TworzymyGłos Regionu

reklama

Konkurs wypieków Wielkanocnych w gminie Sława (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 o 08:04, aktualizacja Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 o 09:22, autor: 0
Konkurs wypieków Wielkanocnych w gminie Sława (ZDJĘCIA)

Już po raz dziewiętnasty - po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbył się konkurs wypieków. W tym roku miał on miejsce w Domu Kultury w Śmieszkowie, a gospodarzem wydarzenia była Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie. W tej edycji do udziału w konkursie zgłosiło się pięć Kół Gospodyń Wiejskich oraz indywidualne uczestniczki. 

Co ciekawe w konkursie udział wzięły tylko panie, które zgłosiły aż 44 ciasta.  Jury miało do oceny 6 stoisk i wspomnianą już ilość wypieków, co stanowiło nie lada wyzwanie dla kubków smakowych. Ocenie poddawane były cztery kategorie: 1. Baby Wielkanocne. 2. Serniki, Paschy i Mazurki. 3. Wystrój stoiska.

Spotkanie umilił występ Aleksandry Mroskowiak oraz Henryka Cyrana, a próbki ciast do komisji serwowały dziewczyny z Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa. Jak nakazuje tradycja naszego konkursu, kto wygra w kategorii baby Wielkanocne, zostaje organizatorem przyszłorocznego konkursu. Tym samym, jubileuszowa 20 edycja wystawy wypieków wielkanocnych odbędzie się w Lipinkach. Wyniki dostępne są na stornie internetowej SCKiW.

(slawa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl