TworzymyGłos Regionu

reklama

Czy Przylesie doczeka się drogi?

Czwartek, 22 lutego 2018 o 11:04, aktualizacja Czwartek, 22 lutego 2018 o 11:28, autor: 1
Czy Przylesie doczeka się drogi?

Przylesie, miejscowość w której mieszkańcy mogą poczuć się, jakby mieszkali na końcu świata lub pośrodku niczego. Wszystko przez drogi dojazdowe, z którymi muszą codziennie mierzyć się, próbując dojechać do domów lub w przeciwnym kierunku. O to czy zmieni się w końcu droga prowadząca do trasy wojewódzkiej 305 pytał na ostatniej sesji sołtys Przylesia Roman Ratajczak.

Do Przylesia prowadzą trzy trasy, z których dwie łączą wieś z powiatem wschowskim. Jedna to polny dukt w kierunku Przybyszowa, druga łączy się z drogą powiatową w kierunku Nowego Strącza. Jedyną trasą z Przylesia w stronę pozostałych części gminy to leśna droga dobiegająca do drogi wojewódzkiej nr 305. O budowę drogi z prawdziwego zdarzenia apeluje od lat sołtys wsi, Roman Ratajczak. Swoje pytania ponowił na ostatniej sesji Rady Gminy Wijewo.

- Jak daleko posunięte są prace związane z budową drogi do Przylesia? Mieszkańcy otrzymali informacje, że sprawa skończyła się koniecznością wykupu gruntów od Lasów Państwowych. Czy tak jest i czy wiadomo, kiedy stan drogi ulegnie poprawie? – pytał sołtys

Jak wyjaśniał wójt wraz z kierownikiem Referatu Budownictwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska gmina nie będzie wykupywać żadnych gruntów, a wzajemnie z Lasami Państwowymi obdaruje się odpowiednimi działkami.

- Wraz z kierownikiem spotkaliśmy się z nadleśniczym oraz dyrektorem Lasów Państwowych z Poznania i doszliśmy do porozumienia. Zaproponowano nam projekt podziałów gruntów i my go zaakceptowaliśmy. Czekamy na wyznaczenie terminu spisania aktu notarialnego, bo jak państwo pamiętacie grunty otrzymamy w formie darowizny na rzecz gminy. W zamian my darujemy na rzecz Lasów Państwowych drogi z Przylesia w kierunku Lginia – wyjaśniał wójt Mieczysław Drożdżyński.

Sprawy formalne odnośnie własności gruntów zmierzają wiec do końca. Droga stanie się własnością gminy i wówczas gmina będzie miała możliwość przeprowadzić prace poprawiające jej jakość.

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~xxx
22.02.2018 18:48

Ta droga to jedna wielka masakra...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl