TworzymyGłos Regionu

IX Wschowski Kongres Kobiet przeniesiony!

Piątek, 16 października 2020 o 15:02, aktualizacja Piątek, 16 października 2020 o 18:50, autor: 12 720
IX Wschowski Kongres Kobiet przeniesiony!

23 października na sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbyć miał się IX Wschowski Kongres Kobiet. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczna organizatorki, Hanna Knaflewska Walkowiak i Urszula Chudak, zdecydowały się o przeniesienu wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem.

 
NIE REZYGNUJEMY - ZMIENIAMY TYLKO TERMIN
 
Zgodnie z tytułem wydarzenia "Nadzieja ponad wszystko" , do dnia dzisiejszego takową miałyśmy, myśląc o organizacji kobiecego spotkania. Kolejne doniesienia medialne, jednak coraz bardziej utwierdzały nas w przekonaniu, że Wschowski Kongres Kobiet, należy przenieść do sieci. Przygotowania szły w tym właśnie kierunku. Zdałyśmy sobie jednak sprawę, że Kongres bez kobiet, bez możliwości dyskusji, wspólnej zabawy, jest tylko jego namiastką. Na pamięć tych ośmiu już odbytych, zapowiedzi udziału znanych i uznanych panelistów - dziewiąty jednak obecnie, nie może się odbyć. Reasumując - nie rezygnujemy - zmieniamy jedynie jego termin. Na jaki? Nie wiemy.
Nieśmiało myślimy o grudniowym, mikołajkowym prezencie, w postaci powyższego spotkania. Trzymajmy więc kciuki za możliwość jego organizacji. Jeżeli to będzie możliwe, będzie to również sygnał, że Covid 19 jest w odwrocie, czego bardzo byśmy sobie życzyły. Jako wschowianki i jako Polki.
 
Hanna Knaflewska Walkowiak
Urszula Chudak.
REKLAMA

Komentarze (12)

avatar

avatar
~Adaś
16.10.2020 16:04

Mądra decyzja p. Urszulo, nawet jabłko z wieczora nie pomoże takiemu niekorzystnemu rozwoju sytuacji ....lekarze NRL oniemieli na stawianą diagnozę p. Karczewskiego. Nawet dwa, dodał..... jak było 8tys /doba zachorowalności przy 30 tys. testów, to jest dalej podobnie. Co to z tymi jabłkami "do cholery" jest ? Dopóki nie zostanie opracowany skuteczny w pełni farmaceutyk nie należy "sympozjum" stawiać w równości z zdrowiem i życiem . Nie warto. Termin grudniowy jest zbyt optymistyczny, prof. Simon (bardzo go szanuję) prognozuje szczyt zachorowalności na grudzień-luty . W maju p. Ulu, w słońcu nadziei. Pozdrawiam Adaś

avatar
~@/@!!!
16.10.2020 19:08

Jak mądra decyzja...?, jeszcze pamiętamy jak ta pani stała na stanowisku organizowania tego typu spotkań i butnie je broniła na tym forum jak ją inni - mądrzy - ostrzegali i napominali !!!!!!!

avatar
~do Adaś
17.10.2020 12:37

..."Były marszałek Senatu zalecał aktywność fizyczną, stosowanie się do obostrzeń oraz jedzenie warzyw i owoców." (cyt, z GAZETA.PL) i czego Adasiu nie rozumiesz w tej wypowiedzi? Dbaj o kondycję, przestrzegaj zaleceń i zdrowo się odżywiaj. Co do warzyw i owoców, to polecam takie bez chemii z własnego ogródka lub działki znajomych. No i nie pokładaj wielkiej nadziei w mądrościach ludowych, że "kto pije i pali ....". A poza tym zdrowia życzę.

avatar
~Urszula Chudak
16.10.2020 19:10

Profesora Simona słucham z zapartym tchem. Może się tym razem jednak myli. Już raz mu się to zdarzyło. Pamiętam jego słowa wypowiedziane do dziennikarza, na początku pandemii. Brzmiały one mniej więcej tak: Pan nie ma najmniejszych szans na zachorowanie na Covid 19. Jest pan młody, wysportowany. Niedługo potem przekonaliśmy się, jakże profesor się mylił. Tę "szansę" [bardzo nieodpowiednie w tym miejscu określenie - dziękuję za taką szansę] "dostawali" coraz młodsi ludzie. Dlatego życzę Panu, Pani i kolejnej Pani, by profesor tym razem również się mylił. Ps. Maj to już kolejny rok i czas na przygotowywanie [czyt. szukanie pieniędzy] na dziesiąty Wschowski Kongres Kobiet. I tego z panią Hanią się trzymamy.

avatar
~Obywatelska Wschowa
17.10.2020 08:08

I kto winny, rząd PIS.

avatar
~lobo
17.10.2020 15:44

A ja zjadłem cały kilogram jabłek i dwa buraki. I nic, dalej jest podejrzenie koronawirusa!!!!!

avatar
~Pstryczek....
19.10.2020 06:45

I co?, ktoś się tu bezwstydnie pospieszył z organizowaniem rej imprezy i dostał pstryczka !!!!!!. I słusznie, taka aktywność w organizowaniu tego typu imprez, tj, w czasie epidemii to jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale bezmyślne....to jak ta zbiorowa fotografia naszych głównych hierarchów kościelnych!!!!. A, po tym się dziwią, że ludzie umierają, a nasze szpitale nie mają miejsc na przyjmowanie osób chorych - nie tylko zakażonych koronawirusem !!!!!!!!!! - Głogów już w strefie czerwonej, tylko patrzeć jak będzie Wschowa !!!!!, a ci co kazali nam wkładać lód do majtek przed koronawirusem i szyć maseczki z biustonoszy teraz pospiesznie planują utworzenie Szpitala Polowego na Płycie Stadionu Narodowego - a z kąt znajdą do niego lekarzy i pielęgniarki, tego personelu co to Sasin pis+ tak krytykuje pi !!!!. TO jest wiarygodny ten rząd pis + !!!!!!. Szok !!!!

avatar
~Adaś
19.10.2020 12:08

Ad. " Pstryczek" - forumowiczu...., rozumiem, że uważasz, że ten lód się jeszcze nie rozpuścił i dalej "mrozi tkankę mózgowia" na tyle skutecznie, że po słowach - cyt. : " "Niech jadą" - z ław sejmowych posłanki Józefa Hrynkiewicz z PiS nie ma nas kto leczyć ? Za 50 tys./miesiąc netto ( takie ponoć są oferty w polskich szpitalach wyrażane słowami p. Karczewskiego ) KONSULTANT KRAJOWY w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Prof. dr hab. n. med. Radosław Owczuk tylko "grzecznościowo " wczoraj nie zwulgaryzował sprawy. Mity. W co My wchodzimy ......dwa jabłka na wieczór, 50 tys. netto stawka dla lekarza w państwowym szpitalu, kant z respiratorami itp. ma zamazać społeczeństwu logikę myślenia ? Szanujmy się na wzajem, świadoma dyscyplina sanitarna i życzliwość do istniejących trudności to droga na trudne czasy ..... i "odkaż" się dobrze wieczorem a dotrwasz do końca zdrowo, Adaś

avatar
~Urszula Chudak
19.10.2020 11:29

Panie Pstryczku, widać, że nic ponad własne imieniny, pan nie zorganizował. W przeciwnym razie, nie wytykał by pan pośpiechu, bo takiego nie było. By podjąć ok 200 pań, zaprosić dobrych panelistów i artystów i na to wszystko znaleźć pieniądze, to nie jest "wiśta wio łatwo powiedzieć". To są kilkumiesięczne zabiegi i rozpoczęły się one przed wybuchem pandemii. Przełożenie terminu, nie jest więc w żadnej mierze dla nas pstryczkiem. A pisanie pod każdą informacją o rządzących, też zaczyna już być nudne. Bardzo nudne.

avatar
~Wow !!!!**U.Ch**
19.10.2020 14:36

Najwyższy czas wydorośleć p. Urszulo -----!, co to za żałosna wyliczanka jak i co się robi .....?.

avatar
~Urszula Chudak
19.10.2020 11:34

Panie Pstryczku, widać, że nic ponad własne imieniny, pan nie zorganizował. W przeciwnym razie, nie wytykał by pan pośpiechu, bo takiego nie było. By podjąć ok 200 pań, zaprosić dobrych panelistów i artystów i na to wszystko znaleźć pieniądze, to nie jest "wiśta wio łatwo powiedzieć". To są kilkumiesięczne zabiegi i rozpoczęły się one przed wybuchem pandemii. Przełożenie terminu, nie jest więc w żadnej mierze dla nas pstryczkiem. A pisanie pod każdą informacją o rządzących, też zaczyna już być nudne. Bardzo nudne.

avatar
~TAK, p. UCh
19.10.2020 14:38

Czas wydorośleć, pani Urszulo !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl