TworzymyGłos Regionu

I ZS we Wschowie rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim

Sobota, 13 maja 2023 o 21:57, autor: 0
I ZS we Wschowie rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim

W dniu 12 maja 2023 roku w siedzibie Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze zostało oficjalnie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a I Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Celem tej inicjatywy jest objęcie Patronatem klas technikum Technologii Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Cel porozumienia

Porozumienie ma na celu rozwijanie efektywnej współpracy między środowiskiem akademickim a szkolnym. Jednym z kluczowych aspektów współpracy jest wymiana wiedzy i doświadczeń, która przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia oraz zaktywizowania młodzieży do poszerzania swoich zainteresowań.

UZ zajmie się klasami technikum Technologii Żywienia i Usług Gastronomicznych

W ramach partnerstwa przewidziano udział uczniów „Staszica” w wykładach, ćwiczeniach, warsztatach i innych zajęciach o charakterze edukacyjnym i promocyjnym prowadzonych przez Uniwersytet Zielonogórski. Ta bliska interakcja między placówkami pozwoli na praktyczne przekazanie wiedzy i umiejętności, a także zainspiruje młodzież do wyboru ścieżki zawodowej związaną z technologią żywienia i usług gastronomicznych.

Porozumienie podpisane

Porozumienie zostało podpisane przez dr hab. inż. Marię Mrówczyńską, prorektora ds. współpracy z gospodarką Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Piotra Wielanda, dyrektora I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Obie strony wyraziły nadzieję na owocną i długotrwałą współpracę, która przyniesie wiele korzyści.

Źródło: I ZS Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl