TworzymyGłos Regionu

reklama

Jarosław Kaczyński w Nowej Soli.

Spotkanie z prezesem PiS poprowadził Andrzej Bielawski

Wtorek, 06 grudnia 2022 o 12:51, aktualizacja Wtorek, 06 grudnia 2022 o 13:54, autor: 17
Jarosław Kaczyński w Nowej Soli.

W hotelu Nadodrzański Dwór w Nowej Soli odbyło się spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Organizatorem wydarzenia i głównym prowadzącym był Andrzej Bielawski - pełnomocnik PiS w okręgu senackim nr. 22.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o tematach bieżących związanych z Polską i województwem lubuskim. Poruszono kwestie związane m.in. z bezpieczeństwem w kontekście wojny w Ukrainie.

- Obecnie jedną z najważniejszych spraw jest sprawa bezpieczeństwa. Widzimy, co dzieje się na Ukrainie, jak Rosjanie atakują tam infrastrukturę krytyczną. - mówił prezes Kaczyński. - Rosja uważa, że Ukraińców ma nie być, być może pewnego dnia powiedzą tak o Polakach.

Jarosław Kaczyński wspomniał także o gwarancie bezpieczeństwa Polski, jakim jest sojusz z USA.

- Gwarancją bezpieczeństwa jest siła naszej armii i sojusz z USA. Musimy budować naszą siłę, bo będzie ona potrzebna do rozwoju kraju, do budowania naszej kultury. Musimy być poważnym państwem.

Na spotkaniu rozmawiano także o dostępności i cenach węgla, a także inflacji.

- Opozycja uważała, że nie poradzimy sobie ze sprawą węgla. Węgiel jest i obniżyliśmy jego cenę - zrobił to rząd Prawa i Sprawiedliwości, a Totalna Opozycja szkodziła. (...) Walczymy ze skutkami inflacji. Nie chcemy głodnych dzieci i dużego bezrobocia, jak za czasów Leszka Balcerowicza. My obiecaliśmy Polakom, że te czasy nigdy już nie wrócą.

Jarosław Kaczyński zachęcał także sympatyków do aktywności w kontekście zbliżających się wyborów.

- Wielki wysiłek, który wszyscy muszą podjąć, jest gwarancją naszego zwycięstwa. Mamy przeciwników wewnątrz i na zewnątrz. Potrafimy znacznie zwiększyć nasze poparcie w krótkim czasie, a dziś brakuje jeszcze kilka procent (...). Druga strona ma dużą przewagę w mediach. Dlatego ważna jest aktywności wszystkich członków i sympatyków partii, by przekonywać niezdecydowanych. Ważne jest również to, aby stworzyć Korpus Ochrony Wyborów. (...) Potrzebna jest wielka mobilizacja, wielka dobra energia i nasza ciężka, ciężka praca! To jest warunek naszego zwycięstwa! To zwycięstwo jest potrzebne Polsce! Trudne zadania to specjalność. Zwyciężymy!

Spotkanie zostało zorganizowane przez struktury PiS z okręgu wyborczego nr 22 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Okręg 22 obejmuje obszar powiatu nowosolskiego, wschowskiego, żagańskiego i żarskiego (województwo lubuskie). Wybierany jest w nim 1 senator na zasadzie większości względnej.

Foto: Organizator spotkania

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~Zen
06.12.2022 15:39

Nie akceptuję treści słów p.Kaczyńskiego . 1. cyt. - " Gwarancją bezpieczeństwa jest siła naszej armii i sojusz z USA. Musimy być poważnym państwem. " Jakoś to niedawno rozmijało się z ograniczeniem działalności firmy amerykańskiej Discovery na terytorium Polski ? Poważne państwo to działanie w dwie strony. 2. cyt. - " Druga strona ma dużą przewagę w mediach" . Relacja - TVP + prasa a TVN + internet - to jaka to dysproporcja ? 3. Cyt. - " Ważne jest również to, aby stworzyć Korpus Ochrony Wyborów. " Po co, kto z góry zakłada jakikolwiek zamach na demokrację ? Nie ma nic takiego. 4. Cyt. " Węgiel jest i obniżyliśmy jego cenę -..." Chyba jednak NIE. Kosztuje obecnie od 2tys. do 4 tys./t . W poprzednim sezonie kosztował od 800zł do 1,5tys.zł/t . Reasumując, dzisiaj padła restauracja w Katowicach po zaledwie 2,5 miesięcznej działalności ...... powód, 16tys. rachunek za prąd . Ludzie już nie przyjmują do wiadomości tłumaczenia, że to wina Putina czy Tuska, tylko nie rządu, a solidna gotówka "stoi" na kontach UE z przeznaczeniem dla Polski. Czas prawdzie spojrzeć w oczy, PiS zadbał o siebie......... a gdzie są w tym zwykli ludzie (nauczyciele, strażacy, pielęgniarki czy pracownicy handlu...itd ) z uposażeniem 3-5tys brutto przy 30mln do podziału na piłkarzy za fatalny występ Qatar 2022 ?

avatar
~Mój Boże ...
06.12.2022 16:57

Jakim trzeba być człowiekiem aby takie słowa wypowiadać o Polskich - Naszych Lekarzach po tym co zrobili dla Nas w czasie tej pandemii ???. Jakimi trzeba być ludźmi aby się temu wszystkiemu tak spokojnie przesłuchiwać i milczeć ?. Gdzie oni wszyscy się leczą i kto ich leczy ? . jakim trzeba być człowiekiem by być sobą i mieć własną osobowość, a nie być biernym i miernym ?. Wystarczy zapamiętać kto tam był i biernie tego słuchał , a pochodzi z naszej Wschowskiej Ziemi !!!!. Pamiętamy kampanie wyborcze z fotkami z b. prezydentem p. Wałęsą .... czy teraz jest podobnie, iż ich kandydaci z rejonów robią sobie fotki z ich prezesem ??. Czy tak ma wyglądać ich kampania wyborcza ?????. Chciałoby się krzyczeć ; - ale to już było i jak się dla Nas skończyło !!!!.

avatar
~Suweren
06.12.2022 17:29

Słuchając i widząc to wszystko w dobie Totalnego kryzysu i ubóstwa naszego kraju nie wiem jako człowiek zdrowo myślący czy mam płakać czy śmiać się ???. Ludzie co tu jest grane z czego oni się tak cieszą ????.

avatar
~wyborca
06.12.2022 21:04

Przypominam posłowi ze zjednoczonej prawicy, że nasi nauczyciele również pracują na kilu etatach by godnie żyć i co najgorsze z powodu braku nauczycieli w Polskim Szkolnictwie - czyli co ; - też w pogoni za pieniądzem ?, - podobnie pracują nasi Polscy Lekarzy na kilku etatach bowiem brakuje lekarzy w szpitalach i przychodniach w których są masowe kolejki chorych czekających nawet po 2 -3 godziny na przyjęcie w mękach i bólu !!!!! - czyli oni wg tego posła pracuja w pogoni za pieniądzem ???. Przypominam posłowi zjednoczonej prawicy, że rządzi Naszym Krajem Absolutną Władzą ponad 7 lat i to on i od niego zależą STAWKI PŁAC (mizerne bo mizerne) tych lekarzy i tych nauczycieli - wojska, policji i służb specjalnych , nie wspomnę o administracji państwowej i samorządowej !!!!!. Bajerować to jak człowiek tej władzy powiedział , cytat ..... "ciemny lud ....itd.). ALE NIE NAS !!!!. A kto panie pośle galopuje i od kogo to zależy za pieniądzem ( w setkach , a nawet milionach złotych) w Spółkach Skarbu Państwa ??????. No kto ?.

avatar
~Wschowianin
07.12.2022 08:19

Już od dłuższego czasu zauważyłem że na ZW komentują te same osoby .Trudno to nazwać komentowaniem bo to raczej hejtowanie . Zauważyłem że są ludzie którzy tym żyją .Skoro łamane są wasze prawa ,konstytucją, zabierana wolność ,okradają was , jesteście oburzeni , to dlaczego jeszcze nikt z was nie wystąpił do sądu onaruszenie waszych praw ? Mnie kompletnie nie obchodzi waszą opinia ani zdanie ,natomiast zastanawiam się jacy tu ludzie żyją ? Nigdy tą naszą Wschowa do niczego nie dojdzie bo szczujnia zrobi wszystko aby nastawić jednego człowieka na drugiego ,a tyle się mówi o tolerancji ???????.

avatar
~DO WSCHOWIANIN
07.12.2022 13:49

NIE WIEM KTO KOMENTUJE. BYWA, ŻE OSOBIŚCIE NAPISZĘ KOMENTARZ, ALE NIE NAZWAŁABYM GO HEJTEM I NIE ROBIĘ TEGO NOTORYCZNIE. POZA TYM NA PORTALU SĄ TEŻ ARTYKUŁY DOTYCZĄCE LOKALNEJ (GMINNEJ) WŁADZY I TAM RÓWNIEŻ BYWA WIELE SŁÓW KRYTYKI. PROSZĘ TEGO TAK OSOBIŚCIE NIE ODBIERAĆ. A WRACAJĄC DO PANA KOMENTARZA. WŁAŚNIE - PRZYKŁAD IDZIE Z TZW. GÓRY... SKORO POLITYCY WŁADZY OSKARŻAJĄ OPOZYCJĘ, MAJĄC PO SWOJEJ STRONIE PROKURATURĘ, TO O CO CHODZI? JAK DŁUGO MAMY SŁUCHAĆ, ŻE CAŁE ZŁO, TO WINA TUSKA (NIE JESTEM SYMPATYKIEM TEGO PANA, ALE JESTEM ZMĘCZONA PRZYPISYWANIEM WSZYSTKICH "ZASŁUG" JEDNEJ OSOBIE. PYTAM TEŻ - KTO OBECNIE RZĄDZI? PO CZY PIS?)? SKORO JEST WINNY (JAK TWIERDZI KOALICJA), TO NIE ROZUMIEM DLACZEGO NIE SIEDZI? IM WOLNO TAK MÓWIĆ, A NAM NIE? NAJLEPIEJ WSZYSTKIM BUZIE POZAMYKAĆ I NIECH WŁADZA ROBI CO CHCE. TU BOLI - ŻE POLACY WIDZĄ I WYTYKAJĄ. KAŻDEJ WŁADZY PATRZY SIĘ NA RĘCE I KAŻDY WOLNY CZŁOWIEK MA PRAWO DO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI. NA MARGINESIE DODAM - TOLAROWAĆ TO JA MOGĘ BRZYDKĄ POGODĘ, ALE NIE NIEWOLNICTWO I TYRANIĘ. CZY WŁADZA MOŻNA NIE LICZYĆ SIĘ ZE ZDANIEM WYBORCÓW? MAMY POLITYKÓW TYLKO GŁASKAĆ? A POMIJAJĄC WYPRANE SŁOWO TOLERANCJA, PYTAM SIĘ DLACZEGO ZADEKLAROWANY KATOLIK NIE KOCHA DRUGIEGO CZŁOWIEKA ?- BO NARODOWOŚĆ? BO KOLOR SKÓRY? BO WYZNANIE? BO LGBT?...

avatar
~DO/@>"Wschowianin"
07.12.2022 15:10

Czy ty się człowiek słyszysz ?. Czy widziałeś, czy słyszałeś? , aby za tej władzy , za tego prokuratora wszczęto sprawę przeciwko sprawcą ze strony tej partii???. O jakiej sprawiedliwości ty tu nam pitolisz, o jakich hejtera ???. Zajdź na ziemię - piszą, że węgiel przywieźli !.

avatar
~do - "wschowianina"
07.12.2022 15:15

Twoje notoryczne spotwarzanie każdego na Zw staje się już nudne i denne w twojej prostocie. Nie pasuje to nie czytaj. Następnym razem odpowiem wy......j jak nie rozumiesz .

avatar
~Polka
07.12.2022 10:27

Panie Kaczyński, nas nie musi Rosja atakować, nas Polaków politycy PIS wykończą... Ta wieczna nienawiść w stosunku do nas Obywateli. Rządzicie już kilka dobrych lat i stale niepowodzenia. Oczywiście winni są wszyscy, tylko nie wy. Jak nie Unia, to Tusk, jak nie Putin, to COVID, jak nie nauczyciele, to księgowi, lekarze, zwykli obywatele, którzy inaczej myślą, czują czy są innego wyznania... Tak wspólnoty nie zbudujecie, ale obserwując, wydaje mi się że nie chcecie tego zrobić. Wy nie kochacie swoich Rodaków, kochacie władzę, dyktaturę, siebie... To tak, jak bym ja, matka stale siała zamęt między swoimi dziećmi. Do czego to ma doprowadzić? Wnioski są smutne, obym się myliła ... Cholernie chciałabym się mylić!

avatar
~Ewa
07.12.2022 12:32

Wstyd wstyd za taki butne i fałszywe wypowiedzi wstyd za starostę

avatar
~do Ewa
07.12.2022 14:23

Nie tylko za starostę, bo z naszego regionu było dużo więcej "wybitnych" postaci. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i można dostrzec nie tylko jednoznacznie kojarzonych z PiSem Marka Asta, Małgorzatę Gośniowską - Kole czy Tomasza Kłosowskiego ale też radnego Widera, radnego powiatowego Krzysztofa Grabkę, dyrektora PUP Andrzeja Nowickiego. Ciekawe czy Ci panowie zasilą listy powiatowe miłościwie panującej partii....

avatar
~Widz
07.12.2022 12:57

Ja tylko liczę, że kiedyś rozliczą tych co są teraz przy władzy i tych którzy im służą, tak jak oni rozliczali osoby pracujące w czasach komuny. Oni także pracowali dla społeczeństwa - takie były czasy, tacy byli rządzący. i głęboko wierzę że kiedyś ci, których tutaj teraz oglądamy zostaną w samych skarpetach i z ogromem wstydu. nie pozdrawiam

avatar
~Panie Widz
07.12.2022 15:21

Jestem tego samego zdania - ale proszę mi powiedzieć jak to wytłumaczyć tym co to dali się za pierwszej ich kampanii nabrać na te tzw. " 13 i 14" , a teraz biedę klepią bowiem ich totalna inflacja i polityka Glapińskiego dobiła nasze dzieci i wnuki, którzy im uwierzyli i pobrali w ostatnich trzech latach kredyty hipoteczne na mieszkania i budowę domków rodzinnych !!!!!!!. Jak to wytłumaczyć tym ludziom z ich szeregów ( niektórzy są z naszej Wschowy) co to poszli za ich czasów na wcześniejsze emerytury ( zwłaszcza ich mundurowi) i teraz pchają się na ich listy wyborcze ???. Przecież Szanowny Panie Widzu oni już mają emerytury, a nadal liczą na partyjne profity ---- tak jak ci w tych Spółkach Skarbu Państwa co to się wspierają w kampaniach wyborczych Naszym Szmalem !!!!!. Czy o takich jak oni można z czystym sumienie powiedzieć, że ...." oni maja coś takiego jak osobiste poczucie wstydu .....itd. " ??????. I na koniec - kto na takich idzie i głosuje ????. No kto ????.

avatar
~mieszkaniec
07.12.2022 20:44

Polityka polega na tym , mówi się co chce usłyszeć wyborca. Kryzys jest dla biednych i nisko zarabiających. To są dobre czasy dla polityków i bogatych

avatar
~panie >mieszkaniec
08.12.2022 08:43

Polityka może i jest tym co mówisz ale każdy z nas ma swój rozum - swoją wrodzoną i nabytą wiedzę i inteligencję, wychowanie w rodzinie co nadaje mu być zdroworozsądkowym człowiekiem i obywatelem z poczuciem własnej wartości, posiadania osobistego poczucia wstydu i honoru !!!!!. Dlatego też to co mówisz i kogo masz na myśli wybacz ale dotyczy tej grupy co to ich "ekspert totalnej propagandy" w osobie Jacka K, o nich samych powiedział, cytat ....."ciemny lud to kupi ......".... > i jak sam zauważyłeś kupił i nadal kupuje co było widać na spotkaniach z ich prezesem , np. w Nowej Soli !. Klasyk powiedział : ... obecne ich życie przerosło kabaret.....!. W myśl zasady - propagandy : """ nie ważne co o nas mówią, ważne aby mówili" > dodam od siebie - by byli w ciągu informacyjnym, co widać po ich klakierach pozyskanych do kampanii wyborczej na dziś na jurto !. To jest panie mieszkaniec "psychologiczna propaganda tej władzy" !. I ich miał na myśli ich propagandzista ideologiczny zwany ongiś pisowskim " BULTERIEREM" , a obecnie delegowany przez ich kolejnego człowieka Glapińskiego NBP do Banku Światowego w myśl Zasady " BMW" !!!!.

avatar
~Czas leci...
09.12.2022 08:05

A jak nie było tak nadal niema informacji - odniesienia się mieszkańców Wschowy tam obecnych czynnych na tym spotkaniu ze swoim słowem i komentarzem w obronie lekarzy - Naszych Polskich Lekarzy co to sie ich obraża ?.

avatar
~Gekon
12.12.2022 16:34

Jak patrzę na galopująca karierę naszego Jędrka, to wiem, że pewnego dnia pojedzie do Warszawy i już nie wróci. Ministry czekają! Taki talent!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl