TworzymyGłos Regionu

reklama

Klub radnych w sprawie konkursu na dyrektora SP1

Wtorek, 29 maja 2012 o 10:28, autor: 16
Klub radnych w sprawie konkursu na dyrektora SP1

Klub radnych ,,Porozumienie dla Rozwoju" wystosował list otwarty do Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie. Poniżej przytaczamy jego treść

LIST OTWARTY Radnych Klubu „Porozumienie dla Rozwoju” DO BURMISTRZA MIASTA I GMINY WSCHOWA w sprawie: konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie. Klub Radnych „Porozumienie dla Rozwoju” podziela niepokój lokalnej społeczności wyrażony w Listach Otwartych, wystosowanych do Burmistrza MiG Wschowa w sprawie rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1. Treść tych listów, wystosowanych zarówno przez rodziców uczniów, branżowe związki zawodowe oraz kadrę placówki, a więc osoby, których opinia powinna być najbardziej miarodajna przy tego rodzaju konkursach, każe nam wnioskować, że rozstrzygnięcie tego konkursu kłóci się z podstawowym interesem społecznym. Dziwi nas, że gmina w tak niezrozumiały dla społeczności sposób rezygnuje z docenianego i doświadczonego pracownika. Nie widzimy ku temu żadnych merytorycznych przesłanek. Zaskakuje nas również fakt, że w komisji konkursowej, wbrew duchowi ustawy o systemie oświaty, zasiadało czterech pracowników UMiG Wschowa. Fakt, iż przedstawiciel rodziców jest jednocześnie etatowym pracownikiem Urzędu mógł zasadniczo wpłynąć na wynik prac komisji. Negatywny odbiór wyników konkursu na Dyrektora SP nr 1 wśród środowisk skupionych wokół szkoły, jak i wątpliwości natury prawnej zmuszają nas do zwrócenia się z powyższym listem do Burmistrza, oczekując od niego: - wyjaśnień, z jakich merytorycznych powodów dotychczasowemu dyrektorowi nie powierzono dalszego kierowania placówką, - przeanalizowania składu komisji pod względem zgodności z przepisami prawa. Fabian Grzyb Zdzisław Mazur Piotr Buczek
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Jarek
29.05.2012 13:45

Można było to przewidzieć: Pani dyrektor schodzi na plan dalszy, a zaczyna się polityka... Nie zdziwi mnie jak Pan Mazur stanie za chwilę na czele manifestacji.

avatar
~Rodzic
29.05.2012 15:23

Jarku, bo tu o politykę chodzi. O brudną politykę.

avatar
~Obserwator Wsiewłod
29.05.2012 18:23

Dlaczego działaniom niezgodnym z prawem nie przygląda się Prokuratura .Nieznajomość prawa przez rządzących/a przecież powinni je znać/ nie zwalnia ich z odpowiedzialności karnej.A może są ponad prawem.

avatar
~Jarek
29.05.2012 18:51

A może Pan Obserwator wskaże dokładnie o jaką nieznajomość prawa chodzi - chętnie poczytam, bo nie wiem...

avatar
~Obserwator Wsiewłod
29.05.2012 19:22

Prawa administracyjnego i karnego Zachęcam do lektury

avatar
~kelly
29.05.2012 19:50

Do Jarek; Nie jestem prawnikiem, ale czytam ze zrozumieniem.Na podstawie ustawy antykorupcyjnej z czerwca 1997r okreslono prawa i obowiązki pracowników samorzadowych.Zgodnie z w/w ustawą , w przypadku przcownika samorządowego, w sytuacji noszącej znamiona konfliktu interesów, pracownik z własnej woli, z polecenia przełożonego lub z urzędu powinien zrezygnować z jednej z funkcji wywołującej konfikt. Jeśli wierzyć gminnej plotce, panu z Rady R. niejednokrotnie sugerowano, żeby nie pełnił funkcji przedstawiciela w komisji konkursowej. Jednak podjął się tego. W takim przypadku, jego przełożony lub urząd powinien zareagować i domagać się od Rady R. zmiany. Pytanie1: Kto zatwierdził skłąd komisji? Pytanie 2: Czy w ratuszu pracuje jakiś radca prawny, prawnik ? pytanie 3:czy obecność przedstawiciela Rady Rodziców w komisji była zgodna z w/w ustawą? Czy może był na takiej samej zasadie, na jakiej byłby obojętnie jaki człowiek złapany z ulicy?Jeśli jednak nie powinien tam być, to czy całe obrady i praca konisji była odpowiednio legalna i czy podjęta przez nia decyzja jest wiażąca, skoro siedział tam sobie "luźny" gość?

avatar
~Rodzic
30.05.2012 00:03

Do kelly : I to są nareszcie mocne argumenty , na których trzeba się oprzeć.A może jeszcze powiadomić Kuratorium?

avatar
~zenek
30.05.2012 07:07

już Jarek poczytałeś ?

avatar
~wschowianin
30.05.2012 08:20

jakim prawem ciągle sugerujecie,jak głosował pan R.? a może był za panią dyr., a to inni byli przeciw? głosowanie jest tajne

avatar
~Obserwator Wsiewłod
30.05.2012 10:45

I nadal nic.Temida ma zasłonięte oczy i przepaska zasłania jej uszy i usta.Czyżby jedynym przejawem przestrzegania praworządności było wysłanie przeciwko pikietującym policji?.Myślę że urzędnicy donosu na siebie nie złożą, ani nie wystąpią o wykładnię prawa.

avatar
~ela
30.05.2012 16:01

Panowie Radni! Wierzcie mi! Rozstrzygnięcie konkursu kłóci się nie z interesem społecznym,ale interesem jednej osoby! No- może kilku- najwyżej! I to dosłownie z interesem! jak nie wiadomo o co chodzi-to chodzi o pieniądze! szkoda,że dajecie się wykorzystywać do takich osobistych rozgrywek!

avatar
~teresa
30.05.2012 16:22

do kelly: Czy jesteś adwokatem pani dyr.?

avatar
~Anka
30.05.2012 18:13

Do ela : Wiadomo o co chodzi, o "NIESPRAWIEDLIWY WYNIK KONKURSU "

avatar
~ela
30.05.2012 18:22

do Anki: a jakie widzisz sprawiedliwe rozstrzygnięcie konkursu,jeśli to poddane głosowaniu jest niesprawiedliwe?! Poddane losowaniu?! Zastanów się,co mówisz!

avatar
~Anka
30.05.2012 21:40

Do ela :Uważam ,że to co reprezentuje sobą kandydat , powinno być oceniane zgodnie ze stanem faktycznym , biorąc pod uwagę nie tylko to co zamierza kandydat, ale również to ,co zostało już docenione , nagrodzone itp.No , ale jeżeli wynik konkursu znany był niektórym dwa miesiące temu , to coś jest chyba nie tak.Ale nie czepiajmy się . Może powiem inaczej, chodzi o niesprawiedliwy wybór.

avatar
~ela
30.05.2012 23:34

do Anki: podważasz kompetencje członków komisji konkursowej!Komisja nie oceniała zgodnie ze stanem faktycznym? co to znaczy? Jak komisja miała ocenić "to co zostało już docenione, nagrodzone" w przypadku kandydata, który startuje w konkursie na dyr.szkoły,w której jeszcze nie pracował? To byłoby sprawiedliwe według Ciebie wobec kandydatów? A czym by wtedy chwaliła się pani dyr. startując 5 lat temu? Wtedy też wygrała z osobami,które były już dyr.!Naginasz rzeczywistość i swoje racje w zależności od potrzeby!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl