TworzymyGłos Regionu

reklama

Bezpłatne zajęcia pilatesu w Parku Tysiąclecia. Rusza II edycja „Pilates pod chmurką”

Środa, 15 maja 2024 o 13:02, autor: 0
Bezpłatne zajęcia pilatesu w Parku Tysiąclecia. Rusza II edycja „Pilates pod chmurką”

"Pilates pod chmurką", projekt realizowany przez Stowarzyszenie Aktywna Wschowa oraz Miasto i Gminę Wschowa, wraca z drugą edycją zapraszając wszystkich chętnych do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach pilates.

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę

Początek zajęć zaplanowano na 8 czerwca, a ćwiczenia odbywać się będą co tydzień w każdą sobotę o godzinie 9:00, aż do końca sierpnia. Miejsce to malowniczy Park Tysiąclecia, znany również jako Park nad stawami. W dniu inauguracyjnym, 8 czerwca, zajęcia rozpoczną się wyjątkowo o godzinie 10:00 na Stadionie Sportowym w ramach "Próby bicia Rekordu Polski w pilates", co stanowi część szerszego programu Dni Wschowy 2024.

Co przygotować na zajęcia?

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy powinni przybyć w wygodnym stroju do ćwiczeń, z matą lub kocem oraz butelką wody. Co ważne, najlepiej jest ćwiczyć bez obuwia, co zwiększa komfort i efektywność treningu.

Korzyści płynące z pilatesu

Jak mówi Aneta Małucka, instruktorka pilates, która poprowadzi zajęcia: "Pilates to nie tylko doskonały sposób na poprawę kondycji fizycznej, ale również metoda, która wspomaga zdrowie psychiczne." Metoda pilates, opracowana przez Josepha Pilatesa, pierwotnie służyła rehabilitacji żołnierzy rannych podczas wojny. Obecnie jest polecana każdemu, bez względu na wiek, ze względu na jej łagodne, ale skuteczne działanie na kręgosłup i poprawę postawy ciała.

W imieniu Stowarzyszenia Aktywna Wschowa zachęcamy wszystkich, od dzieci po seniorów, do udziału w tych wyjątkowych zajęciach, które łączą w sobie relaks, zdrowie i społeczność lokalną.

Źródło: Aktywna Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl