TworzymyGłos Regionu

Już jutro rusza akcja „bezpieczna droga do szkoły”

Środa, 31 sierpnia 2022 o 17:06, autor: 1 518
Już jutro rusza akcja „bezpieczna droga do szkoły”

Wschowska Policja od wielu lat towarzyszy najmłodszym mieszkańcom powiatu wschowskiego, którzy rozpoczynają naukę w szkołach podstawowych. Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi w tym wyjątkowym dniu wręczać będą kamizelki odblaskowe pierwszoklasistom. Policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu w rejonach szkół i przedszkoli. Dlatego też apelujemy do rodziców i opiekunów o przypominanie najmłodszym, w jaki sposób należy zachowywać się na drodze.

Już jutro wybije pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Dla uczniów pierwszej klasy będzie to duża zmiana, nowe życiowe doświadczenie. W tym dniu nie możemy zapomnieć również o rodzicach, którzy przeżywać będą pierwsze dni najmłodszych w murach szkolnych. Dlatego też wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego pojawiać się będą w rejonach szkół, przedszkoli. Mundurowi czuwać będą nad bezpieczeństwem w rejonach przejść dla pieszych, rejonach szkół i przedszkoli.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów apelujemy również do kierowców, którzy w najbliższych dniach znajdą się w pobliżu szkół, aby zachowali szczególną ostrożność. Przypominamy o obowiązku jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz konieczności stosowania się do poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Pamiętajmy, aby zwracać szczególną uwagę na najmłodszych uczestników ruchu drogowego tak, aby bezpiecznie i szczęśliwie mogli oni rozpocząć rok szkolny. Starajmy się nasze auta zatrzymywać i parkować w sposób bezpieczny i nie utrudniający płynności ruchu pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Janek Pradera
01.09.2022 15:23

Wspaniałe to będą korki, nie zapomnę ich nigdy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl