TworzymyGłos Regionu

reklama

Dlaczego Gmina Wschowa chce reorganizować szkoły?
obrazek

Urzędnicy Ratusza udostępnili nam analizę demograficzną dzieci urodzonych w roku 2012 i rozpoczynających naukę w roku 2019/2020 i w latach następnych. Dane te wskazują na perspektywę liczebności uczniów i sugerują zadania, którym Gmina Wschowa musi sprostać. Przedstawiamy to zestawienie i zapraszamy do dyskusji nad przyszłością i celowością utrzymania szkół w miejscowościach wiejskich, w których maleje liczba urodzeń. Rodzice coraz częściej wybierają dla swoich dzieci lepiej wyposażone szkoły w mieście.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Do fdg
24.02.2020 16:52

Nie zważając na rachunek ekonomiczny bronimy ciepłego stołeczka.A do jakich podstawowych kategorii ekonomicznych można zaliczyć twoje myślenie-porównywanie nakładów związanych z dowozem 50 uczniów ok.3 autobusami do ok.18 samochodów przyjeżdżających codziennie i parkujacych naprzeciw szkoły.Wybór takiego wariantu świadczy o twoim ograniczeniu.Pozwalasz myśleć mieszkańcom ,że takie ograniczone myślenie reprezentują wszyscy wiejscy nauczyciele ,ale osobiście w to nie wierzę.Myślę,że jesteś odosobnionym przypadkiem.Kwestia dojazdów jest najmniej istotna.Szkoły wiejskie przeznaczone do likwidacji wymagają dofinansowania w wartościach rzędu kilkudziesięciu milionów złotych,co w obecnej sytuacji gminy jest niemożliwe do zrealizowania.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl