TworzymyGłos Regionu

Kolejne ofiary koronawirusa

Piątek, 24 lipca 2020 o 11:32, autor: 15 5182
Kolejne ofiary koronawirusa

Lubuski Urząd Wojewódzki z przykrością poinformował o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem, wszystkie pochodzą z powiatu wschowskiego. To 53-letnia kobieta, 83-letni mężczyzna (przebywał w szpitalu w Zielonej Górze) oraz 81-letnia kobieta. Wczoraj informowaliśmy o zgonie 80-letniego pacjenta. Niestety w powiecie wschowskim z powodu koronawirusa zmarło już 6 osób.

Z nowego raportu LUW wynika, iż nie stwierdzono nowych zakażeń w naszym powiecie.

Od początku pandemii w powiecie wschowskim zostało zarażonych 76 osób. W skali województwa mamy 350 zakażonych, w tym 166 ozdrowieńców i 6 zgony (wszystkie związane z powiatem wschowskim).

29 osób z powiatu żagańskiego,
11 osób powiat międzyrzecki,
10 osoby z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,
5 osoby z powiatu gorzowskiego,
21 osób z powiatu nowosolskiego,
63 osoby z powiatu świebodzińskiego,
76 osób z powiatu wschowskiego,
20 osób z powiatu żarskiego,
12 osób z miasta Gorzowa Wielkopolskiego,
10 osób z powiatu zielonogórskiego,
39 osoby z miasta Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
9 osób z powiatu słubickiego,
27 osoby z powiatu krośnieńskiego,
8 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego,
2 osoby z województwa małopolskiego,
2 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego,
1 osoba spoza Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z praktycznymi informacjami przygotowanymi przez Nowy Szpital we Wschowie [LINK].

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~Cyc
24.07.2020 13:45

A ile zmarło w tym czasie na raka?

avatar
~Do cyc
24.07.2020 15:31

Nie powiem, że na raka nie mamy wpływu, bo jako społeczeństwo mamy (środowisko) ale na koronawirusa każdy może mieć wpływ zachowując środki ostrożności. Dlatego warto podawać teraz te dane.

avatar
~Ułomność >"Cyc"
24.07.2020 16:43

OTO !!!, przykład na UŁOMNOŚĆ w myśleniu i ocenie zagrożenia w Polsce i na Świecie naszego zdrowia i życia przez takich jak "Cyc" --- Chciało by się krzyczeć do takich do takiego "Cyc" , ""cyc pi......... "" !!!!!, albo ile ""zmarło na brak rozumu" ????.

avatar
~CYCUŚ...+
24.07.2020 17:12

Mój Boże co za czas nastały # jak wdać ludziom mózg pomylił się z rozumem i myślą i mówią jak nierozgarnięci ......#.pl

avatar
~95 procent bez objawów .
25.07.2020 07:38

Brak statystyk. Powiedz co było przyczyną śmierci staruszkow przed era wirusa . Nie wiesz , nikt ci tego nie pompował od rana do nocy na co umierali . A oni umierali . Jak często i z jakiej przyczyny ? Nie wiesz . Zakładałeś maskę na wirusa grypy ? Organizm staruszka jest bardzo wrażliwy i ich ochrona to nie tylko wirus ... A propos boicie się nosicielstwa czy kwarantanny ?

avatar
~Monika
24.07.2020 23:28

Pie******* zadnego koronawirusa nie ma teraz najlepiej wszystko zganiac na wirusa

avatar
~BO! 95%...!
25.07.2020 13:06

Jakie 95%?. Takie rozmydlanie obecnej sytuacji w naszym kraju skutkuje tym, iż mamy zarażonych prawie 550 - 600 os, to jest wg ciebie normalne?. Jak jesteś, aż tak mało kumaty - kumata to odpowiedź sobie sam - sama ile umierało osób w podeszłym wieku przed rozpanoszeniem się koronawirusa w Domach Opieki Społecznej, Domach Pomocy w skali Kraju, a ile jak obecnie rządzący pokpili sobie zastosowanie stosownych środków ochrony Tych Domów i Tej Grupy Społecznej ....?. To jest oblicze tej Obecnej Obłudy i Cynizmu tych co to nami rządzą już ponad 6 lat !!!!!. Potrafią chronić, bronić swojej Kasty Tow. przed odpowiedzialnością karną, cywilną, administracyjną, partyjną za machlojki przy zakupie maseczek ochronnych, respiratorów, szczepionek, bezcelowego wydawania PIENIĘDZY SUWERENA na fikcyjne wybory pis+ 10 Maja, pocztapis+, pakietypis+......itd. ale nie byli w stanie w porę zabezpieczyć naszą służbę zdrowia, naszych SENIORÓW !!!!!!. I ty się temu dziwisz, że wasz "IDOL" obecnie NR 1 telewizji rządowej nazwał takich jak ty i tobie podobnych , """ Ciemnym ludem..."????, I ty się temu dziwisz ..., że telewizja rządowa opanowała tą grupę ludzi - naszego społeczeństwa ????.

avatar
~Bezobjawowa sraczka
25.07.2020 16:52

PiSu nie ma w innych krajach ... Z logika to jesteś na bakier . Zapewne w Hiszpanii, Francji i USA żałują że nie rządzi PiS. Taki kumaty a taki mądry inaczej .

avatar
~Czy taki"Cyc"....?
26.07.2020 08:20

Czy taki "Cyc" jak sam o sobie pisze i z góry daje nam do zrozumienia, że należy go traktować jak tego CYCA wie i zdaje sobie z tego sprawę ilu ludzi w naszym kraju zmarło z powodu ograniczenia możliwości dostępu do lekarzy specjalistów i przychodni z powodu nastawienia się obecnie rządzących na ochronę przed koronawirusem ????. W ten sposób zaniedbano ludzi z poważnymi chorobami zamykając przed nim możliwość stałego i systematycznego leczenia posiadanych innych niż koronawirusa chorób !!!!!. Tego obecnie rządzący nie uregulują swoim SPEC USTAWAMI tak zwanym USTAWKAMI, jak to uczynili w bieżącym tygodniu w sposób bezczelny i bezkarny , a dotycz to REKOMPENSAT pieniężnych z kasy Suwerena za NIEODBYTE WYBORY 10 Maja - przykładowo 70 milionów tzw. "pakiety Sasina +". To jest ta sprawność tych ponad 6 - letnich rządów pis+ !!!!!

avatar
~5 8 4 *
26.07.2020 08:45

To ministerstwo zdrowia wprowadzało nam ostre obostrzenia, zakazy, nakazy łącznie z zakazem wejść na cmentarze i do lasów !, - wmawiano nam, że jak przyjdzie ciepło, lato to wirus - koronawirus wyhamuje, bowiem temperatura plusowa tego uczyni I CO ????, mamy lato obecnie rządzący chcąc przeprowadzić swoje wybory POLUZOWAŁO swoje wcześniejsze obostrzenia koronawirusowe i nadal to czynią, a tu BACH! koronawirus u nas SZALEJE, liczba 584 coś o tym mówi !!!!. Pytanie ; - do czego doprowadzi taka dalsza polityka obecnie rządzących jeśli wszędzie czego się dotkną to mamy w naszym Kraju Instytucje z ATRAPOM - atrapa TK, atrapa SN, atrapa MS, atrapa Ustaw koronawirusowych - przy tym wszystkim SETKI PROTESTÓW WYBORCZYCH, które mówią nam o Atrapie Tych Wyborów i tej instytucji !!!!!!!!. Człowiek, który ongiś stwierdził o wyborcach , cyta ..." ciemny lud to kupi......" i jak widać ten człowiek ciągle za rządów pisu i Nowogrodzkiej AWANSUJE i mniemam ciągnie tą swoja FARSĘ z tym """ciemnym ludem"""" i tak funkcjonuje największa Atrapa tego systemu !!!!. Tylko jak SIĘ CZUJE taki ICH Wyborca, którego ich czołowy przedstawicie obecnych ich mediów nazwał ich kiedyś """Ciemnym Ludem""" ?????. Jak można funkcjonować być takim wyborcą i żyć w TOTALNEJ ATRAPIE ????

avatar
~do powyżej
26.07.2020 21:51

Chłopie, zluzuj majty i zmień pampersa! Już po wyborach i czas kampanii minął. Następne za trzy lata. Weź urlop, wypocznij, skorzystaj z dobrodziejstw lata i zrób powtórkę z zasad pisowni j. polskiego.

avatar
~Targowisko...!
26.07.2020 09:30

Gdzie są miejscowe służby typu Sanepid, typu Straż Miejska, typu Policja ......?, że żadna z nich nie reaguje co się dzieje w dni targowe na Wschowskim targowisku?. Brak maseczek ochronnych u osób sprzedających, brak rękawiczek ochronnych u osób sprzedających nie przestrzeganie stosownych zalecanych odległości , itd. nie mówiąc o klientach tego targowiska !, czy taka Wschowa dysponuje takimi służbami ? - przejezdny -

avatar
~DO,DO!!!!"Targowisko"!!!!!
01.08.2020 07:03

Krzyk ROZPACZY Twojego artykułu nie został wysłuchany,,,,,bowiem Wschowskie TARGOWISKA to jedno wielkie ELDORADO dla zarazków KORONAWIRUSOWYCH rozsiewanych przez tych co handlują i tych co tam się zaopatrują chodzący bez maseczek ochronnych, a sprzedający NAGMINNIE nie posiadają rękawiczek !!!!!!. Najwyraźniej są to ci co to namiętnie słuchali w kampanii przedwyborczej piewców pisu, że to w Polsce WIRUSA już nie ma i nie ma co się go bać bo mamy lato i słońce....i takie tam inne dyrdymały co to mówili premier Morawiecki, kandydat wówczas Duda pis+, Marszałek Sejmu pis+ Witek !!!!!!!. I TERAZ MAMY SKUTKI tych ich "drwin" z koronawirusa oraz skutki przestrzegania przepisów na TARGOWISKU we Wschowie !!!!!!!!!. Parafrazując można by powiedzieć, że " """" wyborca zrobił swoje i obudził się z ręką w nocniku......""". Narka !

avatar
~zygzak
26.07.2020 20:38

oj..jejku Wschowa w lubuskim choć w jednym temacie na 1-miejscu Brawo ! Szpital podnosi rangę powiatu wschowskiego Od początku pandemii w powiecie wschowskim zostało zarażonych 76 osób. W skali województwa mamy 350 zakażonych, w tym 166 ozdrowieńców i 6 zgony (wszystkie związane z powiatem wschowskim). 29 osób z powiatu żagańskiego, 11 osób powiat międzyrzecki, 10 osoby z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, 5 osoby z powiatu gorzowskiego, 21 osób z powiatu nowosolskiego, 63 osoby z powiatu świebodzińskiego, 76 osób z powiatu wschowskiego, 20 osób z powiatu żarskiego, 12 osób z miasta Gorzowa Wielkopolskiego, 10 osób z powiatu zielonogórskiego, 39 osoby z miasta Zielonej Góry, 3 osoby z powiatu sulęcińskiego, 9 osób z powiatu słubickiego, 27 osoby z powiatu krośnieńskiego, 8 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osoby z województwa mazowieckiego, 2 osoby z województwa małopolskiego, 2 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego, 1 osoba spoza Polski.

avatar
~DO-"do powyżej"
27.07.2020 07:16

Parafrazując takiego jak ty mogłabym powiedzieć Babo nie bądź taka ciemna....., jeśli ktoś taki jak ty jest po kursach "PRZEKAZU DNIA" to nie dziwota, że chce jak najszybciej zapomnieć o tym co łykał przez całą kampanię wyborczą pis+, a co TERAZ JEST w NASZYM KRAJU!!!!. Wstyd nie boli, ale jest nadal wstydem !!!. Jak masz problem z prawdą na zw.pl to może posłuchaj waszego Posła pis+ p. SOŚNIERZA co mówi i co myśli o POLITYCE i ZARZĄDZANIU jego chlebodawców - jego wywiad w mediach !!!. Jak skrytykował politykę pisu w walce z koronawirusem, testowaniem, jak nazwał zmiany Ustawowej DESTRUKCJI - TOTALNEJ DESTRUKCJI Narodowego Funduszu Zdrowia i do czego porównał ta politykę i te zmiany!!!!!. Nadmienię, że porównał do "polityki czasów mienionych" - jedynie prezes jest źródłem waszej władzy i prawa stanowionego ................ . Podejrzewam, że ty te pampersy nosisz, ale na głowie i takie masz podejście do łamania prawa jakie ma miejsce obecnie w naszym Kraju !. Narka

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl