TERAZ25°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama ANS-Leszno

Brudna woda w kranach w Wyszanowie. Gmina wydała zalecenie

szw
SZW niedz., 2 sierpnia 2026 14:17

Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa zaleca mieszkańcom Wyszanowa, by nie korzystali z wody z sieci wodociągowej, dopóki nie ustali, co ją zanieczyściło. Powodem ostrzeżenia jest brudna woda, jaką w kranach części gospodarstw domowych zauważyli mieszkańcy.

reklama
Wyszanów w gminie Szlichtyngowa
Wyszanów w gminie Szlichtyngowa / Autor: Zw.pl

Od dziś, w niedzielę 2 sierpnia, od godziny 13:30 przy Świetlicy Wiejskiej w Wyszanowie stoi beczkowóz z wodą zdatną do celów spożywczych  pod warunkiem że najpierw zostanie przegotowana.

Sieć wodociągową przepłukano już w sobotę wieczorem, a dziś  procedurę powtórzono. W poniedziałek, 3 sierpnia, zostaną pobrane próbki wody, które trafią do laboratorium.

Urząd nie wskazuje, co konkretnie zanieczyściło wodociąg  to ma dopiero wykazać poniedziałkowe badanie. Do tego czasu obowiązuje rekomendacja, by z kranówki w Wyszanowie nie korzystać wcale, nawet po przegotowaniu.

Reklama

Podsumowanie

    Widziałeś coś ciekawego?

    Dodaj zdjęcie, film lub informację z miasta.

    Dodaj zw24.pl
    reklama
    Santander

    Komentarze 0

    reklama
    zw24 Zgłoś zdarzenie

    Dla Ciebie

    25°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi