TworzymyGłos Regionu

reklama

Koncert skrzypcowy Moniki Szalkowskiej (ZAPOWIEDŹ)

Wtorek, 23 sierpnia 2022 o 10:21, aktualizacja Wtorek, 23 sierpnia 2022 o 16:09, autor: 0
Koncert skrzypcowy Moniki Szalkowskiej (ZAPOWIEDŹ)

W niedzielę (28 sierpnia) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie (ul. Niedpoległosci 1) odbędzie się koncert Moniki Szalkowskiej i Zuzanny Bery. Odegrane zostaną utwory H. Wieniawskiego, J.S. Bacha, P. Czajkowskiego, S. Prokofiewa. Wstęp wolny.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Muzyczne “Bis” w ramach realizacji zadania publicznego pt. “Muzyczna Wschowa”.

Monika Szalkowska pochodzi ze Wschowy i gra na skrzypcach. Jest studentką trzeciego roku studiów na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie prof. Mieczysława Szlezera. Monika swą przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im Karola Kurpińskiego we Wschowie. Ukończyła ją z wyróżnieniem. Reprezentowała szkołę i miasto na wielu ogólnopolskich konkursach skrzypcowych zdobywając tytuł laureata. Następnie swą edukacje kontynuowała w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza (okres Gimnazjum i Liceum). Tam również reprezentowała szkołę w wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając wysokie wyniki, np.: I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym (Belgrad, Serbia 2019), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Pro Bohema 2019 (Ostrava, Czechy), III nagroda na Międzynarodowym Konkursie OPUS 2019 (Kraków). Uczestniczyła w wielu kursach muzycznych z tak wybitnymi profesorami, jak np.: Bartosz Bryła (Poznań/Wrocław), Krzysztof Śmietana (Londyn), Mieczysław Szlezer (Kraków), Elena Denisova (Rosja/Austria), Agata Szymczewska (Warszawa).

Akompaniować będzie znana już wschowskiej publiczności Zuzanna Bera - pianistka, organistka, dyrygentka i pedagog. Zuzanna Bera jest absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu ze specjalnością rytmika oraz organy. Koncertuje w kraju i za granicą m.in. w Kanadzie, Niemczech, Estonii, Litwie i Hiszpanii.

W imieniu Stowarzyszenia Bis oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zapraszamy.

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl