TworzymyGłos Regionu

reklama

Koparko-ładowarka staranowała Seata, a kierowca... napił się wódki!

Czwartek, 07 grudnia 2023 o 21:45, aktualizacja Czwartek, 07 grudnia 2023 o 22:21, autor: 0
Koparko-ładowarka staranowała Seata, a kierowca... napił się wódki!

W Wijewie (pow. leszczyński) doszło do niecodziennego zdarzenia. 36-letni mieszkaniec gminy, kierując koparko-ładowarką, spowodował kolizję z prawidłowo zaparkowanym samochodem. Zdarzenie miało miejsce w mikołajki, jednak mężczyzna nie sprawiał wrażenia świętego!

Sławianie dokonali obywatelskiego zatrzymania

Jadąc koparko-ładowarką, mężczyzna nie zwracał uwagi na otoczenie. Świadkowie zauważyli, jak jego pojazd uderzył w zaparkowany samochód marki seat, ciągnąc go za sobą. Świadkowie zdarzenia, dwaj mieszkańcy gminy Sława, postanowili działać natychmiastowo. Używając klaksonu i długich świateł, zmusili kierowcę do zatrzymania się. Mężczyzna, "totalnie pijany", jak relacjonują świadkowie, został zmuszony do opuszczenia pojazdu.

Niecodzienne "świętowanie" kierowcy

Zaskakujący był jednak kolejny ruch kierowcy koparki. Czekając na policję, 36-latek postanowił "uczcić" swoje wyczyny. Wszedł do sklepu, zakupił i wypił 200 ml wódki. Monika Żymełka, oficer prasowa KMP w Lesznie, w wyjaśnia, że od października spożywanie alkoholu po zdarzeniu drogowym jest przestępstwem. W takim przypadku kara za spowodowanie kolizji może być podwojona.

Kierowca koparki szedł w zaparte. Czekają go poważne konsekwencje

Gdy na miejsce przybyli funkcjonariusze, 36-latek odmówił badania alkomatem. Policjanci zdecydowali o przewiezieniu mężczyzny do szpitala na badanie retrospektywne, które ma ustalić stan trzeźwości w momencie zdarzenia. Chociaż te badania mogą być obarczone błędem, nowelizacja Kodeksu Karnego nie pozostawia złudzeń - 36-latek będzie musiał odpowiedzieć przed wymiarem sprawiedliwości.

Czytaj również: Kierowca BMW X5 jechał slalomem. Doszło do obywatelskiego zatrzymania (VIDEO)

Źródło: Gmina Sława (FB), elka.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl