TworzymyGłos Regionu

reklama

Małe śledztwo w wielkiej sprawie. W Bibliotece wystąpił teatr lalek „Pracownia za Piecem”

Czwartek, 01 czerwca 2023 o 11:52, autor: 0
Małe śledztwo w wielkiej sprawie. W Bibliotece wystąpił teatr lalek „Pracownia za Piecem”

W miniony wtorek, 30 maja 2023 r., w Bibliotece Publicznej we Wschowie dobyło się niezwykłe wydarzenie. Dla najmłodszych widzów zorganizowano spektakl teatralny, który nie tylko bawił, ale również uczył. Przedstawienie pt. „Małe śledztwo w wielkiej sprawie", wystawione przez teatr lalek "Pracownia za Piecem", skupiło się na problemie segregacji odpadów.

O czym jest spektakl?

"Małe śledztwo w wielkiej sprawie" to pełna kolorów i emocji historia różnokolorowych pojemników, do których nieświadomie trafiają nieodpowiednie śmieci. Ta prosta fabuła wciągnęła dzieci w świat detektywistycznych przygód, a także przybliżyła im istotę odpowiedniego segregowania odpadów.

Edukacja dzieci na temat segregacji odpadów

W dzisiejszych czasach ochrona środowiska staje się coraz bardziej palącym problemem. Właśnie dlatego organizatorzy spektaklu postawili sobie za cel skierowanie przekazu o konieczności segregacji odpadów do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dzieci, będące odbiorcami spektaklu, z entuzjazmem uczestniczyły w interaktywnych zajęciach, w trakcie których razem z detektywem Zielone Oczko i Panią Ekolog rozwiązali zagadkę nieprawidłowo segregowanych śmieci. Przez śpiew, zabawę i naukę dzieci dowiedziały się, gdzie należy wrzucać bioodpady, kartony po mleku, puszki po konserwach, plastikowe butelki czy gazety.

Projekt "Jestem eko z biblioteką!"

Inicjatywa, w ramach której odbyło się przedstawienie, nosi nazwę "Jestem eko z biblioteką!" i jest realizowana w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2023”. Celem projektu jest propagowanie wśród dzieci idei ekologii oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury umożliwiło zorganizowanie tego wydarzenia oraz zwiększenie świadomości lokalnej społeczności na temat segregacji odpadów.

Źródło/foto: Biblioteka Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl