TworzymyGłos Regionu

reklama

Ekstremalna Droga Różańcowa (ZAPOWIEDŹ i ZAPISY)

Niedziela, 25 września 2022 o 08:33, aktualizacja Poniedziałek, 26 września 2022 o 12:21, autor: 3
Ekstremalna Droga Różańcowa (ZAPOWIEDŹ i ZAPISY)

„Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać. Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga”.

Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Różańcową, która przejdzie trasą: Wschowa – Nowa Wieś – Hetmanice – Lgiń – Łysiny – Tylewice – Przyczyna Górna – Wschowa.

Będzie to modlitwa w intencji Polski, aby była wierna i posłuszna Woli Bożej. Każdy też może zabrać indywidualne intencje w sercu.

Wyruszamy w trasę w piątek 7 października 2022r. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18:00 w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie (Fara).

Będziemy poruszać się w samotności lub małych grupkach 4-5 osobowych. Trasa liczy 25 kilometrów i wiedzie głównie drogami asfaltowymi lub utwardzonymi.

Na trasie będzie piętnaście stacji, przy których uczestnicy Drogi będą rozważać tajemnice Różańca z Części Radosnej, Bolesnej i Chwalebnej, a między stacjami pomodlimy się dziesiątkami różańca. Droga różańcowa zakończy się w kaplicy Jana Pawła II w klasztorze ojców Franciszkanów we Wschowie, gdzie zachęcamy do odmówienia Części Światła Różańca Świętego.

W trasę warto zabrać RÓŻANIEC, wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową, latarkę.

Na telefon można pobrać aplikację TRASEO, w której wyszukujemy trasę: Ekstremalny Różaniec Wschowa. Dodatkowo będzie można nabyć Pakiet Pątnika (mapa, rozważania plus niespodzianka?) w cenie 10zł.

Zapisy na stronie: https://forms.gle/4iHFMtxUEuTwg1Sd7

Więcej informacji: 783 468 797 lub mmaciejaleksandrowicz@gmail.com

(Katolicka Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Przestraszony
20.09.2022 11:16

Rozpoczęcie o godz. 18 czyli mam rozumieć , że to nocna eskapada ? Kto to wytrzyma w taki niskich temp. ? Kto zapłaci za leczenie ?

avatar
~Organizator
20.09.2022 14:39

Ekstremalny Różaniec jest przygotowany na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, której ideą jest nocna modlitwa w drodze na dystansie ok. 35km. Udział w nim jest dobrowolny i każdy kto podejmie trud pielgrzymowania zna swoje możliwosci i liczy sie z ewentualnymi konsekwencjami. Mimo wszystko dziękuję za komentarz, dzięki niemu zrodził się kolejny pomysł, aby Ci którzy nie mogą, z różnych przyczyn, w tym zdrowotnych, uczestniczyć w Ekstremalnym Różańcu w drodze, połączyli się duchowo i odmawiali różaniec z rozważaniami w domu, pracy, czy gdzie akurat będą przebywali. Pozdrawiam wszystkich serdecznie Maciej Aleksandrowicz

avatar
~do organizatora
20.09.2022 15:04

Jak pan sobie wyobraża odnawiać różaniec w pracy ? Szef by mnie zmielił jakbym nie zdążył za taśmą. A może by tak podstawić parę samochodów dla osób obolałych ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl