TworzymyGłos Regionu

reklama

Na ul. Westerplatte doszło do potrącenia. 62-latka trafiła do szpitala

Czwartek, 28 marca 2024 o 11:43, autor: 9
Na ul. Westerplatte doszło do potrącenia. 62-latka trafiła do szpitala

We Wschowie, na ulicy Bohaterów Westerplatte doszło do niepokojącego incydentu. 62-letnia kobieta została potrącona przez kierowcę forda focusa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Z relacji kierowcy wynika, że dostrzegł ją dopiero w ostatniej chwili, ponieważ jej widoczność była ograniczona przez nieprawidłowo zaparkowany pojazd.

Wypadek czy kolizja?

Mimo, że uderzenie nie było silne, kobieta przewróciła się i odczuwała ból nogi, co skutkowało wezwaniem służb ratunkowych. Policja i ratownicy medyczni szybko zjawili się na miejscu, by udzielić niezbędnej pomocy i przetransportować poszkodowaną do szpitala. Obecnie trwają szczegółowe badania mające na celu ustalenie stopnia obrażeń. Od wyników badań zależeć będzie, jak zdarzenie zostanie ostatecznie zakwalifikowane – jako wypadek czy kolizja.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Burmistrzu działaj!!!
28.03.2024 12:08

Zamknąć ulice i zrobić deptak!!!! Burmistrzu działaj!!! W normalnych miastach już dawno są takie deptaki i są wspaniałe

avatar
~Do kom.powyzej
28.03.2024 19:01

To żaden argu6za deptakiem! Niepodległości i Wolsztyńska też chciałbyś zrobić deptakiem bo tam też są potrącenia?

avatar
~Kij w mrowisko
28.03.2024 12:12

A jakby był tam deptak to nic takiego by się nie stało... To przejście jest niebezpieczne dla tych którzy chcą przejść od strony zaparkowanych samochodów - są mało widoczni dla kierujących.

avatar
~Tr
28.03.2024 12:29

Tam to każdy staje jak mu się podoba

avatar
~Wsch
28.03.2024 13:33

No tak najlepiej zrobić deptak w całym mieście. Ludzie takie rzeczy się zdarzają wszędzie, dobrze że u nas trochę rzadziej. Ktoś nieprawidłowo zaparkował to raz a dwa że wszyscy dobrze wiemy że piesi chodzą jak święte krowy nie upewniając się czy coś jedzie. Współczuję Pani obrażeń a kierowcy dodatkowego stresu.

avatar
~Bora
28.03.2024 15:33

Tak, też jestem za tym, żeby na ul. Westerplatte powstał deptak. Też miałam podobne zdarzenie wczoraj, wjeżdżałem już na pasy, a z za parkujących tam samochodów wtargnął na pasy mężczyzna, tam to przejście jest bardzo niebezpieczne, a pisi przechodzą przez przejścia, jak " święte krowy", bo im wszystko wolno. Jestem też za zamknięciem ulicy i zrobieniem deptaka. Popieram Burmistrza w tej sprawie i nie tylko w tej. Życzę wygranej w wyborach samorządowych.

avatar
~Dlpieszy
28.03.2024 16:48

Kiedy w końcu piesi zrozumieją ze maja stanąć przy pasach i czekać aż kierowca ich zauważy i przepuści a nie włażą prosto pod samochód nie patrząc czy coś jedzie

avatar
~Elwis
02.04.2024 11:49

No niestety nigdy, zwłaszcza ze niedawno zmieniono jeden przepis mówiący, ze jak. tylko pieszy się zbliży do pasów to trzeba mu ustąpić. Później jadąc Niepodległości ciagle trzeba się zatrzymywałam. Powinny być światła i tyle.

avatar
~Kebab
29.03.2024 22:52

Czekać na kolejny wypadek koło kebaba na niepodległości , tam widoczność jeszcze jest lepsza :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl