Dziewczęta z SP nr 1 we Wschowie na drugim miejscu w województwie lubuskim!

Czwartek, 27 kwietnia 2023 o 22:50, autor: 1

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków może pochwalić się kolejnym sportowym sukcesem. Dziewczęta z klas VII i VIII zdobyły wicemistrzostwo województwa lubuskiego w koszykówce 5-osobowej. Przypomnijmy, że ostatnim czasie podopieczne Czesława Kuppe wywalczyły brązowe medale podczas finałów wojewódzkich w mini-koszykówce.

Finał w Gorzowie Wielkopolskim

Turniej finałowy w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klas VII i VIII) odbył się 24 kwietnia 2023 r. w SP nr 13 w Gorzowie Wlkp. Do finałów awansowały cztery drużyny: SP nr 13 i SP nr 9 z Gorzowa Wielkopolskiego oraz SP nr 1 ze Wschowy i SP nr 1 ze Szprotawy.

Turniej pucharowy

Turniej rozegrany został systemem pucharowym. Koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 1 po wygraniu meczu z SP nr 9 z Gorzowa Wlkp. awansowały do finału, gdzie stanęły do walki o złoty medal z drużyną gospodarzy - SP nr 13. Mimo wspaniałej postawy na boisku, dziewczyny z „Jedynki” przegrały z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego i zdobyły II miejsce.

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 reprezentowały: Zofia Marciniak, Maja Gniewosz, Lena Obuchowicz, Amelia Małecka, Wiktoria Reszel, Zuzanna Ratajczak, Lena Rycerz, Hanna Literowicz, Marta Hubert, Klara Szymoniak i Sara Panarowicz. Do turnieju zespół przygotował i prowadził Czesław Kuppe.

Sukces dziewcząt

Sukces dziewcząt należy docenić tym bardziej, że w tym sezonie nie brały one udziału w rozgrywkach ligowych kadetek. Wspaniała postawa i zaangażowanie na parkiecie podczas całego turnieju zasługują na uznanie i gratulacje.

Źródło: SP 1 we Wschowie