją modłę .Nie traktujcie Ich jak bezmyślne istoty narzucając im swoje kłamliwe poglądy.A burmistrzowi życzymy ,by mimo wszystko udało się Jemu zmienić to miasto zewnętrznie ,ale także społecznie.A Wy nie przeszkadzajcie ,nie emanujcie złymi emocjami.Tak doprawdy będzie z korzyścią dla każdego ,a i Wy zaczniecie po pewnym czasie odczuwać satysfakcję ,że sami przyczyniliście się do zmian na lepsze.

avatar
~Aszer
24.04.2020 11:11

Uśmiałem się. :) Ogólnie za kabaretami nie przepadam, ale w Twoim wykonaniu był całkiem dobry. ..., jeżeli to czytasz. Całkiem nieźle (jak na wschowskie warunki) dobrałeś dział propagandy (PR). W końcu sam się tym zawodowo zajmowałeś . Trochę brakuje im polotu i lekkiego pióra, ale wyrobią się, jeszcze trochę Tobie tej kadencji zostało. Oby owocnej w sukcesy. :)

avatar
~zz
22.04.2020 18:08

Nadal twierdzę, że to fatalna nagonka, a te komentarze pisze grupka 3-4 może 5-ciu osób. Przecież po to jest opozycja żeby patrzeć władzy na ręce i wytykać błędy (czy słuszne czy nie, to inna sprawa).

avatar
~Do zz
22.04.2020 23:26

Opozycja jest po to ,by władzy patrzeć na ręce.Opozycję jednak powinny cechować podstawowe zasady kultury osobistej.Czy opozycja zdaje sobie sprawę ,że od czasu do czasu jej komentarze czytane są przez młodzież?Wzorcem czego dla młodych ludzi chce być opozycja.Opluwania ,nienawiści ,hejtu?Wschowa to małe miasto ,ale fala nieżyczliwości i niechęci jest ogromna.Od osób publicznych ,piastujących funkcje publiczne ,od dziennikarzy powinno wymagać się trochę więcej niż prostych zachowań.A czy to jest fatalna nagonka kilku osób na radną?Akcja wywołuje reakcję.Zasada dynamiki Newtona ?To tak dla przypomnienia.

avatar
~Do zz
23.04.2020 07:39

Wytykać tak, ale nie dorpedowac wszystko. Na razie niestety czesc nie mówi co burmistrz zrobil zle tylko blokuje wszystko co chce zrobic

avatar
~Do zz
23.04.2020 21:40

W takim razie dolicz jeszcze 6-stą osobę krytykującą. Działania Radnej są sprzeczne z moją wizją tego miasta. Dla Radnej najlepiej byłoby cały budżet przekazać na stowarzyszenia, muzea i zabytki. Reszta jest nieważna.

avatar
~Do Aszer
24.04.2020 13:36

Trochę mi pochlebiasz swoją oceną tej mojej pisaniny.Nawet dobry kabaret ,dzisiaj w modzie są kabarety.Jednocześnie trochę mnie martwi , że nie docenisz publiciti mieszkańców miasta.

avatar
~Do Aszer
24.04.2020 14:02

Chociaż do żadnego z tych ekskluzywnych klubów pisarskich Wschowy nie należę . Muszę powiedzieć ,że nie bardzo zwracam uwagę na lekkie , czy mniej lekkie pióro . Podziwiam natomiast fakty , które odzwierciedlają się w rzeczywistości . U Ciebie Aszer ani rzeczywistości nie widać , ani polotu pióra . Może nie powinieneś mieć aż dwóch knajpek . Więcej czasu rozdysponujesz wtedy na poprawę swoich publikacji . Knajpki Twoje zaniedbane , pióro niewyrobione . Nie musisz się rozglądać chętnie odkupię . A kabaret obejrzyj na Tv you tube

avatar
~Do -do kadry
23.04.2020 16:40

Nietrudno zgadnąć z kim rozmawiałeś/łaś: Natalia, Dawid, Olek... oni naprawdę mogą być zadowoleni z takiej pracy .

avatar
~Do do do kadry
24.04.2020 00:45

Dlaczego nie skupiasz się nad treścią ,a zastanawiasz się kto? Nie to jest istotą sprawy.

avatar
~Mieszkaniec Wschowy
30.04.2020 23:20

Od lat dostrzegam, że każdy kto przygotuje się do sesji, czy jakichkolwiek kontrargumentów wobec władzy panujacej jest krytykowany przez garstkę klakierów. Obecnie nazywa się to "hejt", który, całe szczęście zdominowany jest przez zdrowy rozsądek czytelników :) Pani Katarzyno, nie często włączamy się w dyskusje z pracownikami zależnymi od władzy, ale niech Pani wie, że robi Pani niezwykle cenna pracę dla lokalnej społeczności ukazując rzetelna analizę sytuacji. Dziękuję w swoim imieniu i bardzo dużej grupy czytelników.

avatar
~Xx
19.05.2020 15:43

Radna O.K. jest niezwykle pracowitą osobą . Szkoda tylko , że swoją energię nie potrafi skierować na pomaganie Wschowie i Wschowianom a kieruje tą swoją energię w kierunku utrudniania Wschowie i Wschowianom . Chcielibyśmy zobaczyć jakie konkretne osiągnięcia ma radna poza medialną demagogią . Niech powie jak przyczyniła się jako mediator do zatrzymania we Wschowie Dyr Muz. i Kust. Czy nie podburzyła całej Wschowy robiąc przy okazji problemów płacowych koleżanki wojnę Wschowską.

avatar
~do uważnego
19.05.2020 13:13

Też uważam że radna Owoc Kochańska to jedna z lepszych i pracowitszych radnych. Już nie można czytać komentarzy, wiadomo czyich, na jej temat. My mieszkańcy naprawdę potrafimy sami myśleć i oceniać i tak ją właśnie oceniamy.

avatar
~Do -Do uważnego
19.05.2020 22:45

Potrafisz czytać i oceniać . Zatem podziel się z mieszkańcami jakąś konkretną oceną pozytywnej działalności radnej , bo jakoś od początku jej kadencji nie można nigdzie zauważyć jej osiągnięć . Gadać i udawać troskę to ta radna umie . Na sesji robiła raban Burmistrzowi o maseczki . Zapewniała ale tylko zapewniała , że jest w gotowości aby je szyć . Niestety tylko na gotowości się skończyło . Kiedy maseczki zostały zakupione nawet nie pomogła w ich dystrybucji . Na tyle już poznałem tą osobę śledząc jej wypowiedzi i zachowanie w audycjach ROW oraz na sesjach Rady Miasta , że mogę powiedzieć iż potrafi być arogancka i tak naprawdę nie potrfi nic konstruktywnego dla wschowy wymyślić a co dopiero zrobić . Magłaby chociaż powstrzymać się od rzucania kłód pod nogi innym mającym precyzyjne propozycje .

avatar
~Uważny
20.05.2020 07:44

Wystarczyły dwa wpisy, aby potwierdzić głupotę komentujących przeciw Pani O.K. Czuwają trolle Antkowiaka, są bardzo bezrefleksyjni :) Mam coraz większą ochotę dołączyć do opisujących prawdę. Raz jeszcze dla Pani O.K. mój ukłon.

avatar
~Do uważny.
20.05.2020 10:41

Proszę nie nazywać mnie trollem Antkowiaka , głupcem , jakimś tam inteligentem .Zrozum w końcu ,że wśród mieszkańców tego miasta są osoby , które mają dość skłócania -RoW, wyszydzania , intryg typu załatwiania podwyżek dla koleżanki , działań na szkodę miasta -kino Hel ,ucieczka z sesji i w konsekwencji utrata dotacji na wymianę pieców.Jeżdżenie po wsiach i buntowanie rodziców, pisanie petycji do kurator oświaty.Wyciąganie za wszelką cenę pieniędzy na działanie stowarzyszeń. Wolimy kolejne 200 000 zł przeznaczyć na wklad wlasny do remontu parku lub kolejnej ulicy niż dać na przwetrwonienie i wydawanie kolejnych albumów.Gdzie jest logika radnej.Na sesji i w audycji radna mówi , że burmistrz ma oszczędzać i nie wydawać pieniędzy na wklad własny na rewitalizację parków, remont ulic , monitoring miejski i inne potrzebne inwestycje, ale z drugiej strony ma lekką ręką dać pieniądze na działalność stowarzyszeń. Jak moźna zgadzać się z takim brakiem konsekwencji.Myślicie, że wschowianie są takimi głupcami , że nie widzą tych waszych pseudopolitycznych zagrywek ? To namawianie radnej i przechodzenie do opozycji mogłoby być w sejmie , ale nie tutaj.We Wschowie trzeba się porozumiewać , a nie szczuć jeden na drugiego.Pani radna Pani środowisko naturalne to sejm , a nie rada miasta.Tutaj nie pokazuje się ja mam rację i zablokuję inwestorowi inwestycję robiąc z budynku kina zabytek. Na poziomie rady miasta się rozmawia ,rozwiązuje problemy, a nie kłóci i pokazuje ja będę rządziła burmistrzem i koleżanka dyrektor dostanie podwyżkę.Niech w końcu radna zrozumie , że nie każdy rozumuje tak jak ona i grupa ludzi , którą udało jej się przekonać, że burmistrz nic nie robi.Jeszcze w tym mieście są tacy , na których radna nie ma wpływu, bo myślą samodzielnie , a jednocześnie nie są powiązani w żaden sposób z burmistrzem , tylko widzą co w mieście na miarę skromnych możliwości budżetowych się zmienia.I zapewniam radną , że tak jak działania opozycji są przez mieszkańców obserwowane tak działania burmistrza również.I mimo ,że nazwano juz mnie przez radną i jej popleczników pseudointeligencją, psem burmistrza , głupcem itp. to nie obrażam się .Mam jedynie głęboką nadzieję , że kiedyś za parę lat , przy końcu kadencji będę się szczycić tymi epitetami , bo one będą wyznacznikiem nowych standardów zmian w moim mieście.

avatar
~Mama
20.05.2020 08:37

Ale bezczelni hejterzy. Sama jestem w grupie, która zgłosiła się z Radną do szycia i wskazywałyśmy, że możemy pomóc przy pakowaniu maseczek po godzinach pracy (nie wiem czy hejterzy wiedzą, że ludzie pracują na zmiany). Czy nikt nie może zrobić porządku z tymi kłamliwymi wpisami? Pani Kasiu, trzymam kciuki za Panią!

avatar
~Do mama.
20.05.2020 10:59

Jesli od razu wiadomo było, że nie można szyć po co były deklaracje.Jeżeli nie można było pakować , bo praca można było po godzinach lub w soboty rodprowadzać. Kolejne deklaracje radnej bez pokrycia ,dla poklasku. Takie deklaracje są chwytliwe dla ucha.Mieszkańcy patrzą na radna przez pryzmat deklaracji jej dobroci , a prawda jest taka , że nie zdecydowała by się na pomoc burmistrzowi.To jest niby blahostka , ale obrazuje mechanizm postępowania radnej jako całokształt jej działalności np.przekonuje , że zależy jej bardzo na szkołach wiejskich i troszczy się o uczniów, a tak naprawdę wydaje mi się, że ta troską zakrywa prawdziwe swoje intencje zmierzające do pokrzyżować burmistrzowi planów związanych z wydatkowaniem pieniędzy na remonty dróg, chodników, rewitalizację parków, budowy ścieżek rowerowych, walki ze smogiem ,zbliżenia choćby jedynego jeziora w gminie do standardow panujących gdzieś indziej.Przecież to jest widoczne ,że radna złośliwie wszystkimi znanymi jej sposobami prowadzi totalną wojnę z burmistrzem.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl