TworzymyGłos Regionu

reklama

Dlaczego Gmina Wschowa chce reorganizować szkoły?
obrazek

Urzędnicy Ratusza udostępnili nam analizę demograficzną dzieci urodzonych w roku 2012 i rozpoczynających naukę w roku 2019/2020 i w latach następnych. Dane te wskazują na perspektywę liczebności uczniów i sugerują zadania, którym Gmina Wschowa musi sprostać. Przedstawiamy to zestawienie i zapraszamy do dyskusji nad przyszłością i celowością utrzymania szkół w miejscowościach wiejskich, w których maleje liczba urodzeń. Rodzice coraz częściej wybierają dla swoich dzieci lepiej wyposażone szkoły w mieście.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Narodowa znieczulica....
18.02.2020 13:07

Jak się obserwuje nasze społeczeństwo, a zwłaszcza to tak zwane " LOKALNE " ma się wrażenie, że ich opanowała-zawładnęła NARODOWA ZNIECZULICA ...... !. Ta grupa ludzi została kupiona przez obecnie rządzących jak małe nierozumne dzieci ŁAKOCIAMI w postaci ; - przedwyborczych obiecanek, z których tak tak faktycznie spełnili te, które nie były w ich planach przedwyborczych !!!, np. to bezprawne 500+. Nie widzą, ba- nie chcą widzieć, że za ich pieniądze PISOWSKA KASTA obrosła jak OLIGARCHOWIE Putina !. Nie widzą i nie chcą widzieć jak za ich pieniądze mnożą etaty dla swoich partyjnych KOLESI, a nie ma pieniędzy na utrzymanie szkół w samorządach lokalnych, nie ma pieniędzy na Służbę Zdrowia, nie ma pieniędzy na Naszych Lekarzy, od których zależy nasze życie i zdrowie, nie ma pieniędzy dla Osób Niepełnosprawnych dla osób chorych na raka itd. , itp. ALE, ALE, ....... ALE mają nasz budżetowy szmal na dofinansowanie ich propagandowej telewizji ( bagatelka tylko 2 miliardy złotych) i bezczelnie ich posłanka Lichocka POKAZUJE NAM WSZYSTKIM i co NAJGORSZA NAM CHORYM NA RAKA w geście pisowskiej radości " ŚRODKOWY PALEC" !!!!!. Pytam się do wyborców pisowskich - i tych zw Wschowy i powiatu Wschowskiego JAK WAM JEST NIE WSTYD ????. Co z Waszą uczciwością?, co z Waszym miłosierdziem?, co z Waszym osobistym Wstydem i Honorem ????. Kogo wy wspieracie i za czyje pieniądze top czynicie ?. Obecnie jest podobnie !!!! - z brakiem dofinansowania pisowskiego rządu naszych szkół lokalnych !!!!. Czy aż tak bardzo zaraziliście się od nich tą swoją ZNIECZULICĄ ????. Wstyd. #/@.pl

avatar
~Jacy urzędnicy takie decyzje
18.02.2020 18:39

Nie ma co się dziwić, że wiele jest pytań w sprawie likwidacji szkół, a brak odpowiedzi lub chociażby rozmowy burmistrza. A o dziwo Panicz-Szajnkenig obudziła się. Czyżby Pan Gierkowski nie wytrzymywał tego wszystkiego. A tak na marginesie czy urzędnik z zarzutami prokuratorskimi nie powinien być zawieszony w czynnościach, bo media pisały o zarzutach dla pani C - obecnego dyrektora w umig Wschowa?

avatar
~Do jacy urzędnicy.....
19.02.2020 00:29

Odpowiedzi na temat likwidacji szkół proszę szukać na ZW.pl ,Wschowa.news,Miasto i Gmina Wschowa .Elka.pl.Mało.?Pan Gierkowski zaczął zabierać głos też niedobrze.Zdecydujcie się o co Wam chodzi.Bo skoro wiecie co dyr .Gierkowski mówi tzn.,że jednak jesteście zorientowani w temacie likwidacji szkół i jest to dowodem ,ze jednak urząd wypowiada się na ten temat.Większość mieszkańców rozumie i wie ,a niektórzy znowu udają ,że nie wiedzą ,że znowu nie usłyszeli.Zachowujecie się jak dzieci ,a macie dzieciom dawać przykład odpowiedzialności za własne słowa i czyny ,bo kiedyś te dzieci potraktują was jak wy traktujecie innych.

avatar
~Fws
19.02.2020 08:10

Pogłoski o hotelu w Lginiu coraz bardziej realne. I co mieszkańcy Lginia , który myśleli, że mając radna i sołtysową w jednej osobie są nie do ruszenia. Sama radna zgotowała wam ten los!!!

avatar
~Do Fws
19.02.2020 10:01

W czym przeszkadza tobie hotel.Właściciel bedzie odprowadzał podatki.Lepiej dokładać do szkół.

avatar
~hdj
19.02.2020 11:57

Z tym hotelem to ktoś sobie poczeka

avatar
~DO- jacy urzędnicy takie decyzje-
19.02.2020 08:33

Zasadniczy BŁĄD w rozumowaniu....!. POWINNO BYĆ -Jacy politycy pisu i partia pis, takie reformy szkolnictwa i ich dotacje -. Popieram tych co to powyżej trafnie wskazują na FATALNĄ REFORMĘ SZKOLNICTWA PRZEPROWADZONĄ PRZEZ PIS w poprzedniej kadencji, a ich autorzy/autorki w nagrodę od naszych "moherowych" wyborców dostały awans do Parlamentu Europejskiego !!!. Mało tego to kontynuacja tego rządu w dalszym ciągu dewastuje nasze szkolnictwo, a zwłaszcza to lokalne przez realizowanie lub jej brak polityki finansowej !!!!. Przykro patrzeć - zacytuję tu powyższego forumowicza - jak ta część "NIEKUMATA" lokalnego społeczeństwa, wręcz "moherowego" próbuje tą fatalną sytuację - fatalne jej finansowanie ZWALIĆ na lokalnych szefów naszych mist i wsi !!!!. To, że klasa polityczna zeszła na psy to można ich zrozumieć i wytłumaczyć ich chęcią bycia i trwania przy korycie, ALE, ALE, ....... że tak myśli znaczna część lokalnego społeczeństwa to już katastrofa !!!. Im - tzn. tym jątrzącym zapewne nie chodzi o dobro naszych dzieci, ale aby dokopać obecnie rządzącym w naszych miastach i wsiach, a nie wywodzącym sie z formacji Nowogrodzkiej - I TYLE !!!!!. Szkoły wiejskie muszą być zweryfikowane i przystosowane do obecnej sytuacji finansowej MiG, a nie trwania wg widzi mi się grupki PIENIACZY. A jak wam jest nie po drodze z takim tokiem myślenia to idźcie z pielgrzymką na Nowogrodzką to dostaniecie dotacje w postaci 2 miliardów złotych tak jak to uczyniła Telewizja Rządowa w osobie Kurskiego - waszego piewcy od słów, cyta. ....."a ciemny lud to kupi"...... .

avatar
~hff
19.02.2020 12:01

kogo masz na myśli? Jeżeli nasze władze nie otrzymują obiecanych pieniędzy niech oni idą na Nowogrodzką. Kto tutaj powinien walczyć o pieniądze dla gminy, Ci którzy są za to odpowiedzialni.

avatar
~Do Hdj
19.02.2020 14:34

Od jakiegoś czasu porzuciłam już nadzieję na to ,że za mojego życia w ludziach ze Wschowy i okolic zaniknie gen Kargula i Pawlaka.Nie pozwolę na powstanie hotelu!Ja nie mam ,ty tez nie będziesz miał.Swoje koszule podrę ,swoje naczynia potłuczę itp. Popatrz jak ten Lgiń wygląda.Te chodniki ,okolice parkingu przy plaży.Dziwię się,że ktokolwiek tam jeszcze chce przyjeżdżać i zostawiać tam swoje pieniądze.Tak jak Wschowa kiedyś umrze dzięki ludziom myślącym podobnie jak ty ,tak i Lgiń zniknie z mapy miejscowosci letniskowych.Od jakiegoś czasu z ogromnym żalem młodym ambitnym ludziom mówię ,że jeżeli chcą coś osiągnąć w swoim życiu muszą zerwać pępowinę i wyjechać ze Wschowy.To niestety jest miasto ,w którym myśli się jeszcze przestarzałymi kategoriami.Niszczy się tych ,którzy chcą zmienić stereotypy myślowe.I mam tu na myśli ludzi wykształconych ,w sile wieku -40+.Ludzi ,którzy chwalą się wyższym wykształceniem,ale postępują tak jakby nie dostrzegali zmian zachodzących w tym kraju.Zróbmy ze Wschowy jeden wielki zabytek ,tak jak zrobiono zabytek z kina Hel.Żałosny to widok.Ostatni gasi światło.

avatar
~Do hdj
19.02.2020 18:11

Wsłuchując się w twoje słowa dotarło do mnie ,że może właśnie uraziłeś nas wszystkich podatników ,którzy muszą utrzymywać ze swoich podatków tą wypasioną lgińską szkołę z kilkoma uczniami w klasie i kilkunastoosobową kadrą nauczycielską.Bulwersuje mnie to ,że nie widzą niestosownego zachowania obrońcy tej szkoły za wszelką cenę.A przecież my podatnicy nie okazujemy niechęci waszym dzieciom ani wam.Wręcz przeciwnie.Ale dzień ,ten dzień kiedy ta wasza nierentowna szkoła zostanie zachowana bedzie dla was wyjątkowy i przełomowy,ponieważ mam tym większy żal do was -mieszkańcy Lginia ,ze ja i inni płacimy podatki ,a wy sprzedajecie swoje produkty wczasowiczom po cichu nie płacąc za to podatków ,z których też wasza szkoła byłaby utrzymywana.Mam świadomość,że jest to cholernie niesprawiedliwe.I płacący podatki powinni wskazać osoby ,gospodarstwa,ktore się tym pokątnym handlem zajmują do urzędu skarbowego oraz jak najbardziej do sanepidu.

avatar
~Wyborca
19.02.2020 22:44

W ostatnich latach w każdych wyborach głosowałem na PIS.Teraz bardzo mocno zastanawiam się jakiego mam w maju dokonać wyboru.500 plus i wszystko co z tym jest związane. Kolosalne podwyżki żywności, energii , śmieci .Rachunek ekonomiczny w naszej gminie mówi zdecydowanie , by małe nierentowne wiejskie szkoby zostały zlikwidowane.Naszej gminy nie stać na utrzymywanie drogich prywatnych za pieniądze państwowe, pieniądze podatników szkół.Jeżeli z tym problemem PIS się nie upora nigdy więcej podczas wyborów mojego głosu nie dostanie.

avatar
~do Wyborcy
20.02.2020 10:38

Szkoda, że tak późno ale jeszcze w czasie, aby 10 maja zmieć prezydenta

avatar
~wyborco
20.02.2020 14:03

Ja zawsze głosowałem PRzeciw, ale co ma PIS do szkół wiejskich. Szkołami wiejskimi w naszej gminie zarządza burmistrz z koalicji PO-SLD-PSL-Nowoczesna, (...) Teraz ten NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONY SAMORZĄDOWIEC / jak skromnie, sam o sobie mówił/ zwróci się za apelem do swoich mocodawców, briefing,przyjedzie Sługocki i pyk, problem załatwiony. Nie bójcie się decyzji. Pamiętacie, lament przed reformą Zalewskiej ilu nauczycieli straci pracę! I jak tam, ilu straciło? A tak na koniec , czy burmistrz Antkowiak i Panicz-Szajnkenig juz rozliczyli się s tych obietnic: https://zw.pl/news/burmistrzowie-spotkali-sie-ze-strajkujacymi-nauczycielami,139907

avatar
~Lgiń
20.02.2020 10:45

Jeżeli Lgiń chce mieć małą prywatną przynoszącą tylko koszty szkołę to jak najbardziej tylko nie za pieniądze nas podatników.Niech stworzą szkołę społeczną i sami ją sobie utrzymują Przecież prędzej czy póżniej małe szkoły zostaną polikwidowane.We Wschowie stoi piękna prawie pusta szkoła.Czeka na uczniów.Nie moze być tak dłużej ,ze garstka rodziców i nauczycieli będzie przeżerała pieniądze innych ,bo chcą tworzyć luksusowe warunki swoim dzieciom ,a inni w mieście mają chodzić po koślawych chodnikach i wiecznie biedować.PIS pokaż co z tym mozna zrobić.(...)

avatar
~Do Lgiń
20.02.2020 11:15

Zapomniałeś o lewych wynajmach pokojów letnikom.Tu jest kasa bez opodatkowania.Hotel przeszkadzałby ,bo konkurencja .Trzeba ją niszczyć w zarodku.Za to my wszyscy mamy dopłacać z naszych podatków do ich prywatnej szkoły.Gdzie urząd skarbowy ,gdzie sanepid.Poprzerabiali sobie strychy ,komórki i co tylko.Kasę zarabiają ,że na cały rok starcza ,gmina nie ma z tego złotówki.Taki grajdoł im pasuje ,bo nawet skarbówka nie może dojechać do Lgiń City ,bo pourywa zawieszenie.

avatar
~do Lgiń
20.02.2020 13:50

A we Wschowie wszyscy płacą tak solidnie podatki? np. nauczyciele dając korepetycje? można jeszcze długo wymieniać. Lgiń jest zaniedbany,ale to nie jest wina mieszkańców tylko osób rządzących gminą Wschowa. Wszyscu skupiają się zamiast na rozwoju to na niszczeniu (nie chodzi tylko o szkoły na wsiach), nikt nie ma pomysłu na Wschowę. Zamknięcie szkół nie spowoduje nagle cudu (jakie oszczędności dało zamknięcie gimnazjum, czy ktoś te koszty zauważył? nikt. Nie skupiajcie się więc na tym temacie tylko na tym czy władza jest w stanie zaproponować coś więcej.

avatar
~Do Kazika
20.02.2020 13:16

Niedługo Lgiń będzie jedynie obiektem zainteresowań ornitologów ,ichtiologów,dendrologów ,morsów itp.A zanim to nastąpi proponuję,aby Lginiem zajęli się antropolodzy mający wyjaśnić zróżnicowanie populacji ludzi z Lginia i Sławy,których myślenie pokazuje przeciwstawną postawę dwóch miejscowości letniskowych(dwie konkurencyjne postawy)Lgińska-buty gumowe ,widły i capek.Zacofanie ,kłusownictwo ,pokątny handel,marnotrawstwo ,powybrzuszane stare chodniki ,dziurawe drogi. Sława-nowe kąpieliska,turyści z pełnym portfelem ,handel ,gastronomia ,wynajem,turystyka ,podatki. Nowe chodniki i drogi .Rybołówstwo ,a nie kłusownictwo . Rozwój w oparciu o rachunek ekonomiczny,a nie tępy upór.Gdzie mamy jeżdzić? Jeśli chcemy zwiedzić muzeum antropologiczne to do Lginia. Ale po co ?We Wschowie mamy już muzeum i kino Hel z jego antropologami .Pozostaje Sława ,Boszkowo,Osieczna ,Dębiec itd.Wyborów jest wiele ,aby odpocząć.zrelaksować się,zabawić i wydać pieniądze.Pewnie do muzeum raz w roku też pojdziemy ,a kino Hel przejeżdżając obok oglądamy do obrzydzenia codziennie.

avatar
~Fdg
20.02.2020 16:13

Oj widzę, ze ktoś z ekipy rządzącej się uaktywnił. Plan nie wypalił ? Niech Pan pamięta, ze kłamstwami nic się nie zdziała. Proszę zapamiętać - Ludzie są Ważni !

avatar
~do pyżej
20.02.2020 16:30

Od kina HEL tylko z daleka, nie twoje to nosa nie wsadzaj . Kup sobie mleczarnię to będziesz mógł się szarogęsić.

avatar
~Fhj
20.02.2020 17:01

I niby co? Zamknięcie szkoły wybawi Lgiń z marazmu? Nic by się nie zmieniło. Ślawe nie zmienili mieszkańcy tylko władza która widzi w tej miejscowości potencjał

avatar
~Do wyborco i do do Lgiń.
20.02.2020 16:37

Od dzisiaj żyjecie na tym świecie ,że nie wiecie skąd miasta i gminy mają pieniądze?Na pewno burmistrz nie ma czarodziejskiej różdżki ,krórą potrząśnie i pyk są pieniążki.Dzisiaj pieniądze dla gmin są z podatków.Podatków nie ma Wschowa zbyt duzo ,bo został przegnany na cztery wiatry przedsiębiorca,który chciał zainwestować w miejscu kina Hel.Po tym jak reszta przedsiębiorców dowiedziała się w jaki sposób traktuje się we Wschowie takich jak on nikt nie chce tutaj inwestować.Sprzedany teren dla Ikei przed laty nie przynosi grosza podatku .Przecież wszyscy znamy te historie. Pieniądze pozyskuje się takze z dotacji.Obecny burmistrz w ciągu tego roku pozyskał już kilka .Wszyscy wiemy co opozycja zrobiła z dotacją na piece.I przestańcie klepać co wam ślina na język przyniesie.

avatar
~Do pyżej
20.02.2020 19:50

Myślę,że nie kupię mleczarni będącej pod kuratelą CzasArt.Ja sam się boję.Tak strasznie....są chwile,gdy myślę o tym biednym inwestorze ,który kupił kino Hel.Stracił dużo pieniędzy i zaufanie do Wschowy.I wtedy dopada mnie obsesja strachu.

avatar
~JA
20.02.2020 17:14

Pewnie szkoły chcą usunąć z powodów finansowych a później je sprzedać bo pieniądze. Ale te dzieci które mają z tamtąt wspomnienia lub jeszcze tam chodzą i zawiązują nowe przyjaźnie , związki to już się nie liczą bo pieniądze. !!

avatar
~Huk
20.02.2020 17:51

Dlaczego Gmina Wschowa chce reorganizować szkoły? Bo musi. Nic nie jest na stale.

avatar
~Do do Lgiń
20.02.2020 19:34

Cokolwiek ludzie tutaj mówią i cokolwiek ty sobie myślisz i cokolwiek ma się stać i cokolwiek się stanie zawsze możesz w tej sprawie coś zrobić.Unikniesz przewijających się wciąż słów,niechęci i nienawiści.I sam przestań głupio gadać.To jest też twoja szkoła.Taka prawdziwa.Nie jest to jakaś wielka landara ,ale z kilkoma uczniami w klasie i kompletem nauczycieli.Skoro niczego więcej ponad to co przeczytałeś i usłyszałeś nie mogą ci zaoferować rządzący ,a ty byś chciał,ale nie wiesz co .....Burmistrz choćby chciał nie zaczaruje tobie rzeczywistości.Nie wyczaruje tobie pieniędzy.Weż sprawy w swoje ręce.Zrób coś co jeszcze nikt w gminie nie zrobił .Stań się kimś kim jeszcze nigdy nie byłeś.To proste .Istnieje szansa ,by uratować szkołę w Lginiu przed zamknięciem.Udowodnij ,że potrafisz nie tylko gadać ,bo czytając twój komentarz odkrywam ,że posiadasz skrywaną przed światem zdolność.Możesz sprywatyzować szkołę.To jest najprostsza droga do tego ,aby uchronić szkołę w Lginiu przed zamknięciem.Przy okazji odciążysz budżet gminy ,odciążysz podatników przed wizją bezsensownych wydatków,stworzysz nadzieję,że za zaoszczędzone pieniądze coś sie w gminie zrobi.(A może dyrektor albo ktoś z nauczycieli).A ty narzekasz na burmistrza skłaniasz się myślami do świata polityki .Świata ,którego nie rozumiesz.Świata ,który bezpardonowo wciągnął na dno twoje rozumowanie.Świata,w którym opozycja burmistrza ukształtowała twój umysł w taki właśnie sposób jak mówisz, całkowicie pozbawiając ciebie logicznego rozumowania.Świata w którym opozycja zmarnowała dotacje wywalczone przez burmistrza.Świata,w którym opozycja wyłudza resztki pieniędzy na organizacje społeczne,które je marnują na bzdety i drukarskie tandety.Świata ,w którym opozycja stoi za utratą inwestorów.W tym świecie polityki liderzy opozycji marzą tylko o tym ,aby burmistrzowi nic się nie udało(Rozmowy o Wschowie),bo ma ochotę przejąć władzę.A ty nie baw się w politykę ,weź sprawy w swoje ręce i pokaż,że jesteś w czymś lepszy,oprócz gadania.

avatar
~DO-do-powyżej-
21.02.2020 08:23

Ruiny starej mleczarni w centrum "wioch-miasta" Wschowy to jedno, ale proszę się przyjrzeć RUINĄ, ZAROŚLOM, WYSYPISKU ŚMIECI tuż przy Biurach Spółdzielni Mieszkaniowej na ul Kamiennej - to dopiero jest PEREŁKA naszej metropolii Wschowskie !!!!. Zachodzi pytanie, czy jest w tym mieście jakiś gospodarz, czy jest jakaś służba od porządku na mieście zwana Komunalka, a może ta śmieszna służba od naszych staruszek ?????. Ulice , Chodnik na Kamiennej może i zrobili ale to te chaszcze i ruiny pozostawili !!!!!/@.pl

avatar
~Mieszkaniec
21.02.2020 11:33

Przeczytałem wiele z tych komentarzy i tylko płakać się chce . Gmina nie będzie się pytać ,a już na pewno Pan Burmistrz czy zamknąć te placówki . Widzę że tu nie chodzi o opinie ludzi a o przygotowanie ich do zmiany . Jeżeli na to ludzie pozwolą ,to już nigdy te placówki się nie odrodzą , zostaną zdewastowane lub rozgrabione i sprzedane za grosze . Jestem ciekaw co zrobi Burmistrz jak dzieci zacznie w szkołach przybywać ? ,wprowadzi 3,4 zmianę na popołudnie ????? .

avatar
~Ada
22.02.2020 23:31

Zacznijmy od tego że co 5/6 kobieta rodziła w innym mieście i tam dziecko dostał było rejestrowane a PO 2 JAKIE OSZCZĘDNOŚCI SKORO WICE- BURMISTRZ OBIECUJE PO KILKA AUTOBUSÓW Z OPIRKĄ W JEDNĄ STRONE ×2 ,ZWROT KOSZTÓW ZA PRZEDSZKOLA PRYWATNE , ZAPEWNIENIE NAUCZYCIELĄ ODPRAW---- LUB NOWEGO ZATRUDNIENIA W INNEJ SZKOLE ,A I NAJWAŻNIEJSZE RODZICE DOWOŻĄCY MŁODSZE DZIECI BĘDĄ MOGLI OTRZYMAĆ ZWROT NA PALIWO POPROSTU ELDORADO TO OBIECYWALA WŁADZA RODZICĄ DZIECI NA WSI

avatar
~całokształt
23.02.2020 12:30

Nie wierzę, że po likwidacji szkół wiejskich będzie lepiej (czytaj: taniej, oszczędniej). Panuje bowiem okropny chaos. Widać to po całokształcie działalności UMiG gdy analizuje się informacje na BiP-ie np. zapytanie radnego Wielanda z 6 grudnia ubiegłego roku jeszcze czeka na odpowiedź, podobnie jest z naborami - rozstrzygnięcie długo długo po zakończeniu przyjmowania ofert, z resztą wymagania na poszczególne stanowiska są dyskusyjne (tam gdzie potrzeba fachowca wymagają minimum, a gdzie nie potrzeba bardzo wysokie wymagania), nie aktualizują pracowników zajmujących się sprawami i można dzwonić szukając kogoś kto widnieje jako prowadzący określone sprawy, ale słychać tylko, że już nie pracuje. Dlatego nie wierzę, że likwidacja szkół będzie przeprowadzona bezboleśnie (m.in. dodatkowe autobusy, opieka, refundacje), a Gmina będzie miała jakiekolwiek korzyści z tej operacji (brak racjonalnego gospodarowania pieniędzmi w Gminie).

avatar
~Do całokształt
23.02.2020 20:33

Jawisz się tutaj kolejnym znawcą ekonomii.Odpowiedz mi zatem jaki jest sens utrzymywania szkoły w Lginiu.Szkoły ,w której uczy się obecnie 50 uczniów w sześciu klasach(klasy 1 i 4 nie ma ),a zatrudnionych nauczycieli jest 18.W każdej klasie uczy się zatem średnio 8,33 ucznia.Każdy nauczyciel dostaje dodatek wiejski i 300 zl za wychowawstwo(jeśli jest wychowawcą klasy),oprócz oczywiście pensji.W Siedlnicy uczy się 36 uczniów w sześciu klasach ,zatrudnionych jest 18 nauczycieli. W Łysinach uczniów jest 53 ,nauczycieli 23.Szkoły wiejskie wymagają remontu.Pokaż sens utrzymywania takich szkół.

avatar
~Do Ady
23.02.2020 12:35

Skończ z podburzaniem ludzi i sianiem fermentu.Twoje indywidualne spojrzenie na problem likwidacji szkół wiejskich sprawia,że nawet przy rodzinnych stołach dochodzi do konfliktów i zadrażnień.Pozwól ludziom odetchnąć od twoich pomysłów.Ludzie potrzebują naprawdę spokoju probując odnaleźć się w nowej rzeczywistości.I przypomnij sobie stare dobre stwierdzenie "zgoda buduje ,niezgoda rujnuje".

avatar
~Do do całokształt
23.02.2020 23:07

Podajesz niepełne informacje. Jak już posługujesz się jakimiś danymi to podawaj je rzetelnie, np. To ze w tych szkołach tylko kilku nauczycieli jest na pełen etat nie wszyscy itp. Nie wprowadzaj liści w błąd

avatar
~Iga
24.02.2020 08:42

Żaden ferment, byłam na spotkaniach prowadzonych przez gminę w szkołach i takie obietnice zostały złożone, a więc żadnych oszczędności raczej nie będzie A my jako rodzice dopilnujemy tych dogodnych warunków dowozu naszych dzieci.

avatar
~Do do całokształt
24.02.2020 13:28

A co to zmienia.Jeszcze brakuje,żeby byli wszyscy zatrudnieni na pełen etat.Polowa z nich jest na etacie.Na garstkę uczniów.I tak dużo.Zastanawiacie się skąd brać pieniądze na remont dróg.Gmina nie ma pieniędzy,bo z rejonu gminy przepędza się inwestorów.(kino Hel,mleczarnia we Wschowie,hotel w Lginiu)Przeanalizujcie budżet gminy,tam znajdziecie odpowiedż .A strajki i roszczeniowa postawa nauczycieli spodowowały zwiększone obciążenia finansowe gminy ,a nie rządu.Jeszcze raz zachęcam do analizy budżetu.Zobaczycie,że połowa pieniędzy gminy jest przekazywana na obsługę szkolnictwa w gminie.Jezeli dojezdzanie do pracy na wies przez nauczycieli nie jest dla nich uciążliwe i kosztowne ,tym bardziej nie będzie takie dla uczniów.

avatar
~fdg
24.02.2020 15:41

wg mnie masz bardzo ograniczone myślenie!!! ostatnie zdanie o tym świadczy

avatar
~Oszczędności
24.02.2020 18:47

Skoro Gmina szuka oszczędności to po co dwóch viceburmistrzów, szczególnie chodzi o vice bo i tak wszystko ogarnia dyrektor Gierkowski.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl