TworzymyGłos Regionu

Burmistrz Konrad Antkowiak z absolutorium i wotum zaufania

Czwartek, 23 czerwca 2022 o 14:33, aktualizacja Czwartek, 23 czerwca 2022 o 16:14, autor: 15 1693
Burmistrz Konrad Antkowiak z absolutorium i wotum zaufania

Radni Rady Miejskiej we Wschowie podjęli decyzję o przyznaniu absolutorium burmistrzowi Konradowi Antkowiakowi za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Radni przegłosowali również udzielenie wotum zaufania.

Burmistrz Konrad Antkowiak odniósł się do głosowań w następujących słowach:

Dziękuję głosującym za pozytywną oceną naszej pracy, pracy wszystkich urzędników Urzędu Miasta i Gminy Wschowa oraz jednostek podległych. Dzięki naszemu zaangażowaniu udało się zrealizować wiele cennych zadań i zapracować na pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, Komisji Budżetu i Majątku Gminnego oraz Rady Miejskiej.
Smuci mnie fakt, że uzyskując czwarty raz wotum zaufania oraz absolutorium od tych samych osób słyszę wciąż te same zarzuty i brak jest dostrzegania pozytywnych zmian jakie zachodzą w naszej gminie. Wiem, że rolą opozycji jest kontrolowanie burmistrza, marzy mi się jednak żeby odbywało się w to formie otwartej na argumenty drugiej strony dyskusji, a nie tylko na przedstawianiu swoich tez, podbijanych insynuacjami na temat koniecznej odwagi by mówić prawdę. Powtarzanie, że w Gminie Wschowa dzieje się wyłącznie źle bardzo rozmija się ze stanem faktycznym, dziękuję wszystkim którzy to dostrzegają. Przed nami kolejny rok intensywnej pracy i jestem przekonany, że będą Państwo zadowoleni z kierunku w jakim podąża Gmina Wschowa.

ABSOLUTORIUM:

Głosy za (12):

Baśczyn Franciszek, Brambor Sabina, Brzechwa Władysław, Drobnik Michał, Grys Ryszard, Knaflewska-Walkowiak Hanna, Kola Krzysztof, Kowalczyk Jacek, Nachaj Agnieszka, Sobczuk Tadeusz, Widera Wiesław, Zarzycka Wioletta.

Głosy przeciw (6):

Czopek Miłosz, Gliński Przemysław, Maćkowiak Stefan, Owoc-Kochańska Katarzyna, Stanek-Juśkiewicz Emanuela, Wieland Piotr.

Wstrzymali się (3):

Buczek Piotr, Pawłowska Jolanta, Świątek Elwira

WOTUM ZAUFANIA:

Głosy za (12):

Baśczyn Franciszek, Brambor Sabina, Brzechwa Władysław, Drobnik Michał, Grys Ryszard, Knaflewska-Walkowiak Hanna, Kola Krzysztof, Kowalczyk Jacek, Nachaj Agnieszka, Sobczuk Tadeusz, Widera Wiesław, Zarzycka Wioletta.

Głosy przeciw (6):

Czopek Miłosz, Gliński Przemysław, Maćkowiak Stefan, Owoc-Kochańska Katarzyna, Stanek-Juśkiewicz Emanuela, Wieland Piotr.

Wstrzymali się (3):

Buczek Piotr, Pawłowska Jolanta, Świątek Elwira

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~Do radnej O-K.
23.06.2022 15:30

Informuję,że styczniowe spotkanie dotyczące wolontariatu było inicjatywą czysto społeczną. Fakt, że nie dostała Pani na nie zaproszenia świadczy tylko o tym, że mało kto chce z Panią współdziałać. Nie chcemy fałszu i egoizmu w swoich kręgach. Dużym nietaktem z Pani strony było wywołanie tego tematu na dzisiejszej sesji.

avatar
~#AntkowiakNowyzespół
23.06.2022 17:42

Panie Widera witamy w zespole.

avatar
~ryś
23.06.2022 20:56

Wiesiu k...a co z tobą wstydu nie masz!?

avatar
~Mieszkaniec
23.06.2022 21:55

Pani Emanuela niebąc taka złośliwa dalej nie możesz się pogodzić że czopek przegrał a tak ci się marzył stołek wiceburmistrza . Jeszcze dużo dużo pani brakuję kultury.

avatar
~Wiedza+
24.06.2022 06:57

W dzisiejszych czasach tzw. "pędu do koryta", bądź bezwstydnego życia na koszt suwerena jak to zostało opanowane do tzw. perfekcji ( czytaj totalnej władz) przez obecną centralę z zalążkami w samorządach zostało opanowane przez tzw. BMW !!!!!. I czym się tu dziwić ...?. >>> JAKI LUD TAKA WŁADZA >>> CZYM SKORUBKA ZA MŁODU NASIĄKNIE - oj nasiąknie nasiąknie... TAKIE JEJ DALSZE POSTĘPOWANIE !!!!!

avatar
~pytek???
24.06.2022 07:08

Komu i Czemu ma służyć ta KOMIFARSA z tym absolutorium ???> Jakie to ma przełożenie na wyborcę, który w wyborach demokratycznych, powszechnych wybrał Pana Burmistrza, a nie tak zwani radni, którzy w ten sam sposób zostali wybrani ????_!!!. Czyli idąc tym bezsensownym tropem teraz powinien Pan Burmistrz zagłosować o ABSOLUTORJUM dla tej bezradnej grupy radnych !!!!!. Jakim prawem to ci radni wybrani w en sam sposób co pan Burmistrz maja decydować o jego absolutorium ????. A co z ich absolutorium i dalszego sprawowania funkcji radnego ?. To jakieś kpiny z demokracji i bezpośrednich wyborów Pana Burmistrza !!!!!!. To nie funkcja starosty, którego funkcja zależy od widzimisię radnych powiatowych i który funkcjonuje według śmiesznej koalicji pis + psl !!!!!!. Skończcie panowie i panie z tą TOTALNA BZDURĄ zwana absolutorium dla burmistrza !!!!! Zostaliście tak samo wybrani jak on, a my w większości wam nie UDZIELAMY ABSOLUTORIUM >>> Jesteście najgorszymi radnymi w tej historii !!!!!

avatar
~Mieszkaniec
24.06.2022 08:12

Buczek Piotr, Pawłowska Jolanta, Świątek Elwira - czy radni, którzy się wstrzymali od głosu uczestniczyli w pracach rady w zeszłym roku, czy nie uczestniczyli? Czy mają jakieś przemyślenia, czy tylko sobie chodzą na sesje? Brak ich zdania jak sprawował się Burmistrz jest mocno dziwny.

avatar
~Urszula Chudak
24.06.2022 11:04

Choć głosowanie w swojej istocie zakłada wstrzymanie się od głosu, to jak dla mnie, jest bardzo denerwujące. Powiedziałabym nawet więcej - wygodne! Jak to Państwo Radni, nie macie jednoznacznej oceny pracy burmistrza? Aż prosi się w tym miejscu zacytować najsłynniejsze zdanie byłego prezydenta Wałęsy: "Jestem za, a nawet przeciw".

avatar
~Adaś
24.06.2022 15:50

Ostatnio w dniu Ojca zostałem trochę zadziwiony: 1. tym, że "Ojciec" m. Wschowy tak na "gładko" otrzymuje absolutorium, 2. tym, że "Ojciec" ( ten najważniejszy, od KPO ) przyobiecał Polakom 1000 hal sportowych w dwa lata, czyli 2szt dziennie ! Powiem krótko, wentyl mi puścił ...... z dobrego samopoczucia wydarzeniem gminnym przejść pod "wodospad" rozdrażnienia i kłamstwa to kardiologiczne szaleństwo ? Jeszcze w uszach mi dzwonią programy: 20 mostów ( 1 w realizacji) 100 obwodnic ( 18 w realizacji), 1mln samochodów elekt. ( O plus) a tu taka ściema, na dzień Ojca. I jak tu żyć,... jak żyć p. premierze, czym ten niepokój wygasić (aż mi lodu zabrakło) ? Co do wyniku 12 do 6 ( i 3 neutrale) dla p. Antkowiaka, to jest ok, na przetrwanie starczy ale czy na ponowny zamysł o pięknej stawce ( chyba niechcianej, tak sam się wyrażał?) wynagrodzenia za "lekki trud" z ospałej gminy wystarczy, to zaczynam powątpiewać ? A do tego, nikomu się nic nie chce, brak pieniędzy np. z KPO, destrukcyjna inflacja, partyjne zarządzanie, skutki wojny i pandemii, antymotywacyjne widoczne układziki w rządzie i sp. skarbu państwach tworzy obraz ..... jak żyć, jak żyć, idzie wielki kryzys ? Adaś

avatar
~Ela
24.06.2022 17:36

Gratulacje dla Pana Burmistrza proszę nie słuchać złośliwych przepełnionych nienawiścią głosów radnych opozycji za wiele wypowiedzi powinni się wstydzić a tłumaczenia kochanskiej że taka obiektywna jest śmieszne z tej radnej bije nienawiść

avatar
~Zen
25.06.2022 12:10

Stan rzeczy jakby odrysowany z centrali. Obłuda i nieuczciwa interpretacja np. obwodnica dla miast, w tym dla Wschowy wyrażona zapewnieniami w stodole HHZ. No i wczoraj pokazany w TVN kompozycja CPK z celowością i kosztami dla podatnika pracy p. Chorały ?

avatar
~Joanna
26.06.2022 07:50

Zupełnie nie rozumiem w tej konkretnej sytuacji radnych, którzy wstrzymali się od głosu. Bardzo proszę wytłumaczyć mi zwykłej obywatelce co to oznacza?

avatar
~Jola
26.06.2022 18:29

Pani Elwira wsrzymała się od głosu. Pewnie nie ma zdania, bo za mało wie? Tak jak napisane wyżej: nie potrafi dokonać oceny? W końcu za coś się bierze pieniądze orawda? To zobowiązuje do podejmowania decyzji. Ale fakt: jak dają to się bierze.

avatar
~Wschowianin
27.06.2022 11:18

Widzę że walka przedwyborcza już trwa he he he . Niestety ale za długo to trwało Panie Burmistrzu . Wyrolował Pan tych młodych którym obiecał Pan cuda a do tej samej wody , dwa razy się nie wchodzi . To wszystko jest robione na pokaz i mieszkańcy tego miasta już tego nie kupią .

avatar
~do powyżej
27.06.2022 11:56

Byłbym ostrożny z takimi wypowiedziami, czekają nowi, "wróg u bram" . Czy chciałby Pan całkowicie Wschowę cofnąć moralnie i etycznie w średniowiecze a oświatę, kulturę, sądy uzależnić od "norm lojalnościowych" ? Pani Marianna Szreiber powiedziałaby - mam tego dość !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl