TworzymyGłos Regionu

reklama

Integracja nauczycieli ze Staszica w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Piątek, 11 czerwca 2021 o 10:09, aktualizacja Piątek, 11 czerwca 2021 o 14:20, autor: 0
Integracja nauczycieli ze Staszica w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

W piątek 28 maja grupa nauczycieli i pracowników I ZS wybrała się na wycieczkę rowerową do Lginia. Pomysł dyrektora szkoły na aktywny wypoczynek i spotkanie na łonie natury szybko podchwycili nauczyciele w-f. Zorganizowali spotkanie, którego celem była integracja pracowników po 7 miesiącach pandemii.

Pomimo momentami kapryśnej pogody cała grupa z uśmiechem na twarzy dotarła do celu– stanicy harcerskiej w Lginiu. Tam w pięknych okolicznościach przyrody, wśród śpiewu ptaków spędzili wspaniałe 3 godziny, delektując się grillowaną kiełbaską, chlebem ze smalcem i małosolnym ogórkiem. Śmiejąc się i żartując spędzali miło czas. Rozmawiali także o szkole, wymieniali poglądy o trudach zdalnego nauczania, ale także dyskutowali na ważne tematy dnia codziennego.
 
Jednym z tematów dyskusji i celem nadrzędnym tej rowerowej wycieczki było zebranie środków na zakup protez dla naszego kolegi, byłego nauczyciela praktycznej nauki zawodu w warsztatach szkolnych Pawła Antkowiaka. Jak wiadomo Paweł w wyniku powikłań po zarażeniu Covid-19 stracił obie nogi. Uruchomiona akcja zbierania środków na stronie fundacji “Siepomaga” oraz inne akcje i licytacje przybliżają Pawła do zakupu protez. Także nauczyciele dołożyli swoją cegiełkę do tego szczytnego celu. Ustalając 2 zł za każdy przejechany kilometr do Lginia i z powrotem uzbierali i wrzucili do puszki ponad 700 zł. Także nauczyciele, którzy nie mogli w tym dniu “kręcić” dla Pawła dorzucili kolejne złotówki, tak, że łączna uzbierana kwota pomocy wyniosła 936 zł. Piękny gest i solidarność z poszkodowanym kolegą napawają nas dumą i satysfakcją. Bezinteresowna pomoc i dawanie czegoś od siebie, tak po prostu z głębi serca – jest piękne.
 
Ta rowerowa inicjatywa nie kończy jednak dzieła zbierania funduszy. Po akcji biegania zainicjowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego i wspartej przez dyrektora szkoły (patrz relacja na str. szkoły, marzec 2021), poprzez “kręcenie kilometrów na rowerze”, zbliżają nas do kolejnej sportowej imprezy, jaką będzie turniej siatkówki. Już we wrześniu planowane są mecze dziewcząt, chłopców oraz drużyn nauczycieli i rodziców. Gościem honorowym będzie Paweł Antkowiak, który sam grał w siatkówkę i reprezentował nasz Zespół Szkół w Międzyzakładowej Lidze Siatkówki, a później Wschowskiej Lidze Siatkówki przez ponad 10 lat. Więcej informacji o turnieju na początku września, a do tego czasu uzupełniamy brakującą kwotę 15 tys zł.
 
Każdy, kto chce pomóc, może wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji “siepomaga”- Paweł Antkowiak. Każda złotówka przybliża Pawła do protez, bez których nie może normalnie żyć.
 
Tekst/foto: I ZS Wschowa
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl