TworzymyGłos Regionu

reklama

Dąb wygrywa, burmistrz obiecuje remont stadionu

Wtorek, 03 kwietnia 2018 o 10:59, aktualizacja Środa, 11 kwietnia 2018 o 16:08, autor: 1
Dąb wygrywa, burmistrz obiecuje remont stadionu

W miniony weekend pierwszy mecz piłkarskiej wiosny na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie rozegrał Dąb Sława Balcerzak i Spółka. Kilka dni wcześniej burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła przedstawił plany remontu stadionu i jeżeli coś go miało do ich realizacji przekonać, to na pewno postawa piłkarzy.

Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie wspomniał o planach remontu Stadionu Miejskiego im. Zbigniewa Gołembskiego. Przed startem rundy wiosennej zamontowane zostały nowe piłkochwyty, jednak potrzeb stadionu jest o wiele więcej.

- Zgodnie z pewnymi ustaleniami, kiedy tylko pojawiają się w naszej kasie wolne środki to staramy się nasz obiekt sportowy doposażać. Ale nie ukrywam, że najważniejsze byłoby wyremontować walącą się i wołającą o pomstę do nieba trybunę – mówił burmistrz. – Niestety ten remont będzie jeszcze musiał trochę poczekać, bo nie mamy pieniędzy. Będziemy starali się pozyskać jakieś źródła finansowania tego projektu, być może z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Koszt prac jakie zawarte są w projekcie to około 300 tysięcy złotych, w ramach czego przebudowany zostanie nasyp, zamontowane zostaną nowe krzesełka i zadaszyć część trybuny.

Niestety gruntowny remont jest dopiero w fazie planów. Jeżeli natomiast władze gminy miałby jakiekolwiek wątpliwości to swoją postawą na boisku starają się ich przekonać piłkarze Dębu Sława Balcerzak i Spółka. Wystarczyłoby przyjść w sobotę na stadion i zobaczyć koncertowe zwycięstwo 5:1 nad Pogonią Świebodziń, a także wraz z licznie zgromadzonymi kibicami przemóc do suchej nitki. Mamy nadzieję, że Dąb nadal swoją grą, a kibice swoją postawą będą dodawać argumentów i remont Stadionu Miejskiego ze sfery odległych planów, przejdzie w czas realizacji.

(olek/ foto: slawa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~kibic i nie tylko
06.04.2018 10:53

Bardzo dobrze ,że Pan burmistrz ma taki zamiar ,ale czy go zrealizuje? WYBORY? czy nie czas pomyśleć o drugim boisku obecne jest bardzo mocno wykorzystane wręcz nadmiernie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl