TworzymyGłos Regionu

Harcerze zorganizowali biwak z okazji Święta Hufca ZHP Wschowa (FOTO)

Poniedziałek, 29 maja 2023 o 07:37, aktualizacja Poniedziałek, 29 maja 2023 o 08:13, autor: 1
Harcerze zorganizowali biwak z okazji Święta Hufca ZHP Wschowa (FOTO)

W sobotę (27 maja) Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) Wschowa zorganizował kolejny już tradycyjny biwak na Stanicy Harcerskiej w Lginiu, z okazji Święta Hufca. Wydarzenie to zgromadziło harcerzy z różnych grup wiekowych, którzy wspólnie spędzili czas, ucząc się nowych umiejętności, integrując się i tworząc niezapomniane chwile.

Biwak Hufca ZHP Wschowa jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu harcerskim, gromadzącym zuchy, harcerzy oraz instruktorów. To okazja do celebracji i wspólnej zabawy, a także doskonała możliwość poszerzania wiedzy oraz rozwijania umiejętności.

Warsztaty

Podczas pierwszej części biwaku odbyły się różnorodne warsztaty, które zorganizowali instruktorzy ZHP oraz zaproszeni goście. Każda aktywność miała na celu rozwijanie konkretnych umiejętności i zainteresowań harcerzy.

Glinkowe Wariacje przygotowały niezwykle interesujące zajęcia, które wzbudziły duże zainteresowanie uczestników. Ochotnicza Straż Pożarna Wschowa zaprezentowała sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zwracając uwagę na bezpieczeństwo oraz wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownictwo Wodne Sława przekazywało cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego zachowania się nad wodą, szczególnie ważne w okresie letnim. Studio Balans z Wołowa poprowadziło zajęcia taneczne, rozwijając umiejętności ruchowe i kreatywność uczestników. Sławskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Ocalić od Zapomnienia” zaprezentowało techniki poszukiwań skarbów oraz łączności radiowej, ukazując fascynujący świat historii i eksploracji. Związek Strzelecki „Strzelec" OSW JS 4047 Wschowa zorganizował natomiast zajęcia strzeleckie, podczas których harcerze mogli doskonalić swoje umiejętności celowania i koncentracji.

Oficjalna część

Druga część biwaku miała bardziej oficjalny charakter. Rozpoczęła się od Mszy Świętej polowej, celebrowanej przez kapelana harcmistrza ks. Adama Żygadło. W duchu harcerskich wartości, uczestnicy biwaku zgromadzili się na apelu, gdzie przywitali zaproszonych przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Wschowa z burmistrzem Konradem Antkowiakiem na czele. Na wydarzenie zaproszeni zostali także przedstawiciele Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie, Nadleśnictwa Włoszakowice, Lasów Państwowych, Policji we Wschowie oraz Sołectwa Dębowa Łęka.

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak, w swoim przemówieniu podziękował harcerzom, zuchom oraz instruktorom z Hufca ZHP Wschowa za ich nieustanne zaangażowanie w ważne wydarzenia na terenie gminy. Wyraził uznanie dla kolejnych pokoleń harcerzy, którzy dzięki swojej działalności bawią się, uczą wartościowych życiowych lekcji i tworzą trwałe przyjaźnie. Burmistrz życzył Hufcowi ZHP Wschowa dalszych wspaniałych lat działalności oraz niezapomnianych harcerskich przygód.

Ognisko i gra terenowa

Po oficjalnej części biwaku przyszedł czas na chwilę relaksu i integracji wokół ogniska. Tym razem to goście mieli zaszczyt rozpalić ogień, tworząc symboliczne połączenie pomiędzy harcerzami a przybyłymi zaproszonymi gośćmi. Atmosfera przy ognisku sprzyjała wymianie doświadczeń i opowieści.

Ostatnią częścią biwaku była emocjonująca gra terenowa. Harcerze wyruszyli na drugą stronę jeziora, wykonując po drodze zadania i rozwiązując zagadki. Emocji nie brakowało!

Źródło: Hufiec ZHP Wschowa, Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Irena
30.05.2023 15:28

Ja, harcerka, obecnie członek Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego Czuwaj, pozdrawiam harcerzy ze Wschowej. Hufiec Ziemi Rybnickiej świętuje 100-lecie istnienia, będą liczne uroczystości, spotkania nas, weteranów ZHP z obecnie działającymi harcerzami. Będzie cudnie. Druhny i Druhowie CZUWAJ!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl