Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich: sukcesy zawodników z LLKS Osowa Sień

Środa, 26 kwietnia 2023 o 08:58, aktualizacja Środa, 26 kwietnia 2023 o 09:54, autor: 3

W dniach 21-23 kwietnia w Szczawnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, w ramach festiwalu Pieniny Ultra-Trail®. W wydarzeniu wzięło udział blisko 3000 zawodników, rywalizując na malowniczych trasach nad Dunajcem.

Srebrny medal dla Rafała Matuszczaka

W Mistrzostwach Polski Seniorów na długim dystansie 44km (+-2000m) znakomicie spisał się Rafał Matuszczak, pochodzący z Lginia i reprezentujący klub LLKS Osowa Sień. Zawodnik zdobył srebrny medal, co dało mu prawo startu w czerwcowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Innsbrucku.

Michał Dudczak dwukrotnie w czołówce

Innym zawodnikiem z LLKS Osowa Sień, który odniósł sukces podczas Mistrzostw Polski, jest Michał Dudczak. W rywalizacji alpejskiej na dystansie 6,7km (+920m) oraz w rywalizacji anglosaskiej na krótkim dystansie 11km (+-500m) zawodnik zajął dwa razy znakomite 6. miejsce, a w kategorii M20 festiwalu zdobył brązowy medal.

Patrycja Stanek również na podium

W Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich dobre wyniki osiągnęła również Patrycja Stanek, zawodniczka LLKS Osowa Sień. W rywalizacji alpejskiej zajęła 10. miejsce, a w rywalizacji anglosaskiej 11. miejsce. W kategorii K20 zdobyła brązowy medal.

Trener Andrzej Orłowski w potrójnej roli

Andrzej Orłowski, trener LLKS Osowa Sień, miał okazję nie tylko prowadzić jeden z paneli tematycznych podczas festiwalu Pieniny Ultra-Trail, ale również być konferansjerem podczas całego wydarzenia. Nie przeszkodziło to w sukcesie drużyny z Osowej Sieni.

Górskie zmagania na Pieniny Ultra-Trail®

Pieniny Ultra-Trail® to jedno z największych i najbardziej lubianych wydarzeń biegowych w Polsce, które tworzy niepowtarzalną atmosferę biegowej społeczności. Uczestnicy mogą wybierać spośród 6 różnych tras, od 10 km do 95 km, a dla dzieci i młodzieży organizowany jest Mini Pieniny Ultra-Trail®.

Źródło: Andrzej Orłowski