TworzymyGłos Regionu

Dostępne niskooprocentowane pożyczki

- Powiatowy Urząd Pracy zaprasza

Środa, 01 kwietnia 2020 o 14:59, aktualizacja Środa, 01 kwietnia 2020 o 15:40, autor: 1 932
Dostępne niskooprocentowane pożyczki

Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie ogłasza nabór wniosków na niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Zadanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 02 marca 2020 r o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374).

Ogólne zasady:

  • Pożyczka musi zostać przeznaczona na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej                       (np. na opłacenie podatków, składek, kosztów wynajmu lokalu).
  • Wysokość pożyczki nie może przekroczyć 5 tys. zł.
  • Pożyczka udzielana jest jednorazowo.
  • Stałe oprocentowanie.
  • Okres spłaty pożyczki nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji.
  • Istnieje możliwość umorzenia pożyczki pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunki do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r.

Wnioski dostępne będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Pracy: www.wschowa.praca.gov.pl                      oraz w siedzibie Urzędu.

Wnioski udostępniło także Starostwo Powiatowe na swojej stronie internetowej www.wschowa.info

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Tel. (65) 540 28 68 wew. 40, 41.

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~G
08.04.2020 17:42

Szkoda że nie piszecie że nie może z niej skorzystać samozatrudniony

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl