TworzymyGłos Regionu

IX Wschowski Kongres Kobiet przeniesiony!

Piątek, 16 października 2020 o 15:02, aktualizacja Piątek, 16 października 2020 o 18:50, autor: 12 720
IX Wschowski Kongres Kobiet przeniesiony!

23 października na sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbyć miał się IX Wschowski Kongres Kobiet. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczna organizatorki, Hanna Knaflewska Walkowiak i Urszula Chudak, zdecydowały się o przeniesienu wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem.

 
NIE REZYGNUJEMY - ZMIENIAMY TYLKO TERMIN
 
Zgodnie z tytułem wydarzenia "Nadzieja ponad wszystko" , do dnia dzisiejszego takową miałyśmy, myśląc o organizacji kobiecego spotkania. Kolejne doniesienia medialne, jednak coraz bardziej utwierdzały nas w przekonaniu, że Wschowski Kongres Kobiet, należy przenieść do sieci. Przygotowania szły w tym właśnie kierunku. Zdałyśmy sobie jednak sprawę, że Kongres bez kobiet, bez możliwości dyskusji, wspólnej zabawy, jest tylko jego namiastką. Na pamięć tych ośmiu już odbytych, zapowiedzi udziału znanych i uznanych panelistów - dziewiąty jednak obecnie, nie może się odbyć. Reasumując - nie rezygnujemy - zmieniamy jedynie jego termin. Na jaki? Nie wiemy.
Nieśmiało myślimy o grudniowym, mikołajkowym prezencie, w postaci powyższego spotkania. Trzymajmy więc kciuki za możliwość jego organizacji. Jeżeli to będzie możliwe, będzie to również sygnał, że Covid 19 jest w odwrocie, czego bardzo byśmy sobie życzyły. Jako wschowianki i jako Polki.
 
Hanna Knaflewska Walkowiak
Urszula Chudak.
REKLAMA

Komentarze (12)

avatar

avatar
~Adaś
16.10.2020 16:04

Mądra decyzja p. Urszulo, nawet jabłko z wieczora nie pomoże takiemu niekorzystnemu rozwoju sytuacji ....lekarze NRL oniemieli na stawianą diagnozę p. Karczewskiego. Nawet dwa, dodał..... jak było 8tys /doba zachorowalności przy 30 tys. testów, to jest dalej podobnie. Co to z tymi jabłkami "do cholery" jest ? Dopóki nie zostanie opracowany skuteczny w pełni farmaceutyk nie należy "sympozjum" stawiać w równości z zdrowiem i życiem . Nie warto. Termin grudniowy jest zbyt optymistyczny, prof. Simon (bardzo go szanuję) prognozuje szczyt zachorowalności na grudzień-luty . W maju p. Ulu, w słońcu nadziei. Pozdrawiam Adaś

avatar
~@/@!!!
16.10.2020 19:08

Jak mądra decyzja...?, jeszcze pamiętamy jak ta pani stała na stanowisku organizowania tego typu spotkań i butnie je broniła na tym forum jak ją inni - mądrzy - ostrzegali i napominali !!!!!!!

avatar
~do Adaś
17.10.2020 12:37

..."Były marszałek Senatu zalecał aktywność fizyczną, stosowanie się do obostrzeń oraz jedzenie warzyw i owoców." (cyt, z GAZETA.PL) i czego Adasiu nie rozumiesz w tej wypowiedzi? Dbaj o kondycję, przestrzegaj zaleceń i zdrowo się odżywiaj. Co do warzyw i owoców, to polecam takie bez chemii z własnego ogródka lub działki znajomych. No i nie pokładaj wielkiej nadziei w mądrościach ludowych, że "kto pije i pali ....". A poza tym zdrowia życzę.

avatar
~Urszula Chudak
16.10.2020 19:10

Profesora Simona słucham z zapartym tchem. Może się tym razem jednak myli. Już raz mu się to zdarzyło. Pamiętam jego słowa wypowiedziane do dziennikarza, na początku pandemii. Brzmiały one mniej więcej tak: Pan nie ma najmniejszych szans na zachorowanie na Covid 19. Jest pan młody, wysportowany. Niedługo potem przekonaliśmy się, jakże profesor się mylił. Tę "szansę" [bardzo nieodpowiednie w tym miejscu określenie - dziękuję za taką szansę] "dostawali" coraz młodsi ludzie. Dlatego życzę Panu, Pani i kolejnej Pani, by profesor tym razem również się mylił. Ps. Maj to już kolejny rok i czas na przygotowywanie [czyt. szukanie pieniędzy] na dziesiąty Wschowski Kongres Kobiet. I tego z panią Hanią się trzymamy.

avatar
~Obywatelska Wschowa
17.10.2020 08:08

I kto winny, rząd PIS.

avatar
~lobo
17.10.2020 15:44

A ja zjadłem cały kilogram jabłek i dwa buraki. I nic, dalej jest podejrzenie koronawirusa!!!!!

avatar
~Pstryczek....
19.10.2020 06:45

I co?, ktoś się tu bezwstydnie pospieszył z organizowaniem rej imprezy i dostał pstryczka !!!!!!. I słusznie, taka aktywność w organizowaniu tego typu imprez, tj, w czasie epidemii to jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale bezmyślne....to jak ta zbiorowa fotografia naszych głównych hierarchów kościelnych!!!!. A, po tym się dziwią, że ludzie umierają, a nasze szpitale nie mają miejsc na przyjmowanie osób chorych - nie tylko zakażonych koronawirusem !!!!!!!!!! - Głogów już w strefie czerwonej, tylko patrzeć jak będzie Wschowa !!!!!, a ci co kazali nam wkładać lód do majtek przed koronawirusem i szyć maseczki z biustonoszy teraz pospiesznie planują utworzenie Szpitala Polowego na Płycie Stadionu Narodowego - a z kąt znajdą do niego lekarzy i pielęgniarki, tego personelu co to Sasin pis+ tak krytykuje pi !!!!. TO jest wiarygodny ten rząd pis + !!!!!!. Szok !!!!

avatar
~Adaś
19.10.2020 12:08

Ad. " Pstryczek" - forumowiczu...., rozumiem, że uważasz, że ten lód się jeszcze nie rozpuścił i dalej "mrozi tkankę mózgowia" na tyle skutecznie, że po słowach - cyt. : " "Niech jadą" - z ław sejmowych posłanki Józefa Hrynkiewicz z PiS nie ma nas kto leczyć ? Za 50 tys./miesiąc netto ( takie ponoć są oferty w polskich szpitalach wyrażane słowami p. Karczewskiego ) KONSULTANT KRAJOWY w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Prof. dr hab. n. med. Radosław Owczuk tylko "grzecznościowo " wczoraj nie zwulgaryzował sprawy. Mity. W co My wchodzimy ......dwa jabłka na wieczór, 50 tys. netto stawka dla lekarza w państwowym szpitalu, kant z respiratorami itp. ma zamazać społeczeństwu logikę myślenia ? Szanujmy się na wzajem, świadoma dyscyplina sanitarna i życzliwość do istniejących trudności to droga na trudne czasy ..... i "odkaż" się dobrze wieczorem a dotrwasz do końca zdrowo, Adaś

avatar
~Urszula Chudak
19.10.2020 11:29

Panie Pstryczku, widać, że nic ponad własne imieniny, pan nie zorganizował. W przeciwnym razie, nie wytykał by pan pośpiechu, bo takiego nie było. By podjąć ok 200 pań, zaprosić dobrych panelistów i artystów i na to wszystko znaleźć pieniądze, to nie jest "wiśta wio łatwo powiedzieć". To są kilkumiesięczne zabiegi i rozpoczęły się one przed wybuchem pandemii. Przełożenie terminu, nie jest więc w żadnej mierze dla nas pstryczkiem. A pisanie pod każdą informacją o rządzących, też zaczyna już być nudne. Bardzo nudne.

avatar
~Wow !!!!**U.Ch**
19.10.2020 14:36

Najwyższy czas wydorośleć p. Urszulo -----!, co to za żałosna wyliczanka jak i co się robi .....?.

avatar
~Urszula Chudak
19.10.2020 11:34

Panie Pstryczku, widać, że nic ponad własne imieniny, pan nie zorganizował. W przeciwnym razie, nie wytykał by pan pośpiechu, bo takiego nie było. By podjąć ok 200 pań, zaprosić dobrych panelistów i artystów i na to wszystko znaleźć pieniądze, to nie jest "wiśta wio łatwo powiedzieć". To są kilkumiesięczne zabiegi i rozpoczęły się one przed wybuchem pandemii. Przełożenie terminu, nie jest więc w żadnej mierze dla nas pstryczkiem. A pisanie pod każdą informacją o rządzących, też zaczyna już być nudne. Bardzo nudne.

avatar
~TAK, p. UCh
19.10.2020 14:38

Czas wydorośleć, pani Urszulo !!!!!.