TworzymyGłos Regionu

Burmistrz Wielgus z wotum zaufania i absolutorium [ZDJĘCIA]

Czwartek, 24 czerwca 2021 o 10:23, aktualizacja Czwartek, 24 czerwca 2021 o 13:52, autor: 1 950
Burmistrz Wielgus z wotum zaufania i absolutorium [ZDJĘCIA]

Podczas XXV Sesji Rady Miejskiej Szlichtyngowa, która odbyła się 23 czerwca br. radni jednogłośnie udzielili Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolancie Wielgus wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2020, które są wyrazem akceptacji pracy Burmistrz. W sesji uczestniczyło 14 radnych.

Pozytywną opinię w sprawie udzielenia absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w związku ze złożonym wnioskiem przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej. Ważnym punktem obrad było również zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok – wszyscy radni opowiedzieli się za przyjęciem uchwały.

Podczas sesji Burmistrz przedstawiła w formie prezentacji najważniejsze informacje zawarte w „Raporcie o stanie Gminy za 2020 rok” w tym zrealizowane inwestycje i zadania remontowe wykonane w roku ubiegłym, a także informację na temat pozyskanych dotacji na łączną kwotę 3.068.684,68 zł.

Mimo trudnego ubiegłego roku, w którym przyszło nam zmagać się z pandemią koronawirusa, żyć i pracować z pewnymi ograniczeniami, to udało się zrealizować wszystkie zaplanowane zadania oraz zamierzenia inwestycyjne. Dziękuję Radzie Miejskiej Szlichtyngowa za zaufanie i akceptację przedkładanych pod rozwagę pomysłów, czy rozwiązań oraz idących za tym zmian w budżecie. Dziękuję Radzie za udzielone wotum zaufania oraz za udzielone absolutorium, jest to dla mnie wielka motywacja do dalszej wytężonej pracy dla dobra naszej Gminy. Dziękuję sołtysom, dyrektorom i kierownikom gminnych jednostek organizacyjnych działającym na terenie naszej gminy, ale i wszystkim ludziom, którzy mają olbrzymi wkład w tę pracę w ciągu roku. Dziękuję Pani Skarbnik, mojemu Zastępcy i współpracownikom za udzielone mi wsparcie i pomoc. Dziękuję również strażakom, stowarzyszeniom, klubom i organizacjom działającym na terenie naszej gminy.  – powiedziała Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus.

Radni podjęli również następujące uchwały:

  • Uchwała Nr XXV/197/21 w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie pomocy finansowej Województwu Lubuskiemu na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 324 w zakresie budowy chodnika w m. Szlichtyngowa”.
  • Uchwała Nr XXV/198/21 w sprawie zmiany budżetu Gminy na 2021 rok.
  • Uchwała Nr XXV/199/21 w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa
    w Gminie Szlichtyngowa na rok szkolny 2021/2022.
  • Uchwała Nr XXV/200/21 w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego za okres 3 miesięcy kalendarzowych poprzedzających dzień złożenia wniosku.
  • Uchwała Nr XXV/201/21 w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Szlichtyngowa.
  • Uchwała Nr XXV/202/21 w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne przejęcie nieruchomości gruntowej na rzecz Gminy Szlichtyngowa

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wotum...?
25.06.2021 08:04

Jak można się cieszyć z "wotum zaufania" Tak - Czy Nie jak się ma większość w Radzie ?. Pytanie dla kogo jest takie WOTUM dla panującej Burmistrz, czy tak De Facto dla panującej większości w tej Radzie !!!!!-?. Ten cyrk jak widać trwa i ma się dobrze dla dalszej obłudy tej instytucji samorządowej. Podobnie jak w Polskim Sejmie tak zwane "wotum nieufności" zgłaszane przez opozycję wobec panującej większości, a to wobec premiera, a to wobec ministrów !!!. Próbka takiego cyrku była w Sejmie dzisiejszego wieczorno-nocnego obradowania Sejmu !!!!!. Cyrk a nie Polski Sejm w czasach demokracji!!!!. Czy to radny, czy to poseł wybrany przez Suwerena jest po wyborach "żołnierzem armatnim" panującej większości i ani mu w głowie stać na gruncie prawa Suwerena !!!!!!!!!!!!!!!!!. Szopka Rad i Sejmu !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl